Sosyal medya

Kripto Para

KPMG, “Pulse of Fintech H1’21” raporunda blok zincir ve kripto paralara yer verdi!

Çok uluslu bir denetim firması olan KPMG, “Pulse of Fintech H1’21” başlıklı raporunda blok zincir teknolojisi ve kripto paralara yönelik bir bölüm ayırdı.

KPMG Pulse of Fintech


İlginizi çekebilir: Fenerbahçe Token açılışta %433 değer kazandı ve Paribu’nun çökmesine sebep oldu!


KPMG,“Pulse of Fintech H1’21”  raporuna göre, blok zincir dünyasına yapılan toplam yatırımların 2020’de elde edilen rekorun iki katından fazla olduğu ortaya çıktı.

KPMG raporunda öne çıkan en önemli hususlar arasında yatırımcı görünümü yer alıyor. Yatırımcı tabanının genişlemesine vurgu yapılarak kripto alanına önemli miktarda kurumsal para aktığı açıklanıyor.

Yatırımcıların artık yalnızca kripto varlıkları hakkında değil, aynı zamanda saklama ve depolamadan depolamaya ve hizmet sağlayıcıların rekabet gücü ve olgunluğuna kadar kriptonun operasyonel ve prosedürel tarafını da çok daha iyi anlamasıyla birlikte, yatırımcı farkındalığı ve sektörle ilgili bilgisinin arttığı vurgulanıyor.

Bitcoin (BTC)kamuoyunun beklentilerini karşılarken, küresel piyasa sınırını 2.5 trilyon doların üzerine çıkardı ve  olan 64.500 doların üzerine çıktı. KPMG raporuna göre, bu büyüme eğilimi, Fungible Tokens (NFT’ler) dahil olmak üzere ekosistemin tüm yönlerine nüfuz etti.

Denetim firması, kripto ekosisteminin olgunlaşmasının hızla devam edeceğini ve bu devamın zorunlu olacağını ifade ediyor. Bu sırada devletlerin kripto ekosistemine olan baskılarının da yılın ikinci yarısında artacağını öngörüyor. Raporda, yılın geri kalan yarısının “kripto para birimleri ile blok zincir teknolojilerinin kullanımı arasında daha güçlü bir ayrıma” tanık olacağı belirtiliyor.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir