Sosyal medya
MSI reklamı

Haber

Netgelecek” ile öğrenciler inovatif projeler geliştiriyor, TTNET’e güç katıyor

TTNET’in geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedeflediği ‘netgelecek Kariyer Programı’nın ikinci dönemi başarıyla tamamlandı. 2 bini aşkın başvuru alan ve 30 öğrencinin TTNET’te istedikleri birimlerde yarı zamanlı olarak çalışmaya başladığı program sonunda; şirket içi değerlendirmeler ve öğrencilerin ekip olarak hazırladığı projeler sonucunda en yüksek başarıyı gösteren 14 aday, TTNET’in pazarlama, teknoloji ve İK departmanlarında işbaşı yaptı. Konu hakkındaki basın bültenini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Netgelecek” ile öğrenciler inovatif projeler geliştiriyor, TTNET’e güç katıyor

reklam

TTNET’in, geleceğin liderlerini yetiştirmek için başlattığı ‘netgelecek Kariyer Programı’nda ikinci dönem başarıyla tamamlandı. 4 yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin 3. ve 4. sınıfları ile yüksek lisans öğrencilerine yönelik ‘netgelecek Kariyer Programı’na, bu sene İstanbul ve Ankara’dan 2 bini aşkın öğrenci başvurdu. Değerlendirme aşamalarını başarıyla tamamlayan 30 öğrenci programa katılmaya hak kazandı.

Ocak 2014’ten itibaren TTNET’te istedikleri birimlerde yarı zamanlı olarak çalışmaya başlayan 30 başarılı öğrenci, programda görev alan TTNET yöneticileri tarafından gelişim takip programları ile desteklendi. Bu sürecin ardından yapılan şirket içi değerlendirmeler ve öğrencilerin ekip olarak hazırladığı projeler sonucunda en başarılı bulunan 7 aday Yönetici Adayı (MT), 7 aday da Uzman Yardımcısı olarak TTNET ekibine katıldı.

TTNET Yönetim Destek Kıdemli Direktörü Hasan Kaya “TTNET olarak geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla düzenlediğimiz ‘netgelecek Kariyer Programı’mızın ikinci dönemini de başarıyla tamamladık. netgelecek ile genç yeteneklere fark yaratabilecekleri bir ortamda, kısa zamanda kendilerini geliştirebilecekleri ve yeni şeyler öğrenecekleri fırsatları sunarak mutlu olacakları iş alanlarını keşfetmelerine ve kariyerlerinde ilk adımı doğru atmalarına yardımcı oluyoruz. netgelecek için bu dönem 2 bini aşkın başvuru almış olmamız, programımızın başarısını da ortaya koyuyor. Üniversiteli gençlerin iş hayatına daha iyi hazırlanmalarını amaçlayan ‘netgelecek Kariyer Programı’nın sadece şirketimize değil, iş dünyasına da fayda sağlayacağını ve örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.

TTNET Yönetim Destek Kıdemli Direktörü Hasan Kaya

TTNET Yönetim Destek Kıdemli Direktörü Hasan Kaya

netgelecek ile değer katan projeler
‘netgelecek Kariyer Programı’ kapsamında MT olarak farklı birimlerde göreve başlayan çalışanlar, birçok başarılı ve inovatif projeler geliştirerek deneyim kazandı ve TTNET’e önemli bir katkıda bulundu. Bu projelerden bazıları şöyle:

Kumbara Kampanyası: ‘netgelecek Kariyer Programı’na katılan yönetici adayları tarafından geliştirilen Kumbara Kampanyası, TTNET kanal çalışanlarının prim ve motivasyonlarının artırılmasını sağladı.
Proaktif Kanal için Hediye Çeki: 2014 yılında mevcut müşterilere uygulanan proaktif kanal kampanyaları yeni müşteriler için de hayata geçirildi. Bu sayede satışlarda ciddi bir artış kaydedildi.
Fiber Dünyası: Fiber internetin bilinirliğinin artırılması ve TTNET Fibernet’in Hiper hızının kullanıcıların hayatlarına katkılarının vurgulanması amacıyla düzenlenen proje, kalite, içerik ve hız unsurlarını müşteriye eğlenceli bir şekilde hissettirecek şekilde tasarlandı.

Banka Kredili Cihaz Satış: netgelecek katılımcısı MT’ler tarafından geliştirilen bu proje ise, TTNET müşterilerine 12 ya da 24 ay taksitle faturadan bağımsız olarak cihaz alma fırsatı sunuyor. TTNET müşterileri halen pilot aşamasında olan proje sayesinde kolayca yeni cihaz sahibi olabilecekler.

TTNET, proje çalışmaları ve performansı açısından başarılı olan MT’leri Türk Telekom Grubu şirketlerinden TT International’a göndermeyi planlıyor. Bu sayede MT’ler, yurtdışında iş hayatını deneyimleme fırsatı yakalarken şirkete değer katan vizyoner bakış açılarını daha da geliştirecek.

Video: Microsoft’un yeni yazılımı, GoPro videolarını daha akıcı hale getiriyor

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Tesla, 5. seviye otonom sürüşe “neredeyse” hazır!

Şangay‘da her sene düzenlenen, Dünya Yapay Zeka İstihbarat Konferansı (WAIC) esnasında Elon Musk, Tesla‘nın otonom sürüşte 5. seviyeye neredeyse hazır olduğunu söyledi.


İlginizi çekebilir: Yeni 2021 Toyota Corolla Cross tanıtıldı!

reklam

Bu, şu anda satışta olan Model S/3/X/Y’lerin sürücüden tamamen bağımsız şekilde kendini sürebileceği anlamında geliyor. Musk, ” Seviye 5 veya tamamen bağımsız sürüşlerin olacağına inanıyorum ve bu beklediğimizden çok daha çabuk gerçekleşecek. Bu sene içerisinde Seviye 5 otonom sürüş çalışmalarımızı tamamlayacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Ayrıca Amerikalı üreticinin, otomobillerde daha gelişmiş bilgisayar sistemleri kullanabilmek için yeni ısıtma ve soğutma sistemleri üzerinde de çalıştığı söyleniyor.

Musk her ne kadar güvense de sektörde büyük bir kesim, otonom arabalara bu denli güvenmenin şimdilik doğru olmadığını düşünüyor. Çoğu ülkenin yollarındaki kalitenin yeterince iyi olmayışı, bu güvensizliğin en büyük sebeplerinden biri. Çukurlar, şeritleri belirgin olmayan yollar gibi etmenler, otonom sürüşün güvenilirliğini azaltıyor.

Kaynak: Autonews Europe

 

Devamını oku

Genel

Yeni 2021 Toyota Corolla Cross tanıtıldı!

Toyota, günümüz müşterilerinin ilgi odağı SUV ve crossover modellerine bir seçenek daha ekledi. Karşınızda Toyota Corolla Cross! Bu modelle RAV4‘ü büyük bulan, C-HR‘ı da ufak bulanlara bir çözüm üretilmek istenmiş.


İlginizi çekebilir: Audi Q4 Sportback e-tron konsepti tanıtıldı!

reklam

Toyota Corolla Cross, Tayland’da tanıtıldı. Fakat bu cümleden sonra kafalarda oluşacak malum soruya da şimdiden cevap verelim: Aracın, global pazarda satışa çıkma ihtimali oldukça yüksek olduğu söyleniyor.

Dış tasarıma baktığımızda adında her ne kadar Corolla olsa da minik bir RAV4‘e daha çok benzediğini söyleyebiliriz. Öndeki belirgin siyah ızgara, keskin tasarımlı farlar ve siyah tavan rayları dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

İç tasarımda ise dışarıdaki kadar özgünlük yer almıyor. Kabin, son nesil Corolla hatchback modelinin neredeyse aynısı diyebiliriz. Dijital gösterge paneli ve orta konsoldaki büyük ekran, kabindeki baskın karakterler arasında yer alıyor.

Corolla Cross 4460 mm uzunluğa, 1825 mm genişliğe, 1620 mm yüksekliğe ve 2640 mm dingil mesafesine sahip. Aracın önünde MacPherson tipi, arkasında ise torsiyon-kiriş süspansiyonlar tercih edilmiş. 17  inç (215/60) ve 18 inç (225/50) jant seçenekleri de Corolla Cross’ta yer alıyor.

Tayland‘da satılacak modellerde hem benzinli hem hibrit üniteler yer alacak. Benzinli ünite 1.8 litre hacminde, 140 beygir güç ve 175 Nm tork değerleri barındırıyor. Hibrit ünite ise 98 beygir güç ve 142 Nm torka sahip benzinli motor ile  72 beygir güç ve 163 Nm tork değerine sahip elektrikli motordan oluşuyor.

Haberin başında dediğimiz gibi bu motor seçenekleri, Corolla Cross modeli Tayland için tanıtıldı. Global pazar için de mi bu seçenekler olacak henüz bilinmiyor.

Kaynak: Carscoops

 

 

Devamını oku

Samsung

Samsung Galaxy Tab S7+ teknik özellikleri belli oldu!

Yazan:

Samsung Galaxy Tab S7+

Samsung tablet piyasasında adından söz ettirmeye devam ediyor. Firmanın yeni tableti GalaxyTabS7+’ın teknik özellikleri belli oldu.


İlginizi çekebilir; OnePlus Nord tasarım detayları sızdırıldı!

reklam

Galaxy Tab S7+, 45W hızlı şarj desteği ile geliyor!

Samsung, telefon piyasasında olduğu gibi tablet piyasasında da önemli hamleler yapmaya devam ediyor. Firma yeni tableti Galaxy Tab S7+ için kolları sıvarken, cihazın teknik özellikleri de ortaya çıktı. SamMobile isimli internet sitesinde yer alan habere göre, cihazın teknik özellikleri güvenilir bir kaynak tarafından aslında sızdırıldı. Kaynaktan gelen bilgilere göre tablet gücünü Snapdragon 865+ işlemcisinden alacak. 5G özellikli olarak karşımıza çıkan cihazın 6 GHz‘lik performans sunması bekleniyor. Öte yandan 12.4 inç boyutunda Super AMOLED özellikli cihazın, 6/8 GB RAM ve 128/256 GB depolama seçenekleri olacak.

Samsung Galaxy Tab S7+

Amiral gemisi tablet olarak bizleri karşılayan Galaxy Tab S7+, 10,090 mAh batarya değerine ve tam olarak 45W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Tasarım detaylarının da belli olduğu söylenen cihazın iki adet arka kamerası yer alırken bu kameralar sırasıyla, 13 MP  ve 5 MP değerlerini almakta. Ayrıca ön tarafta da bizleri 8 MP değerinde bir kamera karşılamakta. Öte yandan cihazın parmak izi okuyucusunun ekran altında yer alacağı bilgisine ulaşılırken, parkam izi sensörünün detaylı özelliği henüz bilinmemekte. Android 10 ile bizleri karşılaması beklenen tabletin içerisinde Samsung firmasının arayüzü olan OneUI 2.5 yer alacak. Yeni nesil tabletin 5 Ağustos tarihinde yapılacak Unpacked etkinliği ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Devamını oku