Sosyal medya

Netflix

Netflix ‘Karışık Oynatma’ özelliğini tüm kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor

Netflix

Netflix, başarılı bir test döneminin ardından bu yıl kullanıcılara yeni bir “Karışık Oynatma” özelliği sunmayı planlıyor.


İlginizi çekebilir: Netflix, AirPods Pro için Uzamsal Ses desteğini test ediyor!

reklam

Görüşme sırasında özelliğe kısaca değinen Netflix, üyelere “içeriklerin tümüne göz atmak yerine, yalnızca kendileri için seçilen bir içeriği anında izlemeyi seçme olanağı” sağlayacağını söyledi.

Belirtilenlere göre Karışık Oynatma, Netflix ana ekranında kullanıcının profil simgesinin altına büyük bir düğme olarak yerleştirilecek. Düğme seçildiğinde Netflix, hizmetin kişiselleştirme algoritmalarının kullanıcının beğeneceğini düşündüğü içeriği rastgele oynatacak.

reklam
Aorus reklamı

Örnek vermek gerekirse içerik, yakın zamanda oynatılmış bir filmi, kullanıcının izleme listesine kaydettiği bir şeyi veya önceden izlediği bir şeye benzer bir başlığı içerebilecek.

karışık oynatma


İşinize yarayabilecek indirimli ve kullanışlı ürünleri sizin için HepsiBurada üzerinden listeledik.


Özelliğin bir varyasyonu, TV uygulamasının kenar çubuğu gezinme menüsünde de görüldü. Seçildiğinde, “Ne izleyeceğinizden emin değil misiniz?” yazısı görüntülenecek ve Karışık Oynatma’nın nasıl çalıştığını açıklayan sayfa belirecek.

Karışık Oynatma şu anda sadece TV’lerde test ediliyor. Ancak şirket, başka bir isim alabilecek olan özelliğin 2021’in ilk yarısında dünya çapındaki tüm kullanıcılara ulaşacağını söyledi.

Karışık Oynatma, kullanıcıları izleyecekleri bir şeye bağlamak için daha iyi bir yol arayan Netflix’in test ettiği en son özellik. Netflix, kullanıcıların izlemek istedikleri diziyi kaydırıp seçmek zorunda kalmadan belirli TV şovlarının “Popüler Bir Bölümünü Oynatmalarına” izin veren benzer bir özelliği de Nisan 2019’da mobil cihazlarda test etmeye başlamıştı.

Adventure İstanbul
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Netflix’e Türkiye’den en hızlı bağlantı sunan servis sağlayıcı belli oldu

Netflix deneme sürümü

Netflix, Türkiye’den kendilerine en hızlı bağlantı sunabilen internet servis sağlayıcılarını açıkladı. Ayrıca dünyanın diğer ülkelerindeki internet servis sağlayıcılarıyla âlâkalı da birtakım istatistikler paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre, Türkiye’de Netflix’e son 6 ayda en hızlı bağlantıyı sunabilen sağlayıcı: TurkNet.


İlgili haber: Bu fiyata mutlaka kaçırmamanız gereken oyuncu laptopları

reklam

5 yıldır Türkiye’de resmi olarak faaliyet gösteren Netflix, elde ettiği trafik verileriyle âlâkalı açıklamalarda bulundu. Netflix’in “İSS Hız Dizini” isimli web sitesinde paylaşılan bilgilerde, Türkiye’den Netflix’e en hızlı bağlantıyı sunabilen sağlayıcıların listesi yer alıyor. Bunun yanı sıra sitede, Netflix’e en hızlı bağlanabilen ülkelerin de geniş kapsamlı listesi bulunuyor.

Netflix verilerine göre, Türkiye’nin en hızlı bağlantı sunabilen operatörü: TurkNet

Türkiye’den Netflix’e en hızlı bağlantıyı sunabilen ilk 5 internet servis sağlayıcının açıklandığı listede 3,4 mbps bağlantı hızıyla liderlik TurkNet’e ait. Ayrıca TürkNet’i 3,2 mbps bağlantı hızıyla Türksat Kablo; 3,0 mbps bağlantı hızıyla Superonline ve Türk Telekom; 2,8 mbps bağlantı hızıyla Vodafone; 2,6 mbps’la da D-Smart takip ediyor.

reklam
Aorus reklamı

netflix türkiye turknet

Bu konuyla âlâkalı olarak TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler’den de bir açıklama geldi. Cem Çelebiler, Twitter’dan yaptığı açıklamada yatırımlarına devam edeceklerini kaydetti. Bunun yanı sıra Çelebiler, açıklamasının devamında da şu ifadelere yer verdi:

“Netflix verilerine göre son yedi ayda Türkiye’den Netflix’e en hızlı bağlantı sunan telekom operatörü TurkNet! Steam’de de son bir yılda sürekli artan ve güncel olarak 25.1 mbps ortalama indirme hızıyla en hızlı ikinci bağlantıyı sunan yine TurkNet!

Yatırımlarımızın karşılığı olarak kullanıcılarımıza bu bağlantı hızlarını sunabildiğimiz için çok mutluyuz! Daha yüksek hızlar için de çalışmaya ve yatırım yapmaya devam ediyoruz. #TurkNet”

Netflix’e en hızlı bağlanabilen ülkeler arasında genellikle ABD, Avrupa ve Asya ülkeleri var

netflix iss hız dizini

Netflix, İSS Hız Dizini sitesinde dünya genelindeki ülke ve bölgelerin ortalama hızlarını da paylaştı. Buna göre; Netflix’e en hızlı bağlantı sağlayabilen ülkeler arasında genellikle Avrupa ve Asya ülkeleri ve ABD yer alıyor.

3,6 mbps bağlantı hızıyla Netflix’e en hızlı bağlantıyı sunabilen ülkeler (birinci grup):

  • Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Hollanda, Hong Kong, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İzlanda, Norveç, Romanya, Singapur, Tayland, Yeni Zelanda

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu dördüncü grupta ise 3,0 mbps bağlantı hızıyla Netflix’e bağlanabilen ülkeler arasında; Avusturya, Guatemala, Güney Afrika, Kolombiya, Kuveyt, Tayvan ve Türkiye’nin olduğunu görüyoruz.

Adventure İstanbul
Devamını oku

Haber

Netflix, İstanbul’da açacağı ofis için 8 yıl deneyimli Operasyon Yöneticisi aradığını duyurdu

netflix

Netflix, İstanbul lokasyonunda açacağı ofis için Operasyon Yöneticisi aradığını duyuran bir iş ilanı paylaştı. Daha önce verdiği ilanda İstanbul ofisini fiziksel olarak yönetecek bir Ofisi Müdürü arayan şirket; şimdi de, Türkiye’deki içeriklerinin tanıtım ve pazarlama sürecini yönetecek bir müdür arıyor.


İlgili haber: Netflix Türkiye ofisi için 5 yıl deneyimli Ofis Müdürü arıyor

reklam

Netflix’in Türkiye’de açacağı ilk ofis çok yakında İstanbul’da faaliyetlerine başlayacak. Şirket, ofisini resmi olarak açılabilecek hâle getirmeden evvel yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Hatırlarsanız Netflix, İstanbul ofisini fiziksel olarak yönetecek, ofisteki her türlü ihtiyaçları giderecek bir müdür aradığını duyurmuştu.

Şimdiyse şirket, yeni bir iş ilanı daha paylaştı. Netflix Jobs adlı web sitesi üzerinden paylaşılan ilanda, İstanbul ofisi için Campaign Operations Manager aradığı görülüyor. Ayrıca Netflix’in benzer bir alanda en az 8 yıl deneyim şartı aradığı bu pozisyona lâyık olacak kişi, Netflix Türkiye ev sahipliğinde üretilen içeriklerin pazarlaması ve tanıtımından sorumlu olacak.

reklam
Aorus reklamı

Netflix, İstanbul ofisini açmaya çok yaklaşmış gibi gözüküyor

netflix istanbul ofisi iş ilanı

Netflix’in açıklamasına göre; bu rolde görev yapacak kişi Netflix’in pazarlama, tanıtım ve sosyal ekiplerini destekleyecek. Ek olarak, Netflix’in operasyonel kampanya ihtiyaçlarını yönetmek için AV, Tasarım, Dijital ve Bölgesel prodüksiyon ekiplerindeki üreticilerle ve harici prodüksiyon ajanslarıyla yakın bir şekilde çalışacak.


Bu fiyata mutlaka kaçırmamanız gereken oyuncu laptoplarını satın almak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz


Bu arada Netflix, ilanın detaylarında, “Netflix genişledikçe, en iyi ve parlak yetenekleri aramaya devam ediyoruz.” ifadelerine yer veriyor.

Netflix’in aradığı kilit özellikler:

  • Bir eğlence markasında, reklam veya medya ajansında, çevrimiçi ve çevrimdışı dahil olmak üzere eğlence içerikleri ve video prodüksiyonuna ağırlık vererek 8 yıldan fazla yönetim ve içerik prodüksiyonu deneyimine sahip olmalısınız.
  • Akıcı bir şekilde İngilizce ve Türkçe bilmelisiniz.
  • Çevik, hedef odaklı bir kişiliğe sahip olmalı; aynı zamanda başarılı olmaya kararlı ve her zaman mücadeleci olmaya hazır olmalısınız.
  • Kampanya üretim sürecinde zaman çizelgelerini, proje teslimatlarını ve kaynaklarını planlayarak EMEA Bölgesi’ndeki içerik ekibimizi destekleyeceksiniz.
  • Önemli tanıtım materyallerinin üretimini ve yerelleştirilmesini yönetmekten sorumlu olan pazarlama yöneticileri ve üretici ekibiyle ortak olacaksınız.
  • Günlük olarak, üretim sürecindeki sorunların giderilme aşamalarını; bununla birlikte de yaratıcı içerik prodüksiyonlarımızın kapsamını, bütçesini ve kaynaklarını denetleyeceksiniz.
Adventure İstanbul
Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Netflix, Behzat Ç.’yi kaldıracağını duyurdu; kullanıcılar ise bunu istemiyor!

behzat ç netflix sansür

Netflix, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi’ni 28 Şubat 2021 tarihinde içerik kütüphanesinden kaldıracağını duyurdu. Platformda 1 sezon/96 bölüm olarak var olan Behzat Ç., yayın haklarının bitmesi nedeniyle Netflix’ten izlenemeyecek.


İlgili haber: Friends aşıkları toplanın: Dizi, 10 sezonuyla birden BluTV’de!

reklam

Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu gibi isimlerin başrolünü paylaştığı polisiye dizisi Behzat Ç. şimdiye kadar ilk sezonuyla Netflix kütüphanesinde bulunmaktaydı. Toplam 96 bölümüyle Netflix’te var olan dizi, sansürlü olması nedeniyle de büyük tepki toplamıştı. Netflix, Behzat Ç. dizisini 28 Şubat 2021 tarihinden itibaren içerik kütüphanesinden kaldıracağını duyurdu.


Sizler için hazırladığım akıllı telefonlar listesine buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz


Netflix’in Android, iOS ve masaüstü sürümlerinde Behzat Ç.’nin sayfasında gösterilen bilgilendirme mesajında, “Bu içeriği Netflix’te izlemek için son gün: 28 Şubat” ifadesi yer alıyor. Ancak, dizinin kaldırılmasını istemeyen kullanıcılarsa sosyal medyadan Netflix Türkiye’ye atıf yaparak serzenişte bulunuyorlar.

reklam
Aorus reklamı

Kullanıcılar, Behzat Ç. dizisinin Netflix’ten kaldırılmasını istemiyor

Özellikle Twitter kullanıcıları, yaptıkları sitem dolu paylaşımlarda Behzat Ç. dizisinin Netflix kütüphanesinden kaldırılmasını istemediklerini belirtiyorlar. Hattâ dizinin kaldırılacağı tarih 28 Şubat’tan itibaren üyeliğini iptal edeceğini; zaten sırf Behzat Ç. için Netflix’e üye olduğunu ifade edenler bile var.

Behzat Ç.’yi kaldıracağını duyuran Netflix’e gelen bazı tepkiler:

Netflix, Behzat Ç.’yi neden kaldırıyor?

Behzat Ç. dizisi Netflix’in kendi yapımı olmadığı için, platformda bulunabilmesi dizinin yapımcısıyla Netflix arasındaki lisans anlaşmasına bağlı. Yani Netflix, Behzat Ç.’nin veya bunun gibi yayın haklarını satın aldığı herhangi bir içeriğin lisansını yenileyemezse, bu durumda o içeriği mecburen kaldırmak zorunda kalıyor.

Bu konuyla alâkalı olarak Netflix’in yardım sayfasında şu bilgiler yer alıyor:

İzlemek istediğiniz içerikleri devam ettirmeye çalışsak da bazen lisans anlaşmaları nedeniyle bazı içerikler Netflix’te yayından kalkar.

Bir dizi veya filmin lisans süresi bittiğinde aşağıdakileri göz önünde bulundururuz:

  • İçeriğe ait haklar hâlâ mevcut mu?
  • İçerik ne kadar popüler ve maliyeti nedir?
  • Mevsimsel ve bölgesel faktörler

Behzat Ç. dizisinin 1 yıldır Netflix’in Top10 listesinden düşmediğine bakılırsa, dizinin popülerliği oldukça yüksek. Yani büyük ihtimalle Netflix, en azından kendi adına dizinin lisansını yenilemek için uğraşacaktır; fakat karşısındaki muhataplarıyla anlaşamadığı müddetçe Netflix’in de elinden gelen pek bir şey yok.

Adventure İstanbul
Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler