Sosyal medya

Haber

Türkiye’de satışına başlanan tüm Keenetic ağ ürünleri

Keenetic Ultra KN-1819

Keenetic markası modem ve router seçenekleri ile Türkiye’de satışa başadı. 21 Ağustos tarihinde Türkiye’de yapılan basın lansmanı ile tanıtılan ürünler ile giriş yapan Keenetic’in tüm ürünlerine bakacağız.


İlginizi çekebilir; Türkiye’de ilk WPA3 protokolünü kullanan marka Keenetic


Keenetic nedir?

Keenetic Türkiye kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Vefa Tarhan

reklam
Huawei P40 reklamı

Keenetic markası 2010 yılında kurulan yenilikçi Akıllı Router (Smart Router) üreticisi ve geliştiricisi olarak faaliyet gösteriyor. Marka, işlemci gücü problemi ve yüksek enerji sarfiyatı olmayan, akıllı evler ve ofisler için üstün kablosuz performans sunuyor. Ülkemizde ise Keenetic İletişim Teknolojileri Bilişim Pazarlama ve Danışmanlık A.Ş. internet ve bilişim sektörünün tecrübeli ismi eski Zyxel Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan tarafından Kasım 2018 yılında uluslararası bir girişim çerçevesinde JV olarak kuruldu. 21 Ağustos 2019 tarihi itibariyle ise ürünlerini Hepsiburada ve Amazon üzerinden satışlarının başladığını duyurarak faaliyete başladı.

Keenetic ürün ailesi

Keenetic markalı ürün ailesi özellikle kullanıcıların rahat seçebilmeleri ve tam ihtiyaçlarını karşılamaları adına özel isimlendirmeler barındırıyor. Start, Lite, Ekstra, Giga ve Ultra gibi işlem gücü ve performansa dayalı isimlendirmeler kullanan Keenetic, N300 ile AC2600 standartları arasında ürünler sunuyor.

  • Keenetic Start KN-1110

Keenetic Start KN-1110

Keenetic’in başlangıç ürünü olan Start, 100 Mbps’ ye kadar tüm İnternet planları için, MultiWAN, IPTV ve Akıllı TV sistemlerinde kullanılabilir küçük bir router modeli olarak karşımıza çıkıyor. 5 dBi, yüksek hassasiyetli, PCB Wi-Fi antenler kullanan Keenetic Start, siber tehtitlere karşı koruma ve SafeDNS & AdGuard reklam engelleyicilere sahip.

  • Keenetic Lite KN-1310

Keenetic Lite KN-1310

Tıpkı Start modeli gibi 100 Mbps bağlantı desteği sunan Keenetic Lite, diğer modelden farklı olarak router, access point, istemci ve kablosuz genişletici modlarında da çalışma imkanı sunuyor. Kolay kurulum için cihaz üzerinde mod değiştirme düğmesi yer alan 5 portlu Lite modeli, fiyat performans olarak da dikkat çekici bir ürün konumunda.

  • Keenetic Omni KN-1410 ve Omni DSL KN-2011

Keenetic Omni KN-1410

Start ve Lite modellerinden farklı olarak 3G/4G/LTE modemler, USB sürücüler ve yazıcılar için USB portu barındıran Keenetic Omni modeli, dahili olarak dosya sunucu, DLNA, Time Machine, Transmission torrent istemcisine de sahip. Bu model de 5 port ile geliyor. Omni DSL ise VDSL2/ADSL2+ desteğine de sahip olan modem router versiyonu olduğunu belirtelim.

  • Keenetic City KN-1510

Keenetic City KN-1510

N300 yerine AC750 dual band bir router modeli olan City, 2,4 GHz bandında 300 Mbps, 5 GHz bandında ise 433 Mbps hızına çıkabiliyor. Dinamik olarak kablosuz ağda cihazları 2.4 GHz ile 5 GHz arasında dağıtan City, ürün için en uygun ağ değişimlerini yapabiliyor.

  • Keenetic Air KN-1610

Keenetic Air KN-1610

AC1200 çift band router modeli olan Air, router, access point, istemci ve kablosuz genişletici modlarına sahip. 100 Mbps’ ye kadar tüm İnternet planları için, MultiWAN, IPTV ve Akıllı TV sistemi desteği yer alan üründe 4 anten ile 2.4 GHz bandında 300 Mpbs, 5 GHz bandında ise 867 Mbps hız desteği sağlıyor.

  • Keenetic Extra KN-1710 ve Extra DSL KN-2111

Keenetic Extra KN-1710

Air modeline ek olarak AC1200 standardında 3G/4G/LTE modemler, yazıcılar ve USB sürücüler için USB portu da barındıran Extra ve Extra DSL, dosya sunucu, DLNA, Time Machine, Transmission torrent istemcisi de barındırıyor. Extra DSL modeli ise piyasadaki en güçlü DSL modem router ürünlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

  • Keenetic Viva KN-1910

Keenetic Viva KN-1910

Ac1300 standardını destekleyen dört antenli Keenetic Viva, Wave 2 MU-MIMO desteği de sağlıyor. 1 Gbps hıza kadar tüm internet planları, MultiWAN, IPTV ve Akıllı TV sistemlerine bağlantı sağlayan Viva, 3G/4G/LTE modemler, yazıcılar, USB sürücüler için iki adet USB portu ve dosya sunucu, DLNA, Time Machine, Transmission torrent istemcisi barındırıyor. 2.4 GHz’de 400 Mbps, 5 GHz’de ise 867 Mbps hızına çıkabiliyor. IPoE/PPPoE routing işleminde 1800 Mbit/s ‘e kadar erişim sağlayabilir.

  • Keenetic Giga KN-1010

Keenetic Giga KN-1010

Keenetic’in en başarılı ürünlerinden biri olan Giga Ac1300 çift band desteği ile geliyor. Fiber optik bağlantılar için SFP portu barındıran Giga modeli 3G/4G/LTE modemler, yazıcılar, USB sürücüler için USB 2.0 ve USB 3.0 portları da sağlıyor. 2.4 GHz’de 400 Mbps, 5 GHz’de ise 867 Mbps hızına çıkabiliyor. IPoE/PPPoE routing işleminde 1800 Mbit/s ‘e kadar erişim sağlayabilir.

  • Keenetic Ultra KN-1819

Keenetic Ultra KN-1819

Keenetic’in tepe modeli konumunda olan Ultra, AC2600 Wave 2 MU-MIMO Kablosuz 2.4 + 5 GHz, kablosuz amplifier ve 5 dBi antenler barındırıyor. 1 Gbps hıza kadar tüm internet planları, MultiWAN, IPTV ve Akıllı TV desteği sunan Ultra, fiber optik bağlantılar için SFP portu da sunuyor. 2.4 GHz’de 800 Mbps, 5 GHz’de ise 1733 Mbps hızlarına ulaşmak Ultra ile mümkün.

Tüm modem ve router modelleri için: Keenetic App

Keenetic App

Keenetic mobil uygulaması, Keenetic ürünlerinizi basit ve kolay arayüzü ile yönetmenize olanak tanıyor. Sahip olduğu bulut teknolojisi sayesinde Keenetic mobil uygulaması, ağınızı sadece evinizden değil internetin olduğu herhangi bir yerden de yönetim imkanı sunuyor. lk kurulumun ardından Keenetic mobil uygulaması üzerinden hız, misafir ağı ve aile profilleri gibi çoklu yönetim işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Lenovo Legion, 3C sertifikası aldı!

Lenovo Legion

Lenovo yakında oyun laptoplarında kullandığı “Legionmarkasıyla bir akıllı telefon tanıtacak. Bugün ise Lenovo Legion 3C sertifikasında görüntülendi. Mayıs ayında cihazla ilgili bir tanıtım videosu ve bazı teknik özelliklerin sızıntılarını görmüştük. Legion genel olarak yatay kullanımı hedefleyen bir oyuncu telefonu olarak karşımıza çıkacak.


İlginizi çekebilir: Oppo Reno 4 5G ve Reno 4 Pro 5G bir mağazada görüntülendi!


Lenovo Legion, 3C sertifikasında hangi özellikleri ortaya çıkardı?

Lenovo Legion, L79031 model numarasıyla 3C‘de görüntülendi. Model numarası dışında ortaya çıkan tek bilgi cihazın şarj bilgisi ve “5Gdestekli bir telefon olacağı. Ortaya çıkan bilgilerde cihazın 45W hızlı şarj ile geleceği öğrenildi. Fakat eski sızıntılar ve Lenovo‘nun bazı açıklamaları cihazın 90W hızlı şarjı olacağı yönündeydi. Fakat cihazın birden fazla modeli olması beklendiğinden diğer varyantlarda bu değeri görebiliriz. Her ne kadar Lenovo bütün cihazlarda 90W olacağını söylese de 3C‘de böyle bir sonuç ortaya çıktı.

reklam
Huawei P40 reklamı

Lenovo Legion

Legion hakkında önceden sızdırılmış bilgilere baktığımızda cihazın 144 Hz ekran tazeleme hızı bulunduğunu görüyoruz. Ayrıca dokunmatik örnekleme oranı da 270 Hz olarak belirlenmiş. Cihazın UFS 3.0 depolama birimi ve LPDDR5 RAM kullanacağı ise bu sızıntıların odak noktası. Kamera tarafında ise 64 MP ana kamera, 16 MP ultra geniş açılı kamera ve 20 MP çözünürlüklü selfie kamerası bulunması bekleniyor. Ayrıca ön kamera uzun kenardan pop-up olarak çıkacak ve bu tasarımı tümden değiştirecek.

Devamını oku

Genel

Sony, PlayStation 5 tanıtımını erteledi!

Yazan:

Sony PlayStation 5

Sony, PlayStation 5 oyun konsolunu merakla bekleyen hayranlarını üzdü. Firma yaptığı paylaşım ile tanıtımın ileri bir tarihe atıldığını duyurdu.


İlginizi çekebilir; PlayStation 5 oyun konsoluna ait tüm özellikler açıklandı!


ABD’de yaşanan olaylar PlayStation tanıtımını etkiledi!

Oyun dünyasının en hareketli dönemlerini yaşadığı şu günlerde, gözler yeni çıkacak oyun konsollarında idi. Bu piyasanın en önemli iki oyuncusundan Microsoft geçtiğimiz ay yeni konsolunu tanıtır iken, herkes merakla PlayStation tarafından gelecek gelişmeleri takip ediyordu. Daha önce konsolun özelliklerini açıklayan firma, 4 Haziran 2020 tarihinde de tanıtım yapmayı planlıyordu. Ancak görünüşe göre planlarda değişiklik oldu. PlayStation Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile etkinliğin ertelendiğini duyurdu. Kutlama yapmak için doğru zaman olmadığını belirten firma, daha önemli seslerin duyulmasının gerektiğini belirterek, şu an için ön planda olmamalarının daha doğru olacağını duyurdu.

reklam
Huawei P40 reklamı

Bu paylaşım tahmin edildiği üzere ABD‘de yaşanan ırkçılık karşıtı protestolar için yapıldı. Sony, daha önemli konuların gündemi meşgul etmesi gerektiğini düşünerek tanıtım etkinliğini erteleme kararı aldı. Tam olarak hangi tarihlerde yapılacağı aktarılmayan etkinlik için firma, beklemekte kalın dedi. Gün geçtikçe etkisi artan protestolar karşısında firmalar da belli oranlarda aksiyon almaya başladı. Sony de tıpkı Google ve Electronic Arts gibi etkinlik erteleme yoluna başvurdu. Bakalım ilerleyen günlerde etkinlik erteleme yoluna giden başka firma olacak mı bekleyip göreceğiz. Ancak görünen o ki protestolar kolay kolay yakın bir tarihte sonuçlanmayacak ve olası birkaç etkinlik bu durum karşısında ertelenecek gibi gözüküyor.

Devamını oku

Haber

Xiaomi, MIJIA alt markasının adını değiştirdi!

Çok geniş bir ürün grubuna sahip olan Xiaomi, ana ürünleri haricinde pek çok çeşidi alt markaları üzerinden pazarlıyor. Bu alt markalar arasında en bilindiklerinden olan MIJIA, yeni stratejisi gereği ismini değiştirme kararı aldı!


İlginizi çekebilir: Logitech Z607 5.1 ses sistemi | Z5500 ve Z906 alternatifi


MIJIA markası bundan sonra Xiaomi Smart Life olarak anılacak

Tornavida setinden elektrikli su ısıtıcısına kadar oldukça kapsamlı ürünleri bulunan MIJIA, Xiaomi’nin kişisel ev aletleri grubunu temsil ediyor. Weibo’daki hesabı üzerinden yapılan açıklama ile marka yeni bir döneme girmiş gibi görünüyor. İsim değişikliğine gittiğini duyuran MIJIA, bundan böyle ürünlerini “Xiaomi Smart Life” markası adı altında üretecek. Marka logosunun ise değişiklikten etkilenmeyip aynı şekilde kalacağı belirtildi.

reklam
Huawei P40 reklamı

xiaomi mijia

Yapılan isim değişikliğinin gerekçesi ise “yeni dönem” ifadesini açık bir şekilde tanımlıyor. Xiaomi markasını bundan böyle daha baskın şekilde kullanmak isteyen şirket, ev aletleri üreten alt markasını da buna göre yeniden düzenliyor. Bu değişimin ürün konsepti ile ilgisi olmadığını belirten Xiaomi, Smart Life markasının akıllı ev teknolojileriyle ilgili çalışmaya devam edeceğini belirtiyor.

Xiaomi’nin bünyesinde Redmi, POCO, Haylou ve ZMi gibi 150’ye yakın alt marka yer alıyor. Alt markaların içerisinde Ninebot, QCY, Huami ve Yi gibi Xiaomi’nin doğrudan sahibi olmayıp yatırımda bulunduğu markalar da bulunuyor. Son olarak bu değişim ile ilgili önümüzdeki günlerde detaylı bir lansman planlandığını da belirtelim.

Devamını oku