Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Nasıl Yapılır

Telefonda ETS 2 oynamak! | ADSL ve Fiberde GeForce Now testi!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Nvidia tarafından geliştirilen bulut oyun platformu GeForce Now teknolojisi fiber ve ADSL alt yapılarında PC, mobil ve laptop üzerinden denedik.


İlginizi çekebilir; Nvidia GeForceNow servisi kullanıma açıldı!

reklam
MSI reklamı

Nvidia GeForce Now, daha önce Google Stadia, PS Now ve Microsoft’un X Cloud sistemine benzer bir şekilde kendi sunucuları üzerinden oyun oynamaya yarayan bulut oyunculuğunun önemli markalarından biri haline geldi.

Sistem özellikleriniz güncel ve yüksek sistem gerektiren oyunlara yeterli olmasa bile rahatlıkla internet üzerinden düşük sayılabilecek gecikme ile oyun keyfinizi yaşayabiliyorsunuz.

Peki bu sistem farklı cihazlarda ve internet koşullarında geçerli mi? Bu videomuzda Aydoğan’ın sistemi ile ve fiber bağlantı, mobil veri ve Samsung Galaxy S10+ ve aynı zamanda ADSL ve ucuz bir laptop modeli ile test ediyoruz.

Mobil tarafta kullandığımız Razer Junglecat ise tam manasıyla akıllı telefonunuzu Nintendo Switch’e dönüştüren bir yapısıyla göz dolduruyor.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yapılır

Amazon Prime Video televizyonda nasıl kullanılır?

Amazon Prime Video TV
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Amazon, TV için sunduğu özel bir uygulama vasıtasıyla kullanıcılarına Prime Video keyfini televizyonlarda yaşama imkanı veriyor. Biz ise tüm detaylarıyla hazırladığımız bu rehberde, Prime Video’yu TV’de kullanmak için yapmanız gerekenleri anlattık.


İlginizi çekebilir: Amazon Prime Video ve Prime Gaming muhteşem bir fiyat ile güncellendi!

reklam
MSI reklamı

Dizi ve film tüketim alışkanlıklarımız, hayatımıza eğlence tüketimini internet üzerinden sunan platformların girmesiyle beraber adeta bambaşka bir boyut kazandı. Bu platformların başında ise Netflix (Türkiye’de var), Disney Plus (Türkiye’de yok) ve ülkemize yeni giriş yapan Prime Video bulunuyor. Diğer platformlarda olduğu gibi Prime Video’yu da televizyonunuza etle tırnak misali bağlayabilir ve zevkin doruklarına çıkabilirsiniz.

Prime Video TV uygulaması nasıl ayarlanır?

Eşleşme kodunu edinme

Elbette ki bu rehberi bir Prime hesabınız olduğunu varsayarak hazırlıyoruz. İlgili gereksinimi karşılıyorsanız, televizyondan Prime Video’yu açarak başlayalım. Karşınıza aşağıdaki görüntüde olduğu gibi İngilizce yazıların olduğu bir ekran gelecek. Ekrandaki “Enter the following code” kısmında büyük harflerle yazılan eşleşme koduna dikkat edin. Şimdilik bu ekran öyle bekleyedursun.

Amazon Prime Video TV

Eşleşme kodunu Amazon Prime Video hesabına kaydetme

Bu aşamada bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan bir internet tarayıcısı açıp primevideo.com/mytv sitesine gitmeniz gerekiyor. Siteye girdikten sonra, istenirse Amazon Prime hesabınızla giriş yapın. Akabinde karşınıza yukarıdaki eşleşme kodunu yazacağınız bir alan gelecek. Eşleşme kodunu aşağıdaki alana, büyük harflerle yazın ve ‘Cihazı Kaydet’ butonuna tıklayın.

Amazon Prime Video TV

Sonrasında eşleşme tamamlanacak ve televizyonunuzun Amazon Prime hesabınıza başarılı bir şekilde kaydedildiğine dair mesaj göreceksiniz. Bu mesajın ardından, televizyonunuzda hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Otomatik olarak uygulama yenilenecek ve örnek görüntüde olduğu gibi Prime Video’nun içerikleri karşınıza çıkacak.

Amazon Prime Video TV

Tüm bu adımlardan sonra, Amazon Prime kataloğundaki sayısız video ve filmi televizyonunuzda izleyebilirsiniz. İçerikleri oturduğunuz yerden istediğiniz gibi değiştirebilir, kumandanızdan sesini açıp kısabilir ve alt yazı veya seslendirme seçenekleriyle keyfinize keyif katabilirsiniz.

Amazon Prime’a sadece 7.90 TL’ye sahip olabilir ve videoya ek olarak başka hiçbir yerde bulamayacağınız türden kargo indirimlerine ve diğer avantajlarına da erişebilirsiniz.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Instagram için iyi fotoğraf çekme ipuçları – OPPO A91

Instagram için iyi fotoğraf çekme ipuçları - OPPO A91
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Oppo A91 ile Instagram’da güzel fotoğraflar yakalamak için dikkat etmeniz gerekenleri anlattık. Bu videoda Eğlencenin Yenisi olan OPPO A91 eşliğinde anlatıyoruz.


İlginizi çekebilir; OPPO WATCH ön inceleme! | Android akıllı saat!

reklam
MSI reklamı

Instagram için iyi fotoğraf çekme ipuçları – OPPO A91

Dörtlü arka kamerası ile sosyal medyada paylaşmak için oldukça güzel fotoğraflar elde edebileceğiniz A91 Eğlencenin Yenisi olarak bu videoda konuğumuz oldu. 48 MP değerindeki ana kamerası ile ışığı yakaladığınız anda muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz A91, 8 MP değerindeki geniş açısı ile çok daha fazla objeyi almanızı sağlarken, aynı zamanda makro desteği ile cisimleri çok daha yakından şahane bir detay eşliğinde yakalamanızı sağlıyor.

2 MP değerindeki siyah/beyaz lens hem daha keskin detayalara sahip hem de cihazdaki filtreler ile sanatsal fotoğraflar üretebilmenize olanak tanıyor. 2 MP değerindeki derinlik sensörü ise Instagram’ın vazgeçilmezi olan bokeh efektine sahip biribirinden güzel fotoğraflar yakalalamanızda yardımcı olacak. Aynı zamanda yapay zeka ve HDR desteği ile çok daha canlı ve doygun fotoğraflar elde etmeniz de mümkün.

5x’e kadar olan yakınlaştırma desteği sayesinde Eğlencenin Yenisi OPPO A91 ile uzaktaki bir objeyi yakınına gitmeden de çekebilirsiniz. Bu fiyat/performans oranı ile üstün telefonun yanı sıra videodaki bahsettiğimiz konulara da dikkat ederek Instagram’da oldukça beğeni alacak fotoğraflar çekebilirsiniz

Devamını oku

Nasıl Yapılır

Banggood üzerinden gümrük vergisi iade alma rehberi

Banggood
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Banggood üzerinden yaptığınız alışverişlere ödediğiniz gümrük vergisi ve gümrük sunum ücreti gibi her türlü ek vergiyi, sitenin sunduğu bir hizmet sayesinde iade alabilirsiniz. Tüm detaylarıyla hazırladığımız bu rehberde, yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.


İlginizi çekebilir: Yurtdışı alışveriş rehberi 2019 – Vergi ve diğer konular

reklam
MSI reklamı

Geçen yıldan beri uygulanan gümrük vergisi, yurt dışından alışveriş yapma devrini çoğu kişi için bitirdi veya zorlaştırdı. Alışverişlere çıkan ve kimi zaman ürünün kendi fiyatından daha pahalıya gelen ek vergiler, insanları yurt dışından alışveriş yapma fikrinden caydırıyor. İşte tüm bu zorlukların arasında, adeta sizi kızgın kumlardan serin sulara atlatacak bir alışveriş sitesi; Banggood.

Banggood, satın aldığınız ürünlere ödediğiniz toplam vergileri tamamen iade etmesiyle, kendisini diğer yurt dışı alışveriş sitelerinden ayırıyor. Biz ise, bu siteden yaptığınız alışverişlerde ödediğiniz vergileri geri alabilmenize yardımcı olacak kapsamlı bir rehber hazırladık.

Her şeyden önce bilmeniz gereken çok önemli bir detay var; Tarife Sigortası. Banggood aslında vergi iade etme özelliğini, kullanıcılara Tariff Insurance (Tarife Sigortası) adı altında ek bir ücretle satıyor. Dolayısıyla vergi iadesi alabilmek için bu sigortayı sipariş esnasında yaptırmış olmalısınız. Eğer Tariff Insurance seçeneğini işaretlemeden sipariş verdiyseniz ne yazık ki Banggood gümrük vergisini size iade etmiyor.

Banggood

Banggood üzerinden vergi iadesi alma süreci

İlgili gereksinimi karşılıyorsanız, Banggood’la iletişime geçerek iade sürecini başlatalım. Bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan bir internet tarayıcısı açıp, buradaki link üzerinden sitenin iletişim formuna ulaşmanız gerekiyor. Bu formda yaptığınız seçimlerin önemli olduğunu hatırlatalım. Tarife Sigortası ile ilgili iletişime geçeceğiniz için, Question Type” kısmındaki ayarları da sırasıyla; Order&Tax – Insurances – Tariff Insurance olacak şekilde yapılandırmalısınız.

vergi geri alma

Ardından “Order number” kısmına sipariş numaranızı (kargo takip numaranızı değil), “Your Message” kısmına ise vergi iadesi almak istediğinizi yazmanız gerekiyor. İngilizce yazmanızda fayda var. Herhangi bir çeviri uygulamasından yararlanarak şu cümleyi yazabilirsiniz: “Ürünüm için gümrük vergisi ödedim ve iade talep ediyorum. Bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim.”

Sonrasında ise “Image” kısmına, size gelen kargo paketindeki toplam vergi ücretinin yazdığı kısmın fotoğrafını çekip yüklemeniz gerekiyor. Paketteki gümrük sunum ücreti, damga vergisi, gümrük vergisi gibi kısımların tamamının görünmesinin önemli olduğunu ekleyelim.

Gümrük vergisi iade

 

“Email” kısmını ise değiştirmenize gerek yok, orada yazan mail adresinizin şifresini hatırladığınızdan ve içini açıp gelen mailleri görebildiğinizden emin olun. Çünkü Banggood sizinle bu mail adresi üzerinden iletişime geçecek. Tüm alanları doldurduktan sonra “Submit” butonuna basarak mailinizi gönderebilirsiniz.

Banggood’dan gelecek maillere nasıl yanıt vermeliyiz?

Bu aşamadan sonra Banggood, 24 saat içinde size mail yoluyla cevap veriyor. Gönderdikleri mailde kısaca, sizden gümrük müdürlüğünün verdiği makbuzu kendilerine göndermeniz isteniyor. Bu makbuzu almak için PTT şubesine veya başka bir yere gitmenize gerek yok; çünkü makbuzun kendisine gerek yok.

Onun yerine PTT’nin gönderi takip sayfasına girin ve siparişinize ait kargo takip numarasını ekleyerek, sağlanan verilere ulaşın. Bu sayfanın alt kısmında yer alan “YAZDIR” özelliğinden yardım alarak, gördüğünüz kargo süreci ile alakalı verileri PDF olarak telefonunuza veya bilgisayarınıza kaydetmeniz gerekiyor. İşte Banggood’a bu belgeyi göndereceğiz.

Banggood

Kaydettiğiniz bu PDF dosyası ile birlikte kargo paketinin fotoğrafını, Banggood tarafından size gönderilen maili yanıtlayarak yollamanız gerekiyor. Yollarken şu cümleyi de ekleyebilirsiniz: “Gümrük müdürlüğü bana bu belgeleri verdi. Cevabınızı en kısa sürede bekliyorum.”

Maili yolladıktan kısa bir süre sonra yine Banggood size dönüş yapacak. Gelen dönüş mailinde kısaca; ödediğiniz vergi tutarının 3 iş günü içerisinde iade edileceği, ancak bankanıza bağlı olarak bu işlemin 7-14 gün sürebileceği yazıyor. Eğer hafta sonu bu işlemi yaptıysanız, kartınızın hesap özetine hafta içi yansıyabilir.

Banggood

Ayrıca iadenin, ödediğiniz verginin toplamını kapsadığını ekleyelim. Hesap özetinizi kontrol ettiğinizde zaten bunu göreceksiniz.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler