Sosyal medya

Yazılım

Microsoft Windows 10 güncelleme sürecini kolaylaştıracak

microsoft windows 10

Sistem için yeni bir indirme türünün keşfedilmesiyle Microsoft firmasının Windows 10 güncellemelerinde yapacağı değişim ortaya çıktı. Şirket bütün güncelleme ve düzeltmeleri bir paket altında toplayan bir güncelleme piyasaya çıkaracak. Böylelikle güncellemeleri indirme ve kurma başarı oranlarının artması ve görülen sorunların azalması planların arasında.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 823-4.159TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine bakabilirsiniz.


Microsoft güncellemeler için bazı özel durumlarda bu yolu izleyebiliyor. Servicing stack update (SSU) denilen güncelleme versiyonlarıyla birlikte güncelleme sürecine önemli değişiklikler yapan firma; bu şekilde farklı iyileştirmeler için oluşabilecek sorunları çözmeyi hedefliyor. Son güncellemeyle paylaşılan yazıda ise firma bu güncellemelerin sağlam ve güvenli yükseltmeler yaptığını not düşüyor.

microsoft windows 10

Normalde bu SSU güncellemeleri ayrı bir şekilde yapılıyorlar. Ancak Microsoft firmasının geçen sene söylediğine göre artık Windows 10 düzenli güncellemeleriyle birlikte bu güncellemeleri görebileceğiz. Dolayısıyla normal güncellemelerle SSU güncellemeleri arasında oluşabilen bazı sorunların da önüne geçilmesi muhtemel. Ki bu tip sorunları genelde yönetici hesaplarda görsek de; normal kullanıcıların da güncellemelerle uğraşırlarken karşılarına çıkabiliyorlar.

Sözü geçen Windows Update ile sunulan toplu güncellemenin ilki geçtiğimiz senenin sonlarındaki Windows 10 2004/20H2 KB4601382 güncelleme ön izlemesi ile geldi. Microsoft’un yine notlarında söylediğine göre bu güncellemeyle başlayarak firma güncellemeleri toplu verecek. Bu işlevin kullanılması için ise SSU (KB4598481) isimli ayrı güncellemenin indirilmesi gerektiği de belirtilenlerin arasında.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Furkan Albayrak

Dillerle ve onların iletişimi ile ilgilenen, bu iletişime de teknolojiyi eklemeye çalışan bir arkadaş.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval