Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Genel

Ortadan motorlu bir Rolls Royce olsa, nasıl görünürdü?

Bilindiği üzere Rolls Royce, dünyada en tanınmış lüks otomobil üreticilerinden birisi. Önden motorlu modellere sahip bu üreticinin, ortadan motorlu bir modeli olsa nasıl görünürdü?


İlginizi çekebilir: 2021 Kia Stinger, kamuflajlı olarak yakalandı!

reklam
MSI reklamı

Rain Prisk tarafından yapılan bu tasarım, bir hayal ürünü aslında. Rolls Royce (RR) çizgilerine sahip fakat markanın araba anlayışından farklı olan bu araç şaşırtıcı derecede güzel görünüyor. Tabi bu tasarımın RR ile bağlantısının olmadığının, bağımsız bir tasarım olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Rolls Royce Phantom Coupe

Ön kısımda, önceki nesil RR Phantom Coupe‘den izler bulunuyor. İncelmiş ön farlar ve alçalmış burnuyla tamamlanan ön tasarımda, markayla bütünleşen “Spirit of Ecstasy” de unutulmamış.

Söz konusu araç ortadan motorlu olunca, iç kabin ister istemez biraz daha öne yaklaşmış. Dar yan camları ve kalın C sütunuyla kör nokta alanı oldukça büyük. Fakat bu tasarım aynı zamanda, aracın agresif ve sportif görüntüsüne katkıda bulunuyor. Fakat aracın arka tasarımına dair bir paylaşımda bulunulmamış.

RR, sadık bir müşteri tabanı olan bir marka ve eğer ortadan motorlu süper spor üretmek gibi bir fikri olsaydı, muhtemelen o aracın da alıcı kitlesi hazır olacağı kuvvetle muhtemel.

 

 

Teknoloji dünyasına dair gelişmeleri severek takip ediyorum ve bunları başkalarıyla paylaşmayı seviyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Samsung 2021’de 3 Farklı Katlanabilir Telefon İle Gelecek!

Samsung Katlanabilir Telefon

Samsung, 2021 yılında 3 yeni katlanabilir telefon modeli ile karşımıza çıkacak. Galaxy Z Fold ve Z Flip modelleri ile dikkat çekmeyi düşünen Samsung, 2021’e katlanabilir telefon modelleri ile damga vuracak.

Samsung bu sene içerisinde çıkardığı katlanabilir telefonları ile epey ilgi toplamıştı. Bu sene piyasaya çıkan diğer modellerden farklı bir tasarım ile gelen Samsung, 2021 yılında bu işi daha ileriye taşıyacak gibi duruyor. UBI tarafından hazırlanan raporda yeni Samsung katlanabilir telefon modellerinin geleceğini duyuruldu.

reklam
MSI reklamı

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde gelen bir haberde Samsung’un Note serisinin fişini çektiği söylenmişti. Note serisinin yerini alacak olan Z Fold ve Z Flip modelleri, 2021 yılında daha gelişmiş bir tasarım ile karşımıza çıkacak. 2021 Yılında Galaxy Z Fold 3, Z Fold Lite ve Z Flip 2 modellerini tanıtması beklenen Samsung, bu 3 modelde de çok gelişmiş ekranlar ile karşımıza çıkacak.

Samsung Katlanabilir Telefon


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S21, Snapdragon 888 ile Geekbench’te görüntülendi!


Samsung Katlanabilir Telefonlar UTG ekranlar ile gelecek!

2021 yılında çıkacak olan katlanabilir telefon modellerinde UTG(Ultra ince cam) ekranlar kullanılacak. Bu sadede cihazların daha ince bir tasarıma sahip olmalarına olanak sağlanacak. Aynı zamanda daha az güç tüketebilmeleri için LTPO teknolojisi cihazlarda yer alacak. Bu ekranlardan sadece birisinin altında ön kamera yer alacak. Bu özelliğe sahip olan cihaz Galaxy Z Fold 3 olacak. Aynı zamanda cihazın ekran boyutu 7 inç olacak. Bu cihazın dikkat çeken son özelliği ise muhtemelen S Pen ile birlikte geleceği.

Galaxy Z Fold Lite ise isminden de anlaşılacağı üzere daha düşük özellikler sunacak. Örneğin üst modelindeki gibi ekrana gömülü kamera tasarımı bu modelde kuvvetle muhtemel olmayacak. Z Flip 2 modeli ise yine 6.7 inç ekran ile birlikte gelecek. Aynı zamanda 3 inç büyüklüğünde bir harici panel cihazda yer alacak.

Samsung katlanabilir telefon modelleri 2021 yılında karşımızda olacak. Bakalım Samsung cihazlarla ilgili detayları ne zaman paylaşacak. Sizce gelecekte katlanabilir telefonlar yaygınlaşacak mı?

Devamını oku

Genel

Twitter güncellemesi geri çekildi!

Twitter’ın bir süre önce güncellediği konuşma arayüzünün, kullanıcılar için kafa karıştırıcı olduğu ortaya çıktı ve Twitter değişiklikleri geri almaya karar verdi.


İlginizi çekebilir: Microsoft Teams güncellendi, işte yenilikler!

reklam
MSI reklamı

Twitter güncellemesi neden geri çekildi?

Twitter bu yıl, sohbetlerin nasıl geliştiğini görmeyi kolaylaştırmak için bazı iOS ve web kullanıcılarıyla zincir halindeki yanıtları test etti. Bununla birlikte, yeni görünümün aslında tipik konuşma arayüzünden daha çok kafa karıştırıcı olduğu ortaya çıktı ve şirket yaptığı güncellemeyi geri çekmeye karar verdi.

Yeni güncellemeyi deneyenler, kimin kiminle konuştuğunu daha net şekilde göstermesi için çizgiler ve girintilerle karşılaştılar. Şirket ayrıca, sohbetlere verilen yanıtların takip edilmesini kolaylaştırmak için Beğen, Retweet ve Yanıtla simgeleri gibi etkileşim eylemlerini fazladan bir dokunuş yapmayı gerektirecek bir alana yerleştirdi. Özellikler ilk olarak deneysel twitter beta uygulamasında denendi ve birkaç ay sonra normal uygulamaya eklendi.

Twitter

Ancak bir süre sonra çoğu kişinin yeni stilde, okumayı ve sohbetlere katılmayı daha zor bulduğu anlaşıldı. Olumsuz kullanıcı geri bildirimleri, şirketin Twitter konuşmalarını klasik düzene döndürmesine neden oldu. Twitter Comms hesabı, kullanıcıların artık Perşembe gününden itibaren zincirlenmiş yanıtları görmeyeceklerini söyledi.

Şirket, konuşmaları takip etmeyi kolaylaştırmaktan vazgeçmedi ve sohbet ayarlarını yinelemek amacıyla kullanıcıların kiminle konuştuğu hakkında daha fazla bağlam eklemek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Görünüşe göre twitter beta uygulaması, sosyal platformdaki gelecek deneysel özellikleri için pes etmeyi bırakmıyor.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Samsung Eski Nesil Galaxy Gear Modellerini Desteklemeyecek!

Samsung Galaxy Gear

Eski Samsung Galaxy Gear modelleri 2021 yılında, Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri ile uyumlu olmayacak. Samsung’un 2021 yılında çıkaracağı yeni akıllı telefonları, eski nesil Galaxy Gear modellerini desteklemeyecek.

Samsung‘un yeni politikası Almanya’da bir uygulamadaki gönderide ortaya çıktı. Samsung’un bu yeni politikasına göre 2021 yılında çıkacak olan Galaxy akıllı telefon modelleri eski nesil Galaxy Gear modelleri ile uyumluluk sağlamayacak. Yapılan açıklamada tüm Gear modellerinin 2020 yılında çıkan Galaxy modelleri ile uyumluluk sağlayacağı belirtildi. Ancak 2021 ve sonrası için durum öyle değil.

reklam
MSI reklamı

Gelecek yıllarda eski nesil Galaxy Gear modelleri yeni cihazlar ile uyum sağlamayacak. Bu durumun esas nedeni yeni ve eski cihazlar arasındaki teknoloji farkından doğuyor. Tabi Samsung’un bazı pazarlama çalışmaları da bu kararda rol oynuyor olabilir. Doğal olarak yeni cihazların satılması için eski modellerin bir yerde engellenmesi gerekir. Durum öyleyse bile aradaki sürenin gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz.


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy M12 çıkışı yaklaşıyor olabilir!


2021 ve sonrasında desteklenmeyecek Galaxy Gear Modelleri!

2021 yılı ve sonrası için Samsung, belirli Galaxy Gear modellerinin yeni Galaxy akıllı telefonlar ile kullanılmasına izin vermeyecek. Bu modeller Samsung Galaxy Gear, Gear 2, Gear 2 Neo, Gear S ve Gear Fit olarak belirlenmiş. Bu cihazların kullanıcıları cihazlarını 2021 yılı ve sonrasında piyasaya sürülmüş bir Samsung akıllı telefonu ile kullanamayacaklar. Açıklamalar arasında Gear S2 ve Gear S3 modelleri için bir tehlike görünmese de, bu iki modelin de desteklenmeme olasılığı var diyebiliriz.

Samsung Galaxy Gear

Samsung’un 2021 yılındaki akıllı telefonları ile uyum sağlamayacağını belirttiği Samsung Galaxy Gear modelleri bu şekildeydi. Samsung bu karar ile eski nesil Galaxy Gear kullanıcılarını yeni modelleri almaya yönlendirecek. Tabi bu sayede yeni Galaxy akıllı telefon modellerinin daha güncel teknolojilere sahip olması da sağlanacak.

Bakalım Samsung 2021 yılında bu konu ile ilgili çeşitli güncellemeler yapacak mı. Sizce diğer eski nesil Galaxy Gear modellerinin de desteği kesilebilir mi?

Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler