Sosyal medya

Oyun

PES 2015 oynanış videosu yayınlandı!

PES 2015
PES 2015

PES 2015, geçen yıl yarattığı hayal kırıklığını bu sene yok etmek niyetinde.

2014 yılında kullanıcılarına büyük hayal kırıklığı yaratan, dünyanın en iyi futbol oyunlarından birisi olan PES, 2015 yılı için çıkaracağı PES 2015’in Play Station 4 oynanış videosunu yayınladı.

reklam

Görselliğe son derece önem veren firma 2014 yılında yarattığı hayal kırıklığını 2015 yılında telafi etmek niyetinde. Yayınlanan yaklaşık 24 dakikalık oynanış videosu bir önceki yıla göre oldukça iyi.

İşte PES 2015’in Play Station 4 için oynanış videosu!

reklam
Aorus reklamı
Adventure İstanbul
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Monster Notebook Mağazaları Açılıyor

Yazan:

monster

Monster Notebook, 8 Mart Pazartesi günü saat 09.00 itibarıyla Türkiye’deki tüm mağazalarının ve teknik servislerinin kapılarını yeniden açma kararı aldı. Ayrıca şirket, aralık ayında tüm mağaza ve teknik servislerini geçici bir süreyle tamamen sanal ortama taşıyarak yalnızca dijital mağaza üzerinden hizmet vereceğini duyurmuştu.


Bakmakta fayda var: Oppo Türkiye’de üretime resmen başladı!

reklam

Monster Notebook’un Türkiye’deki tüm mağaza ve teknik servisleri 8 Şubat saat 09.00 itibarıyla, kontrollü sosyal hayat kuralları çerçevesinde kapılarını ziyaretçilere açıyor.

reklam
Aorus reklamı

09.00 – 19.00 saatleri arasında HES kodu ile ziyaretçi kabul edecek mağaza ve teknik servislerde; maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen eksenindeki kontrollü sosyal hayat kuralları geçerli olacak.  Ayrıca dijital mağazası ise haftanın yedi günü 09.00 – 20.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. Aynı zamanda monsternotebook.com.tr adresindeki Monster Notebook Dijital Mağazası’nda kullanıcılar; herhangi bir randevu sistemine tabii olmadan, diledikleri satış temsilcisi ile anında ve birebir görüntülü video bağlantısı yapabiliyor.

Notebook

Monster Notebook Dijital Mağazası aynı zamanda, oyun ve teknoloji tutkunlarına yönelik etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Oyun, teknoloji ve diğer alanlardaki fenomen isimlerinin Monster Notebook kullanıcıları ile bir araya geldiği etkinlikler her hafta cuma günleri düzenleniyor.

Adventure İstanbul
Devamını oku

Genel

Mobil oyun bağımlılığında Türkiye’nin karnesi ortaya çıktı

Mobil oyun

AdColony tarafından Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde gerçekleştirdiği Mobil Oyun ve Sosyal Medya Platformları hakkında araştırma yaptı. Ortaya çıkan verilere göre, mobil oyunlar akıllı telefon kullanıcılarının yaşamına günden güne daha fazla yerleşiyor.

Göz atmak isteyebilirsiniz: Epic Games, Wargame: Red Dragon oyununu ücretsiz yaptı

reklam

Mobil oyun

Oyunlar bizler için artık aralıklı olarak vaktimizi geçirdiğimiz medya araçları olmaktan çıktı. Akıllı cihazların yaygınlaşması ile kullanıcılar mekan fark etmeksizin her an oyun oynayabiliyorlar. Özellikle mobil oyun, yeni kitlesel çevrimiçi toplulukların temelini oluşturacak bir sektör haline gelmeye başladı.

reklam
Aorus reklamı

Gelişen 5G teknolojisi sayesinde, mobil oyun deneyimi gitgide evlerimizde oynadığımız konsol oyunları deneyimine yaklaşıyor. Böylece oyunlar, insanları günlük hayattan bir nebze de olsa uzaklaştırıp rahatlama ve keyif almalarını sağlıyor.

Mobil oyun

AdColony’nin EMEA bölgesindeki katılımcıların; % 88’i mobil oyun oynadığını belirtirken % 42’si ise günde bir defa oynadıklarını belirtmesi mobil oyunların da günlük yaşamın bir parçası haline geldiğini gösteriyor. Ayrıca EMEA bölgesinde ankete katılanların %67’si haftada 3 saatten fazla akıllı cihazlarından oyun oynadığını belirtiyor.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile akıllı cihazlardan oynan oyunların yavaşça yeni sosyal medya platformları haline geldi. Rapora göre, mobil kullanımın artmasıyla birlikte, reklam verenlerin farklı platformlarda bir kampanya yürütürken markalarını ön plana çıkarmak için ilgili platforma uyum sağlamaları gerekliliği öne çıktı.

Mobil oyun

Mobil oyun bağımlılığında Türkiye ne durumda?

Sanıldığı gibi yalnızca gençler telefondan oyun oynamıyor. Türkiye’deki yetişkinlerin yüzde 79’u mobil oynadığını belirtiyor.

Bu yetişkinlerin % 81,7’si kadın, % 76,5’i erkek. Güncel datalar aynı zamanda Türkiye’deki tüm internet kullanıcılarının % 84’ünün en az bir cihaz ile mobil oyun oynadığını gösteriyor.

Her alanda olduğu gibi mobil oyunların da türleri arasında tercihler değişiyor. Türkiye’deki mobil oyuncuların en sevdiği tür; %49,2 ile Aksiyon-Macera oyunları olurken onu, %46,2 ile puzzle ve %45,7 ile yarış oyunları takip ediyor.

Göz atmak isteyebilirsiniz: Watch Dogs Legion PC için planlanan çok oyunculu mod ertelendi!

Mobil oyuncuların; kişisel ilgi alanlarına bakıldığında ise filmler ve müzik %81,7 ve %72,8 ile ön plana çıkıyor.

Son olarak teknoloji ve yemek & içecek ise %70,5 ve %70,1 ile takip ediyor. Özellikle televizyonun artık ikinci ekran olarak adlandırıldığı bu günlerde insanların %60,6’sı televizyon izlerken mobil oyun oynuyor.

Sizler için oluşturduğum; akıllı telefonteknolojik ürünler veya genel ihtiyaçlar alışveriş listelerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Trendyol listesini incelemek içinde burayı tıklayın!

Adventure İstanbul
Devamını oku

Genel

Watch Dogs Legion PC için planlanan çok oyunculu mod ertelendi!

Yazan:

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs Legion oyuncularını üzecek haber geldi. Sevilen açık dünya oyununun PC versiyonuna gelecek çok oyunculu mod ileri bir tarihte oyuncuları karşılayacak.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Türkiye Uzay Ajansı Başkanı, astronot yerine “Fezagir” ismini önerdi

reklam

Watch Dogs Legion için planlanan çok oyunculu mod başlangıçta PC için gelmeyecek!

Oyun dünyasında çok oyunculu modların önemi artmaya devam ediyor. Özellikle GTA V‘in başarısından sonra, açık dünyalı çoğu oyun bu modu oyuncular ile buluşturmak istiyor. Bu oyunlar arasında yerini alan Watch Dogs Legion için de artık geri sayıma geçtik. İçerisinde bulunduğumuz ayda gelmesi planlanan mod, PC oyuncularına biraz geç ulaşacak. Ubisoft, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile PC sürümünde bir hata ile karşılaştıklarını belirtti. Firma sorun ortadan kalkmadan çok oyunculu modu PC oyuncularına getirmeyeceklerini açıkladı.


Akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyorsunuz fakat uygun model mi bulamıyorsunuz? Sizler için oluşturduğumuz fiyat performans canavarı ürünlere, Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz!

reklam
Aorus reklamı

Bazı ekran kartlarında çok oyunculu modun sorun çıkardığı ortaya çıkarken, konsol oyuncuları bu ertelemeden tam anlamıyla etkilenmeyecek. Dört kişilik ekipler halinde açık dünyanın yer alacağı modda Tactical Ops özelliği PlayStation, Xbox ve Stadia tarafında 23 Mart tarihine kadar kullanılamayacak. O kısımda da bir problem olduğu firma tarafından duyuruldu. Bununla birlikte PlayStation 4/5 sahipleri, oyun içindeki mesajlaşma sisteminden henüz tam olarak faydalanamayacak. Ancak bu sorunun en kısa sürede çözülmesi tahmin ediliyor. Bakalım Watch Dogs Legion çok oyunculu modla birlikte GTA V etkisi yaratacak mı bekleyip göreceğiz.

Adventure İstanbul
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler