Sosyal medya

Genel

Netflix, Türkiye için ücretsiz deneme sürümünü kaldırdı!

Bir süredir suistimal edilmesiyle sık sık gündeme gelen Netflix ücretsiz deneme sürümü Türkiye için kaldırıldı. Henüz firmadan resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, platforma giriş yaptığımızda eskiden “30 Gün Ücretsiz Deneme” ibaresi adı altında sunulan paketin artık yer almadığını görüyoruz ayrıca ilgili destek makalesine giriş yaptığımızda da şu yazı mevcut;

“Şu anda ülkenizde ücretsiz deneme sunulmamaktadır. Yeni üyeliğinizi başlatmak için Netflix.com adresine gidin, size en uygun planı ve ödeme seçeneğini seçin, e-posta adresinizi girin, bir parola belirleyin ve izlemeye başlayın.

Netflix üyeleri, dizi ve film kataloğunun tamamına anında erişebilir. Yayın planları, cihazlar ve daha fazlasına ilişkin bilgiler Netflix nedir? başlıklı sayfada bulunabilir.

Netflix üyeliğinizi başlattıktan sonra üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.”


İlginizi çekebilir: Imgur’a artık Türkiye’den erişilebiliyor!


Bazı platformlarda 1-2 TL gibi komik rakamlarla satılan Netflix ücretsiz deneme hesapları artık tarihe karışacak gibi görünüyor. Sosyal medyada bazı kullanıcılar bu karara itiraz ederken, bazı kullanıcılar da yerinde bir tercih olduğunu savunuyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu özelliğin suistimal edilemeyecek seviyede yeterli bir sürümü ülkemiz için sunulacak mı?

Bunlar da ilginizi çekebilir
Furkan Can

Oyun ve teknoloji tutkunu, sıkı bir stream sever

1 yorum

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval