Sosyal medya

Kripto Para

OKEx kripto para borsası kurucusu Star Xu tutuklandı

OKEx kripto para borsası geçtiğimiz günlerde para çekim işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı. İşlemlerin durdurulma sebebi olarak, borsanın özel anahtar sahiplerinden birinin bir kamu güvenliği firması ile işbirliği yapması nedeniyle güvenlik tarafından gözetim altında olduğu söylenmişti.

İlginizi çekebilir: OKEx para çekim işlemlerini durdurduğunu açıkladı

OKEx

OKEx borsasının hizmetlerini aniden askıya alması kripto para borsalarını paniğe sürüklemiş ve Bitcoin fiyatında %3’lük bir düşüş yaşanırken OKB %15’lik bir darbe almıştı.

İşbirliği yapan özel anahtar sahibinin Star Xu olduğu ortaya çıktı. OKEx’e yakın olan bir kaynağın yaptığı açıklamada kamu güvenlik yetkilileri tarafından yapılan soruşturmada işbirliği yapan kişinin OKEx kurucusu Star Xu olduğu doğrulandı.

Para çekme işlemleri askıya alındıktan sonra tutuklandı

Kamu güvenliği firması ile işbirliği yaptığı söylense de şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Jay Hao sorunun kişisel bir mesele olduğunu ve işi etkilemediğini söyledi.

Kaynaklardan bir diğeri ayrıca Xu’nun geçtiğimiz hafta yetkililer tarafından sorgulanmak için alındığını ve birkaç gün iş yerinde görünmediğini söyledi.

Şirket ayrıca yaptığı açıklamada Xu’nun şirket ile bir süredir ilgilenmediğini, ayrı varlıklar olan OK Group ve OK Coin bünyesinde çalıştığını da dile getirdi.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval