Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

LG G9 ThinQ görüntüleri ortaya çıktı: Dört kamera ve çentikli ekran!

LG

LG G9 ThinQ görselleri ortaya çıkmaya başlandı. Cihazla ilgili ilk gelen görseller, dört kamera ve çentikli dizayn dikkat çekiyor.


İlginizi çekebilir: Kurutma makinesi ihtiyaç mıdır? LG’nin en gelişmiş kurutma makinesi! (VIDEO)


Samsung Galaxy S20, Huawei P40 Pro ve iPhone 12 modellerini yakın zamanda görselleri ortaya çıkmaya başlamıştı. LG, yeni modeli üzerinde çok çalışıyor. Nelerin döndüğünü bize aktaran Twitter iddiacısı Steve Hemmerstoffer’a teşekkür ederiz.

LG G9 ThinQ, etkileyici kamera dizaynıyla gelecek!

LG, bir süredir telefon sektöründe geri planda durmayı tercih ediyor. LG G8X ThinQ’nin ekran oranın daha genişletmiş, kenarlarından uzatılmış ve küçük bir çentikle detayların tamamlandığını görüyoruz.

Firmanın, Samsung ve Huawei’nin dişli rakibi olmaya çalıştığını yaptıkları atılımlarla görmeye başladık. Ekran kasa oranın önceki modelde 6.4 inç olarak belirlenmişti. Bu modelle ise 6.8 inçe boyutlar çıkarılmış.

Hemmerstoffer, akıllı telefonda kullanılacak panelle ilgili daha fazla detay vermedi. Marka, bilindiği üzere televizyon ve akıllı telefon teknolojileri için özel paneller üretiyor. Kendi cihazlarında kullandıkları donanımlar da bu doğrultuda kalite oluyordu.

LG

Kulaklık girişi yerli yerinde duruyor!

Ortaya çıkan görsellerde, göründüğü üzere kulaklık çıkışı cihazın alt tarafında konumlandırılmış. Birçok akıllı telefon üreticisi, cihazlarının kasa kalınlığında incelmeye gittikleri için kulaklık girişini kullanmak istemiyorlar. Keza, kullanıcılarına da kablosuz kulaklıklar öneriyorlar. SIM kart girişi ve microSD slotları ise diğer telefonlara benzer şekilde cihazın üst tarafında bulunuyor.

LG

G8 ThinQ‘de “Sound-On-Display Technology” adı verilen, ekranın sesi titreştirerek kulağa ilettiği yeni bir teknoloji kullanılmıştı. Aynı şekilde, bu stratejinin devam ettirileceğini düşünüyoruz.

Temel bilgilere ilişkin diğer bir detay ise, Qualcoom’un yeni nesil amiral gemilerinde kullanacağı Snapdragon 865 işlemci ve standart modelde karşımıza çıkacak 6/128GB dahili depolama seçeneği olacak. Ayrıca, batarya tarafında ise minimum 4.000 mAh kapasiteye sahip hızlı şarj teknolojisini destekleyen bir cihaz olması bekleniyor.

LG G9 ThinQ ne zaman piyasaya çıkacak?

LG G9 ThinQ, muhtemelen şubat ayının sonlarına doğru, Barcelona’da düzenlenen MWC (Mobile Dünya Kongresi) fuarında açıklanacak. Fakat, LG tipik olarak sevkiyat süresinde yavaşlığıyla bilinir. Bu yüzdendir ki ürünlerin piyasaya çıkışı, tüm süreçlerle birlikte mart ayını bulacaktır.

 

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Black Shark 3 Pro, mekanik tetik tuşlarına sahip olacak!

Black Shark 3 Pro

3 Mart 2020 tarihinde tanıtılacak olan Black Shark 3 serisi oyun telefonlarının özellikleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak Black Shark 3 Pro modelinin mekanik tetik tuşlarına sahip olacağı ortaya çıktı.

Özelliğe ait yeni görseller ve bir video Black Shark’ın resmi Weibo hesabı üzerinden paylaşıldı. Oyun telefonlarının tetik tuşlarına sahip olmasına alışık olsakta, Black Shark 3 Pro mekanik tetik tuşlarına sahip olan ilk oyun telefonu olarak oyun severlerin ilgisini çekmeyi planlıyor. PC oyunculuğu tarafında oldukça popüler olan mekanik tuş takımları telefon seviyesinde oyunculara daha hassas kontrol ve geri bildirim vadediyor.


İlginizi çekebilir: Black Shark 3, 12 GB RAM ile Geekbench testlerinde görüldü


Black Shark 3 Pro

Yayınlanan videoya göre kullanılmadıklarında cihaz ile aynı seviyede olacağı gözüken mekanik tuşlar oyun sırasında cihazın dışına yükseliyor. 21 mm yüksekliğe sahip olacak tuşlar, 1,5 mm seyahat mesafesi sunacak. Yapılan paylaşıma göre tuşlar 300.000 defa cihaz içine girip çıkmaya ve 1.000.000’dan fazla tıklamaya dayanıklı olacak.

Black Shark 3 Pro’nun diğer özelliklerine bakacak olursak, yeni model 120 Hz tazeleme oranı sunan bir ekrana sahip olacak. Snapdragon 865 platformundan gücünü alacak telefon 16 GB’a kadar RAM seçeneği ve 65 W hızlı şarj sunacak. Baz model 4720 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacakken Pro modeli 5000 mAh batarya kapasitesine sahip olacak. Her iki model de cihaz arkasından manyetik şarj cihazı ile şarj edilecek. Black Shark 3 serisinin tanıtım tarihine çok az bir süre kaldı ve cihazların tüm özellikleri tanıtım sonrası kesinleşecek.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Akıllı telefon satışlarının 2020 ilk yarısında %10,6 azalması bekleniyor!

Akıllı telefon

Coronavirüs‘ün akıllı telefon pazarı üzerindeki zararlı etkileri yıl boyunca hissedilecek. En son IDC‘nin yaptığı açıklamaya göre 2020’nin ilk yarısında akıllı telefonların satışı %10,6 azalabilir. Daha uzun vadede, salgının tüm yıl boyunca küresel anlamda %2,3’lük bir düşüşe yol açacağı düşünülüyor.


İlginizi çekebilir: Çin pazarı, 2019’daki 5G akıllı telefon satışlarının yarısını oluşturdu!


Akıllı telefon pazarı ile ilgili son tahminler neler?

Pazarın bu yıl Coronavirüs patlak vermeden önceki erken tahminlerde büyüyeceği tahmin ediliyordu. Fakat oluşan bu durum tahminlerin yeniden değerlendirilmesi gerektiğini gösterdi. Şu anda telefon üreticileri için temel sorunların başında, geçtiğimiz haftalarda Çin fabrikalarındaki iş kesintileri ve tedarik zincirleri ile lojistik birimler arasındaki kesintiler geliyor. Ortaya çıkan talep şokunun yılın ilk yarısında derinden hissedilmesi bekleniyor. Ancak normal faaliyetlere geri dönüşün 2020 Q3‘de başlaması bekleniyor.

Akıllı telefon

Özellikle Çin telefon pazarına bakıldığında, yeni tahminler Ocak-Mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre önemli ölçüde düşüşte. Bileşen kıtlıkları, fabrika kapanmaları, karantinalar, lojistik ve seyahat kısıtlamaları akıllı telefon satıcılarının telefon üretmesi ve yeni cihazlar sunmasına engel yaratacaktır.

Coronavirüs durumu umut verici bir şekilde iyileştikçe ve 5G planları küresel olarak yayıldıkça, yılın üçüncü çeyreğinden itibaren telefon satışlarında yeniden iyileşme bekleniyor. İleriye dönük baktığımızda, 2021’de 5G telefonlara yönelik talep artacak. Ayrıca bu artış pazarın tahmini olarak %6 büyümesini sağlayacak.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei, Google Search’e alternatif getiriyor!

Yazan:

ABD ile yaşadığı sorunlardan bu yana kendi ekosistemini yaratmaya çalışan Huawei, çalışmalarına son sürat devam ediyor. Firma Google servisleri bulunmayan telefonları için yeni bir “arama” uygulaması geliştiriyor.


İlginizi çekebilir; Huawei P40 Lite Avrupa’ya geldi!


Huawei Search test ediliyor

Huawei P40 serisinin çıkışının da yakın olduğu şu günlerde firma kullanıcılarına Google olmadan da hayatta kalacağını gösterme derdinde. Bilindiği üzere Huawei, yeni telefonlarında Google servislerini kullanamıyor. Bu sebepten ötürü akıllı telefon pazarında yerini kaybetmek istemeyen firma, Google servislerine rakip olacak kendi servis uygulamalarını çıkarıyor. Gün geçtikçe uygulama mağazasını büyüten Huawei, şimdi de Google Search uygulamasına rakip olacak bir uygulama geliştiriyor. Huawei p40 serisinin de çıkışının da yakın olduğu şu günlerde firma kullanıcılarına Google olmadan da hayatta kalacağını gösterme derdinde. Huawei‘nin müşteriler için oluşturduğu forum sitesinde duyurduğu Huawei Search App, test için kullanıcılara sunuldu. Tüm bu gelişmelere rağmen test aşamasında olan uygulamanın tam olarak hangi arama motoru veya tarayıcı ile çalıştığı bilinmemekte. Aynı zamanda uygulamayı test eden bazı kullanıcıların arama sonuçlarını karşılaştırdığında diğer servislerle aynı sonuçlara ulaşamadıklarını belirtmeleri kafalarda soru işaretlerine sebep oldu. Huawei’nin en güncel arayüzü olan EMUI 10 ile uyumlu olan uygulamanın, karanlık ve aydınlık modları da desteklediği öğrenildi.

Huawei, Google Search'e alternatif getiriyor!

Şu an için sadece Birleşik Arap Emirliklerinde açık olan test için Huawei, uygulamayı kullanacak bazı kullanıcılara ödüller verilecek. Uygulamayı en çok kullanan üç isme Huawei Mate 30 Pro 5G verilecek. İkinci en çok kullanan yirmi kişi de Huawei Free Buds 3 kazanacak. Uygulamayı yükleyen ve en az üç kez arama yapan kişilere  Huawei mağazasında geçerli 100 Huawei puanı verilecek.

Devamını oku