Sosyal medya

Haber

Windows 11 İçin Yeni Ses Göstergesi Göründü!

Microsoft, en son masaüstü işletim sistemi için bir dizi değişiklikle Dev Channel için yeni Windows 11 Insider Preview yapı #22533‘ü yayınladı. İlk olarak, eski ses ve parlaklık göstergeleri, tüm Windows 11 estetiğine uyacak şekilde güncellendi. Ayrıca, bu derlemede birçok küçük güncelleme ve hata düzeltmesi alıyor. İşte tüm yeniliklere bir göz atın.


İlginizi Çekebilir; iPhone 14 Pro Ekran Görseli Sızdırıldı!


Windows 11 Build 22533 Yayınlandı

Ses, parlaklık, kamera gizliliği, kamera açık/kapalı ve uçak modu için Flyout tasarımı değiştirildi ve şimdi görev çubuğunun sağ alt kısmında görünecek. Bu, klavyedeki ses ve parlaklık tuşlarına basıldığında görünecektir. Bu, şu anda sol üst tarafta siyah bir açılır pencere olarak görünen ses seviyesi göstergesi için büyük bir değişiklik olduğunu kanıtlayacaktır. Yeni Windows 11 birim göstergesinin yeni hali:

Başka bir değişiklik, Telefon uygulamasında yeni bir arayan kullanıcı arayüzü olacaktır. Devam eden bir arama sırasında uygulama artık simgeler, yazı tipleri ve “Windows 11‘in tasarımıyla uyumlu olacak” diğer UI değişikliklerini içerecek.

Kullanıcılar artık Windows 11 görev çubuğundan ses erişimi arayabilir ve ses erişimini görev çubuğuna veya Başlat menüsüne sabitleyebilir. Ayrıca Microsoft, 13 dokunmatik klavye temasının sunumunu IME‘lere, emoji paneline ve sesle yazmaya genişletiyor ve ayrıca Başlat menüsüne sağ tıklandığında veya “WIN+X“e basıldığında “Yüklü Uygulamalar“ı gösterecek. Bu, önceki “Uygulamalar ve Özellikler” seçeneği yerine gösterilecektir. Son olarak, kullanıcılar artık gerekirse Saat uygulamasını kaldırma seçeneğine sahip olacak.

Yeni Windows 11 geliştirme sürümü ayrıca bir dizi Görev Çubuğu, Ayarlar ve Genel sorun için düzeltmeler içeriyor. Buradaki resmi blog gönderisine giderek yeni özellikler ve iyileştirmeler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu, Microsoft‘un dosya arama iyileştirmelerini, AirPod’lar için daha iyi çağrı ve ses kalitesini ve daha fazlasını sunan 2022’nin ilk güncellemesi olarak Windows 11 Insider Preview derleme 22526‘yı yayınlamasından sonra gelir.

Bu yeni Windows 11 değişiklikleri, Geliştirme Kanalına erişimi olan kullanıcılara sunulmaya başlandı. Bu özellikler, bu yıl sonraki büyük güncellemeyle genel kitleye ulaşacak. Windows 11‘deki yeni birim göstergesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval