Sosyal medya

Haber

Microsoft Authenticator’un beta sürümüne, Google Chrome’daki şifreleri aktarma özelliği geldi

microsoft authenticator

Microsoft, iki faktörlü kimlik doğrulama uygulaması Authenticator için müthiş bir güncelleme yayınladı. Uygulamanın beta sürümünde görülen yeni özellik, herhangi bir CSV dosyasından direkt olarak şifre aktarmamıza imkân veriyor. Üstelik sadece CSV dosyasından değil; Google Chrome üzerinden de şifrelerimizi içe aktarabiliyoruz.


İlgili haber: Netflix uyku zamanlayıcısını Android’de test etmeye başladı!


Günlük hayatta kullandığımız Google, Microsoft, Instagram vb. tüm kişisel hesaplarımızı parolayla koruyoruz; ancak teknolojinin gelişmesiyle beraber kötü niyetli kişiler kendilerini geliştirdiler ve parolalar yetersiz hale gelmeye başladı. Bu yetersizliğe çözüm olarak geliştirilen iki faktörlü doğrulama teknolojisiyse, artık parolalar kadar hayatımıza nakşetmeye başladı.

Fakat iki faktörlü kimlik doğrulama teknolojisinde de adeta hayatımızı kabusa çeviren bir problem var; o da uygulamalar arası geçişteki zorluk. Örneğin Google Authenticator’da 5 tane hesabınızın ekli olduğunu, ama hesaplarınızı Microsoft Authenticator uygulamasına geçirmek istediğinizi düşünün. Normalde tüm hesaplarınızı yeni uygulamaya aktarmak için, tek tek tüm ayarları yeniden yapılandırmanız gerekiyordu.


Sizler için hazırladığım akıllı telefonlar listesine buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz


Bugün ise Microsoft, işte bu derdi ortadan kaldıran bir güncellemeye imza attı. Microsoft Authenticator uygulamasının en son beta sürümüne, CSV dosyasından veya direkt Google Chrome üzerinden şifre içe aktarma özelliği geldi. Uygulamaya eklenen bu özellik sayesinde, Google Chrome’un mobil uygulamasında kayıtlı olan şifrelerinizi saniyeler içerisinde Microsoft Authenticator’a kaydedebiliyorsunuz. Bu sayede, hesaplarınızı tek tek Microsoft Authenticator için yeniden ayarlama derdiniz olmuyor.

Microsoft Authenticator uygulamasına şifre nasıl aktarılır?

microsoft authenticator beta chrome

Uygulamaya eklenen yeni özellik, henüz beta aşamasında oldundan dolayı evvela Play Store üzerinden Microsoft Authenticator’un betasına kaydolmanız gerekli. Kaydınızı yaptıktan sonra, aşağıdaki adımları takip ederek şifreleri içe aktarabilirsiniz:

  1. Microsoft Authenticator’u açın. Sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun.
  2. Ayarlar’a dokunun.
  3. Bu kısımda sayfayı aşağı kaydırın.
  4. “Parolaları içe aktar” seçeneğine dokunun.

Şimdi karşınıza çıkan pencerede, dilerseniz CSV dosyasından, dilerseniz Chrome üzerinden şifrelerinizi Authenticator uygulamasına aktarabilirsiniz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ömer Faruk Doğan

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval