Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Netflix

Netflix, 2 günlük ücretsiz deneme dönemini başlatıyor

netflix deneme kampanyası
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Netflix, geçtiğimiz haftalarda 30 günlük ücretsiz deneme uygulamasını bulunduğu tüm ülkelerde sonlandırmıştı. Pilot ülke olarak Hindistan’ı seçen şirket, 2 günlük ücretsiz deneme promosyonu üzerinde çalışıyor.


İlginizi çekebilir: Netflix deneme sürümü, ABD dahil çoğu ülkede kaldırıldı

reklam
MSI reklamı

Netflix, yeni uygulamasına 4 Aralık’ta başlıyor

30 günlük ücretsiz deneme uygulamasına son vermesiyle tepkilerin odağı haline gelen Netflix, abone kaybını önlemek ve yeni aboneler kazanmak için 2 günlük ücretsiz deneme stratejisini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Şirketin ürün müdürü Greg Peters, yeni uygulamayı ‘StreamFest’ olarak adlandırdıklarını ve şimdilik sadece Hindistan pazarı için uygulamaya sunulacağını belirtti. Greg Peters, yeni uygulamalarıyla başarılı bir sonuç elde edecekleri konusunda oldukça iddialı konuştu. Variety, ücretsiz denemenin 4 Aralık itibarıyla uygulamaya konulacağını doğruladı. Greg Peters, yeni promosyon uygulamalarının diğer ülkelere ne zaman sunulacağı konusunda herhangi bir paylaşımda bulunmadı.

netflix ikinci ay ücretsiz
The Verge’e açıklama yapan Netflix sözcüsü, “Yeni üyelerin ilgisini çekmek ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunabilmek için her zaman farklı pazarlama promosyonları arıyoruz ve aramaya da devam edeceğiz.” dedi.

netflix yüzde 50 indirim
Ekim ayı başlarında 30 günlük ücretsiz deneme uygulamasını sonlandıran şirket, bazı içerikleri ücretsiz olarak erişime açmak gibi farklı pazarlama promosyonlarını denemeye koyuldu. İlk ay ücretini ödeyerek ikinci ay ücretsiz kullanım ve ilk 2 ay yüzde 50 indirim gibi seçenekler de sunuluyor durumda. 2 günlük ücretsiz deneme uygulaması da bu tarz promosyonların devam edeceği ile ilgili ipuçları sunuyor. Yeni uygulamanın en geç 2021 yılının ilk çeyreğinde diğer ülkelere de sunulması bekleniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix

Netflix, mobil uygulamasına ‘otomatik kapatma’ özelliği ekleyecek

netflix
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Tersine mühendislik yöntemiyle ortaya çıkarılan yeni bir sızıntıya göre Netflix kullanıcıları, yakında dizi-film izlerken bir zamanlayıcı belirleyebilecekler. Belirlenen zaman geldiğindeyse içerik, uygulama tarafından otomatik olarak kapatılacak. Netflix’in henüz resmi olarak açıklamadığı bu özellik, bilhassa bir şeyler izleyerek uykuya dalmayı sevenlerin hoşuna gideceğe benziyor.


İlginizi çekebilir: Netflix, TV kanalı mantığıyla yayın yapan bir mod test ediyor

reklam
MSI reklamı

Spotify’ın mobil uygulamasındaki otomatik kapatma özelliğini kullandıysanız, Netflix’e yakında gelecek olan özelliğin de nasıl bir şey olacağını az çok tahmin edebiliyorsunuzdur: Otomatik kapatma özelliği sayesinde, örneğin Spotify’da o an dinlemekte olduğunuz bir müzik sizin seçtiğiniz bir dakika sonra otomatik olarak durur. Böylelikle, müziği gece dinleyerek uyuya kaldıysanız, sabahlara kadar sürekli tekrar edip telefonunuzun şarjının tükenmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Netflix, 15-45 dk. arası süreyle otomatik olarak içeriğin kapanmasına izin verecek

Netflix

İşte Netflix, Sleep Timer (Uyku Zamanlayıcısı) olarak adlandırdığı yeni özellik sayesinde, aynen Spotify’ın yapmış olduğu gibi bir sistem getirmiş olacak. Netflix aslında, hâlihazırda ara sıra gösterdiği “hala izliyor musun?” penceresiyle, kullanıcıların uyuyup uyumadığını kontrol ediyor, cevap alamadığında da içeriği durduruyor.

Ancak burada sorun şu ki, “hala izliyor musun?” sorusunun ne zaman çıkacağını seçemiyorsunuz, yani Netflix tamamen kendi kafasına göre bu kontrolü gerçekleştiriyor. Bu nedenle gece uyurken Netflix’ten bir şeyler izlemeyi seviyorsanız, içerik bir kenarda oynatılırken sizinse uyuya kalmış olma ihtimaliniz çok yüksek. Netflix tarafından kullanıma sunulacak yeni özellikle birlikte kullanıcılar işte bu sorunu ortadan kaldırabilecekler.

Bu arada Netflix’in geçtiğimiz günlerde, arka planda sadece bir içeriğin sesini dinlemek isteyenlere hitap edecek ‘yalnızca ses modu’ özelliği üzerinde çalıştığı da ortaya çıkmıştı. Netflix’in yalnızca ses modunu ve Uyku Zamanlayıcısı özelliğini ne zaman kullanıma sunacağını bilmiyoruz, bu nedenle şimdilik sadece ortaya çıkan ekran görüntüleriyle yetiniyoruz.

Devamını oku

Dizi/Film/Kitap

Bir Başkadır, Almanya’da en çok izlenenler listesine girdi

Bir Başkadır
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Son zamanlarda Türkiye’nin bir numaralı gündeminde olan Türk dizisi Bir Başkadır, Netflix Almanya kataloğunda Top 10 listesine girmeyi başardı. Almanya’nın yanı sıra İsviçre, Avusturya ve Romanya’da da Top 10’a girmeyi başaran dizi, anlaşılan sadece Türkiye’de yankı bulmamış.


İlginizi çekebilir: BİR BAŞKADIR değerlendirme | Türkiye’nin konuştuğu dizi!

reklam
MSI reklamı

Türkiye’de son bir haftadır herkes, Türk yapımı yeni Netflix dizisi Bir Başkadır’la yatıp kalkıyor. Baştan sona kadar, Türkiye’nin başarılı yönetmenlerinden Berkun Oya’nın kaleme aldığı dizi, işlediği konularla kimi kesimden eleştiri alırken, kimi kesimdense büyük beğeni topladı.

Bir Başkadır, Netflix’in Almanya kataloğunda en çok izlenenler listesine girdi

Netflix’te yayına girdiğinden beri herkesin konuştuğu Bir Başkadır, sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Almanya, İsviçre, Romanya, Bulgaristan gibi ülkelerde de adından söz ettirmeyi başarıyor. Öyle ki, dizi Almanya’da Netflix’in Top 10 listesine girmeyi başardı ve son 3 gündür yerini korumaya da devam ediyor. Şu an Almanya’da Top10 listesinin 10. sırasında bulunan Bir Başkadır, listeye ilk girdiğinde 8 ve 7. sıralara kadar yükselmeyi başardı.

Bir Başkadır’ın konusu: Hayatları farklı, hayalleri farklı, korkuları farklı. Birbirlerinden zıt görünseler de yolları kesiştiğinde sınırlar ortadan kalkacak ve hepsi birbirinin hayatına dokunacak. Gündelikçilik yapan Meryem zaman zaman baygınlık geçirmektedir. Tavsiye üzerine bir psikiyatriste gider. Ancak psikiyatrist Peri’nin sorularından biri onu rahatsız eder.

Bir Başkadır oyuncuları:

 • Öykü Karayel [Meryem]
 • Fatih Artman [Yasin]
 • Funda Eryiğit [Ruhiye]
 • Defne Kayalar [Peri]
 • Tülin Özen [Gülbin]
 • Derya Karadaş [Gülan]
 • Bige Önal [Hayrunnisa]
 • Settar Tanrıöğen [Ali Sadi Hoca]
 • Alican Yücesoy [Sinan]
 • Esme Madra [Hayrunnisa’nın arkadaşı]
 • Nesrin Cavadzade [Melisa]
 • Öner Erkan [Rezan]
 • Gökhan Yıkılkan [Hilmi]

Bir Başkadır’ın bölüm sayısı: 8 (her biri ortalama 45 dk.)

Devamını oku

Apple

Apple ve Netflix Vietnam’da vergi kaçırmakla suçlanıyor!

netflix yüzde 50 indirim
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Vietnam bilgi bakanı salı günü yaptığı açıklamada Apple ve Netflix gibi yabancı yayın şirketlerini ülkelerindeki vergi yükümlülüklerinden kaçmakla suçladı. CNBC’de yapılan habere göre, ülke genelinde yaklaşık 1 milyon aboneden toplam 43.15 milyon dolar gelir elde eden yayın şirketleri, bilgi ve işlem bakanlığına göre Vietnam’da hiç vergi ödemedi. Bakan, bu durumun yerel şirketler için de haksız rekabet yarattığını belirtti.


İlginizi çekebilir: Netflix, TV kanalı mantığıyla yayın yapan bir mod test ediyo

reklam
MSI reklamı

Özellikle Netflix düzenlemelere uymuyor!

Bakan Nguyen Manh Hung gerçekleşen bir devlet toplantısında ” Yerli şirketler vergi ve içerik düzenlemelerine uymak zorundayken yabancı şirketlerin bunlara uymaması haksız rekabet doğuruyor.” dedi. Bakan, konuşmasına ” Netflix’teki bazı içerikler Vietnam’ın tarihine ve egemenliğine, şiddet, uyuşturucu kullanımı ve cinsellik düzenlemelerine uymuyor.” şeklinde devam etti.

netflix

Vietnam, iki yıl önce ülke içindeki online aktiviteler üzerinden gelir elde eden tüm yabancı şirketlerin verilerini ülke içinde depolamasını zorunlu kılan bir siber güvenlik yasası çıkarmıştı. Ancak uygulama konusunda problemler yaşanıyor denebilir. Örneğin Netflix cephesi Vietnam’da server kurma ya da ofis açma gibi planlarının olmadığını açıkladı. Ancak Reuters’a yapılan açıklamada şirket, hâlâ hükümet ile içerikleri üzerindeki düzenlemelerle ilgili görüşmeler yapmayı kabul ettiğini belirtti. Son olarak Netflix’ten “Full Metal Jacket” adlı Vietnam Savaşı’nı konu alan bir filmin ülkede yayınlanmasını kaldırması talep edilmişti.

Açıklama yapan bir Netflix sözcüsü ise vergi ödememe konusuyla ilgili ” Bizim gibi yabancı servislerin Vietnam’da vergi toplamasını ve hükümete ödeme yapmasını mümkün kılan bir sistemin uygulanmasını biz de destekliyoruz. Ancak şu anda böyle bir sistem bulunmuyor.” dedi. Buna karşılık olarak bakan Hung, bilgi ile ekonomi bakanlıklarının ve vergi departmanının yabancı şirketlerin ülke pazarına girişlerinden itibarenki gelirlerini hesaplayarak vergi toplanmasını kolaylaştıran bir mekanizma üzerine çalıştıklarını belirtti.

apple

Bu durum, teknoloji devlerini Güneydoğu Asya’da zorlamaya devam edecek gibi görünüyor. Son olarak geçtiğimiz aylarda Filipinler, Tayland ve Endonezya da kendi ülkelerinde Netflix gibi şirketleri vergilendirme konusunda yasalar üzerinde çalışmaya başladı.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler