Sosyal medya

Haber

Meta, Gençlerin Güvenliğini Artırmak İçin Instagram Geliştirmelerini Duyurdu

Meta, Instagram‘da platformun genç kullanıcılarını etkileyecek birkaç değişiklik duyurdu. Değişiklikler, genç kullanıcıları platformda daha da güvende tutmak için tasarlandı. Yeni özelliklerden bazıları, gençleri kimlerin etiketleyebileceğini veya onlardan bahsedebileceğini sınırlamayı, tek bir sorun üzerinde duranlar için diğer konulara yönlendirmeyi ve Eylül ayında duyurulan Ara Ver özelliğinin ABD, İngiltere, İrlanda, Kanada ve Avustralya‘da kullanıma sunuldu. Ayrıca bu özellikler tüm kullanıcılar içinde gelecek yılın başlarında kullanabilecek.


İlginizi çekebilir; Brave Browser Nedir? Tam Gizlilik Sunuyor Mu? İşte Tüm Bilinenler


Yukarıda belirtiğimiz özelliklere ek olarak, ebeveynler ve veliler önümüzdeki Mart ayında çocuklarına Instagram‘da rehberlik etmeye ve onları desteklemeye yardımcı olacak yeni araçlara sahip olacaklar. Çocuklarının Instagram‘da ne kadar süre kaldıklarını görebilecekler ve zaman sınırları koyabilecekler. Gençler izin verirse, Instagram‘da birisini engellediklerinde ebeveynleri ve velileri bilgilendirme seçeneği olacak.

Ebeveynlere ve velilere daha fazla yardımcı olmak için ürün eğitimleri ve uzmanlardan ipuçları gibi ek kaynaklar içeren yeni bir eğitim merkezi kullanıma sunulacak.

Çocukların göreceği ana değişiklik, belirli ülkelerde kullanıma sunulan Ara Ver özelliğidir. Bu özellik sayesinde çocuklar her 30 dakikada bir, 20 dakikada veya 10 dakikada bir mola vermek için bir hatırlatıcı ayarlayabilir. Kullanıcıya ayrılan süre sona erdiğinde ara vermesini tavsiye eden bir açılır ekran görünecektir.

Gençlerin dikkat etmesi gereken birkaç değişiklik daha var:

  •     İnsanların kendilerini takip etmeyen gençleri etiketlemesini veya bunlardan bahsetmesini engellemek.
  •     Arama, Keşfetme, Hashtag’ler ve Önerilen Hesaplarda gençlere öneriler daha katı olacak.
  •     Instagram, bir süredir bir konu üzerinde duruyorlarsa, gençleri farklı konulara yönlendirmeye başlayacak.

Son olarak Instagram, Ocak ayında tüm kullanıcılar için kullanılabilecek ancak özellikle gençler için önemli olacak yeni bir araç kullanıma sunacak. Kullanıcılar, önceki beğeni ve yorumların yanı sıra fotoğraflar ve kötü alışkanlıklar da dahil olmak üzere daha önce yayınladıkları içeriği toplu olarak silme seçeneklerine sahip olacaklar.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval