Sosyal medya

Haber

Netgelecek” ile öğrenciler inovatif projeler geliştiriyor, TTNET’e güç katıyor

TTNET’in geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedeflediği ‘netgelecek Kariyer Programı’nın ikinci dönemi başarıyla tamamlandı. 2 bini aşkın başvuru alan ve 30 öğrencinin TTNET’te istedikleri birimlerde yarı zamanlı olarak çalışmaya başladığı program sonunda; şirket içi değerlendirmeler ve öğrencilerin ekip olarak hazırladığı projeler sonucunda en yüksek başarıyı gösteren 14 aday, TTNET’in pazarlama, teknoloji ve İK departmanlarında işbaşı yaptı. Konu hakkındaki basın bültenini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Netgelecek” ile öğrenciler inovatif projeler geliştiriyor, TTNET’e güç katıyor

TTNET’in, geleceğin liderlerini yetiştirmek için başlattığı ‘netgelecek Kariyer Programı’nda ikinci dönem başarıyla tamamlandı. 4 yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin 3. ve 4. sınıfları ile yüksek lisans öğrencilerine yönelik ‘netgelecek Kariyer Programı’na, bu sene İstanbul ve Ankara’dan 2 bini aşkın öğrenci başvurdu. Değerlendirme aşamalarını başarıyla tamamlayan 30 öğrenci programa katılmaya hak kazandı.

Ocak 2014’ten itibaren TTNET’te istedikleri birimlerde yarı zamanlı olarak çalışmaya başlayan 30 başarılı öğrenci, programda görev alan TTNET yöneticileri tarafından gelişim takip programları ile desteklendi. Bu sürecin ardından yapılan şirket içi değerlendirmeler ve öğrencilerin ekip olarak hazırladığı projeler sonucunda en başarılı bulunan 7 aday Yönetici Adayı (MT), 7 aday da Uzman Yardımcısı olarak TTNET ekibine katıldı.

TTNET Yönetim Destek Kıdemli Direktörü Hasan Kaya “TTNET olarak geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla düzenlediğimiz ‘netgelecek Kariyer Programı’mızın ikinci dönemini de başarıyla tamamladık. netgelecek ile genç yeteneklere fark yaratabilecekleri bir ortamda, kısa zamanda kendilerini geliştirebilecekleri ve yeni şeyler öğrenecekleri fırsatları sunarak mutlu olacakları iş alanlarını keşfetmelerine ve kariyerlerinde ilk adımı doğru atmalarına yardımcı oluyoruz. netgelecek için bu dönem 2 bini aşkın başvuru almış olmamız, programımızın başarısını da ortaya koyuyor. Üniversiteli gençlerin iş hayatına daha iyi hazırlanmalarını amaçlayan ‘netgelecek Kariyer Programı’nın sadece şirketimize değil, iş dünyasına da fayda sağlayacağını ve örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.

TTNET Yönetim Destek Kıdemli Direktörü Hasan Kaya

TTNET Yönetim Destek Kıdemli Direktörü Hasan Kaya

netgelecek ile değer katan projeler
‘netgelecek Kariyer Programı’ kapsamında MT olarak farklı birimlerde göreve başlayan çalışanlar, birçok başarılı ve inovatif projeler geliştirerek deneyim kazandı ve TTNET’e önemli bir katkıda bulundu. Bu projelerden bazıları şöyle:

Kumbara Kampanyası: ‘netgelecek Kariyer Programı’na katılan yönetici adayları tarafından geliştirilen Kumbara Kampanyası, TTNET kanal çalışanlarının prim ve motivasyonlarının artırılmasını sağladı.
Proaktif Kanal için Hediye Çeki: 2014 yılında mevcut müşterilere uygulanan proaktif kanal kampanyaları yeni müşteriler için de hayata geçirildi. Bu sayede satışlarda ciddi bir artış kaydedildi.
Fiber Dünyası: Fiber internetin bilinirliğinin artırılması ve TTNET Fibernet’in Hiper hızının kullanıcıların hayatlarına katkılarının vurgulanması amacıyla düzenlenen proje, kalite, içerik ve hız unsurlarını müşteriye eğlenceli bir şekilde hissettirecek şekilde tasarlandı.

Banka Kredili Cihaz Satış: netgelecek katılımcısı MT’ler tarafından geliştirilen bu proje ise, TTNET müşterilerine 12 ya da 24 ay taksitle faturadan bağımsız olarak cihaz alma fırsatı sunuyor. TTNET müşterileri halen pilot aşamasında olan proje sayesinde kolayca yeni cihaz sahibi olabilecekler.

TTNET, proje çalışmaları ve performansı açısından başarılı olan MT’leri Türk Telekom Grubu şirketlerinden TT International’a göndermeyi planlıyor. Bu sayede MT’ler, yurtdışında iş hayatını deneyimleme fırsatı yakalarken şirkete değer katan vizyoner bakış açılarını daha da geliştirecek.

Video: Microsoft’un yeni yazılımı, GoPro videolarını daha akıcı hale getiriyor

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Murat Halilbeyoğlu

Nobody knows...

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval