Sosyal medya

Kripto Para

PayPal Bitcoin ile ödeme devrini başlatıyor!

Özellikle 2020 yılında hız kazanan Bitcoin büyümesi, beraberinde önemli gelişmeleri de getirdi. Her gün yeni haberler almaya da devam ediyoruz. ABD merkezli ünlü ödeme devi PayPal Bitcoin ile ödeme devrini başlatacak.

İlginizi çekebilir: PayPal kendi ağında kripto para işlemlerine izin verecek

Geçtiğimiz aylarda PayPal’ın Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili yeniliği, piyasanın ciddi bir hareketlenme sürecine girmesini sağlamıştı. Milyonlarca kullanıcısı olan şirketin Bitcoin ve diğer kripto para işlemlerini ağına entegre etmesi, kripto piyasasına olan ilgiyi üst seviyeye çıkarmıştı.

Reuters’in bildirdiğine göre Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve Litecoin’i olan PayPal kullanıcıları, PayPal dijital cüzdanlarındaki kripto paraları ödeme sırasında fiat paraya çevirerek alışverişlerinde kullanabilecek.

Kripto para kullanımını ciddi şekilde artırması beklenen bu gelişme, PayPal ödeme sistemine sahip olan 29 milyon işletmenin tamamında önümüzdeki aylarda geçerli olacak.

Kripto para alım-satım gibi işlemlere izin veren PayPal, kripto paralarla alışveriş yapılabilmenin de kısa süre içerisinde mümkün olmaya başlayacağının sinyallerini vermişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval