Sosyal medya

Netflix

Aşk 101: Netflix’ten yeni Türk dizisi

Netflix, yeni Türk dizisi Aşk 101’in tanıtımını yaptı. Gençleri hedef alan dizi 90’ların lise hayatını ele alıyor. 190’dan fazla ülkede yayınlanacak olan dizinin konusuna birlikte bakalım.


İlginizi Çekebilir: Cuma Raporu #62: Galaxy Note 10, PUBG Mobile Lite ve dahası


Netflix, son iki yıl içerisinde Türkiye de üç tane proje ile karşımıza çıkıyor. İlk olarak Hakan: Muhafız dizisi yayına girmiş ve büyük bir ilgi ile karşılanmış ilk ayında 10 milyondan daha fazla izlenme oranını yakalamıştı. İkinci sezonunu Mart ayında gördüğümüz dizi yine büyük bir ilgi ile karşılandı.

Hakan: Muhafız (The Protector) dizisinin üçüncü sezonu 2020 yılında girmesi bekleniyor. Bu projenin yanı sıra Beren Saatin oynadığı ve konusu dünya tarihinin en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de geçen Atiye (The Gift) dizisinin gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte Netflix, gençleri hedef alan Aşk 101 (Love 101) dizisi içinde çalışmalara başladı.

Aşk 101 dizisi 1990’lar Türkiyesinde, dışlanmış bir grup genç, onlarla kalmak için sebebi olsun diye sevgili öğretmenlerini birine aşık etmek için el ele veren gençlerin konusunun anlatıldığı bir dizi.

Dizide, Kubilay Aka (Kerem), Mert Yazıcıoğlu (Sinan), Alina Boz (Eda), Selahattin Paşalı (Osman), İpek Filiz Yazıcı (Işık), Pınar Deniz (Burcu) ve Kaan Urgancıoğlu (Kemal) karakterleri yer alıyor. Dizinin senaryosu Ufak Tefek Cinayetleri dizisinden tanıdığımız Meriç Acemi tarafından kaleme alınıyor.

Hakan: Muhafız ve Atiye dizilerinin yapımcılığını O3 firması üstleniyordu. Aşk 101 dizinin yapımcılığını Ay Yapım üstleniyor. Ay Yapım içerisinde yer alan ve ülkemizdeki birçok ünlü dizinin yapımcılığını üstlenen Pelin Diştaş’ın Netflix’e geçiş yapmasından sonra Ay Yapım imzalı bir dizinin gelmesi bekleniliyordu.

Aşk 101 dizisinin bu yıl gösterime girmesi planlanıyor. İlk tanıtımında çok yakında geleceğini belirten dizi yalnızca Netflix’te yayınlanacak. İlk tanıtımını aşağıda bulabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix

Netflix’ten bir yerli yapım daha geliyor: Atiye fragmanı yayınlandı!

Netflix'ten

Netflix’in çekimleri ve yapımı Türkiye’de gerçekleştirilen ikinci yerli dizi projesi detaylanmaya başladı. Başrollerini oyunculuk sektoründe ün yapmış olan Beren Saat ve Mehmet Günsür’un paylaşacağı dizinin adı Atiye olarak belirlenmiş.


İlginizi çekebilir: Nickelodeon ve Netflix uzun soluklu bir anlaşma imzaladı!


Genç ve güzel resmen Atiye’nin İstanbul’dan Şanlıurfa’daki dünyanın en eski yerleşim yeri olan Göbeklitepe’ye olan macerasını anlatacak dizinin ilk fragmanı Netflix’in resmi Youtube hesabından yayınlandı.

 

Kadrosunda Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Tim Seyfi, Civan Canova ve Meral Çetinkaya’nın gibi oyuncuları da yer alıyor. Henüz yaratılan çalışmayla ilgili daha çok detay ortaya çıkmadı. Fakat konusuna baktığımız takdirde etkileyeci bir hikayeyle karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Atiye dizisinin ilk sezonu 27 Aralık Cuma günü tüm dünyayla birlikte Türkiye’de gösterime açılması bekleniyor. Umarız ki Masumiyet’te yakalanılan büyük başarı Türk sinema sektöründe yaratılan kötü algı bu yeni çalışmanın da etkisiyle çok daha kolay silinebilir.

Devamını oku

Haber

Nickelodeon ve Netflix uzun soluklu bir anlaşma imzaladı!

Netflix, Disney+’ın açılışına yanıt olarak anismasyon karakterleri ile tanınan yapımcı firma Nickelodeon ile anlaşma sağladı!

Nickelodeon

Disney‘in yeni yayın hizmetinin başlatılmasına yanıt olarak, Nickelodeon ve Netflix, Nick karakterleri ile yeni filmler ve diziler oluşturmak için bir ekip kurduklarını ve daha fazla Nick içeriğini Netflix’e getirdiklerini açıkladı!


İlginizi çekebilir: Netflix ve Berkun Oya işbirliğiyle yeni bir dizi geliyor! Çekimler başladı


Netflix tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılırken, bu anlaşmanın uzun soluklu bir anlaşma olacağı söylendi. Nickelodeon ile yapılan bu anlaşmayı değerlendiren Netflix Orjinal Animasyon Yapımları Başkan Yardımcısı Melissa Cobb “Yeni sesler bulmaya ve Netflix’teki küresel izleyicimize cesur hikayeler anlatmaya çalışırken yeni yollarla Brian Robbins, Ramsey Naito ve Nickelodeon gibi yaratıcı ekiplerle işbirliğine devam etmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

Ünlü animasyon filmleri ve karakterleri ile tanınan firma ile yapılan anlaşmanın detaylarında, birçok hazır dizi ve filmlerin Netflix’e ekleneceği vurgulandı. Yani The Loud House ve Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles‘da Netflix’e eklenenler arasında olacak. Ayrıca yeni filmler ve diziler bu ortaklıkla birlikte platforma eklenecek.

13 Kasım’da Disney tarafından yapılan açıklamada, Disney+ Platformunun 10 milyon kullanıcı sayısına ulaştığı söylendi. Bu kullanıcı sayısına sadece açıldığı gün içinde ulaşıldığı söylendi. Ayrıca platformun 2024 yılına kadar 90 milyon kullanıcı sayısına ulaşmasını beklediklerini de bu açıklamada basına aktardılar.

Netflix’ten gelen bu hamlenin Disney+’ın bu çıkışına yanıt olarak geldiği söylenirken animasyon severleri bu şekilde Disney+’tan kendilerine çekmeye çalışacaklar gibi görünüyor. Aynı zamanda Netflix’in sadece Amerika’da 60 milyon ve dünya genelinde 158 milyon abone sayısına sahip olduğunu belirtelim.

Devamını oku

Haber

Netflix ve Berkun Oya işbirliğiyle yeni bir dizi geliyor! Çekimler başladı

Netflix

Dizi, film ve belgesel izleme platformu Netflix, Berkun Oya önderliğinde sosyal sorunlara değinen bir drama dizisinin çekimlerine başladı.


İlginizi çekebilir: Sonic Movie: Yeni fragmanla, kirpi tamamen yenilendi!


Türkiye’nin en önemli senaristlerinden Berkun Oya tarafından yazılan, üretilen ve yönetilen dizinin yapımcılığını ise Krek Film adına Ali Farkhonde ve Nisan Ceren Göçen üstleniyor. 8 bölümden oluşacak dizisinin oyuncu kadrosunda Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen, Defne Kayalar, Bige Önal ve Settar Tanrıöğen gibi başarılı isimler yer alıyor.

Tüm dünyada aynı anda 2020 yılında yayına girmesi planlanıyor. Farklı sosyo-ekonomik geçmişlerden gelen ve İstanbul‘un renkli ve canlı hayatında şaşırtıcı tesadüflerle yolları kesişenleri konu alıyor. Şimdi ise ya yeni bir yola yürümek ya da karmaşık bir geçmişle hesaplaşmak zorunda kalacaklar.

Devamını oku