Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

OnePlus Nord 2 Patladı! Peki Risk Altında Mısınız?

OnePlus Nord 2 patladı

OnePlus’ın uygun fiyatlı serisi olarak adlandırılan Nord serisinden can sıkıcı haberler geliyor. Az sayıda da olsa Nord 2 modelinin yanarak patladığını bildiren kullanıcılara bir yenisi daha eklendi.


İlginizi çekebilir: OnePlus 9RT, Android 12 İçin Sertifika Aldı


OnePlus Nord 2 patladı

OnePlus Nord 2 modeli kullananlar tehlike altında olabilir mi?

Geçmiş dönemde yüksek sayıda olmasa da bazı Nord 2 modellerinin patladığı dedikoduları ortalıkta dolanıyordu. Böyle bir olayda, sayı önemli olmaksızın en ufak ihtimalin bile göz ardı edilmemesi ve dünya üzerindeki diğer kullanıcıların tehlike altında kalmaması için gerekli soruşturma her koşulda yapılmalı diye düşünüyoruz. Fakat son gelen haberlerden birine göre, yine bir Nord 2 modelinde patlama yaşandı ve kullanıcısını da ciddi manada yaraladı. Vücudunda 1. derece yanıklar oluşan Hintli kullanıcının paylaştığı fotoğraflardan görüldüğü üzere, bu durum halının altına süpürülebilecek cinsten bir durum değil. Olayla ilgili aydınlatılması gereken pek çok konu hala mevcutken; cihazının patlaması sonucu yaralanan kullanıcının fotoğrafları sosyal medyada yayılmaya devam ediyor.

Eğer OnePlus Nord 2 kullanıyorsanız, bizce yapmanız gereken ilk şey telefonunuzu kapalı konuma getirerek şarj aletini de takmamanız ve ulaşabileceğiniz yetkili bir servise durumu danışmanız olacaktır. Bizler kullanıcı olarak üstümüze düşeni bu şekilde yerine getirsek bile; bakalım OnePlus tarafı eğer bu problem dünya genelinde yayılmaya devam ederse nasıl bir aksiyon alacak.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval