Sosyal medya

Kripto Para

Marvel bu hafta Örümcek Adam NFT ‘lerini çıkaracak!

Çizgi roman devi ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Marvel bu hafta Örümcek Adam NFT ‘lerini başlatacağını duyurdu. Marvel, ilk resmi NFTlerini Örümcek Adam ile yayınlayacak.

Marvel Örümcek Adam NFT

Marvel Entertainment ve Orbis Blockchain Technologies Limited, Veve Digital Collectibles ile ortaklık kurdu ve ve ‘Marvel Month’ kutlamasını başlattı. İki şirket, Marvel Süper Kahramanı Örümcek Adam’ı içeren ilk eşsiz token (NFT) varlıklarını çıkarmayı planlıyor.

Bu hafta, Örümcek Adam ve eşsiz token (NFT) hayranları, Marvel’ın Örümcek Adamı’nın  beş benzersiz dijital varlığını satın alıp bunlarla etkileşime geçebilecek. Marvel ve Veve, bugün bir duyuru ile 7 Ağustos Cumartesi gününden itibaren beş farklı Örümcek Adam koleksiyonuyla birlikte satın alınabilecek ilk NFTlerin yayınlanacağını bildirdi. Marvel’in ilk resmi NFT koleksiyonun her biri 40 ila 400 dolar arasında satışa çıkacak.

Satışa çıkacak olan NFTlerin kategorize edilmiş ve fiyatlanmış listesi şu şekilde:

  • Yaygın – Örümcek Adam – Fiyat: 40 dolar – Miktar: 32.000
  • Yaygın olmayan – Örümcek Adam – Fiyat: 50 dolar – Miktar: 16.000
  • Nadir – Örümcek Adam – Fiyat:100 dolar – Miktar: 9.000
  • Ultra Nadir – Örümcek Adam – Fiyat: 250 dolar – Miktar: 2.500
  • Gizli-Nadir – Örümcek Adam – Fiyat: 400 dolar – Miktar: 1.000

Çıkacak olan Örümcek Adam NFTleri VeVe’nin Marvel Entertainment ile NFT ortaklığının yalnızca başlangıcı. İkili,  Marvel’ın Wolverine, Iron Man ve Captain America gibi daha fazla süper kahraman tokenının ve dijital çizgi romanlarının geleceğini doğruladı.

Marvel ile VeVe ortaklığının ilk ürünü Örümcek Adam NFT’si olacak ancak  VeVe’nin “Marvel Ayı” adını verdiği Ağustos ayı boyunca ek NFTler de  piyasaya sürülecek.

VeVe, ağustos ayının ilerleyen günlerinde şirketin Human Torch ve Sub-Mariner’ı tanıtan orijinal 1939 çizgi romanı “Marvel Comics #1” in beş farklı kapağını sunacak. Ayrıca “Marvel Mightys” dijital figürleri şeklinde bir kutu serisi de satışa çıkacak.

Marvel Entertainment başkanı Dan Buckley şu ifadeleri kullandı:

Örümcek Adam, Marvel Evrenindeki en efsanevi süper kahramanlardan biri, bu yüzden Veve ile küresel dijital koleksiyon deneyimimizi başlatmanın daha iyi bir yolu yoktu… Marvel hayranlarına ve koleksiyonerlerine Ağustos ayı boyunca daha da heyecan verici ödüller getirmek için sabırsızlanıyoruz.

 2021 yılı ve NFT

Fungible Token piyasası 2021’in ikinci yarısında şiddetli bir popülerlik kazandı. Bu trend, geleneksel müzayede evlerinden multi-milyon dolarlık sanat galerilerine kadar tüm piyasa alanlarını ele geçirdi.

Bugün eğlence devlerinden destek alan NFTler, 2021’in başında fikri mülkiyet iddialarından bağımsız olarak yüksek risk altında piyasaya çıkıyordu.

DC Comics, bu Mart ayında serbest çalışanlara, fikri mülkiyetlerinin tokenize edilmiş versiyonlarını blok zinciri ağlarında satmaya karşı uyarıda bulunan bir mektup gönderdi. Açık mektup, DC Comics’in hukuk işlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jay Kogan’dan serbest çalışanlara verildi. Mektup, DC’nin takas edilemez token pazarına girmeye çalıştığını, ancak yaratıcıların, şirketin izni olmadan DC’nin fikri mülkiyetini NFT’li veya NFT’siz satmalarına izin verilmediğini belirtti.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir