Sosyal medya

Haber

Türkiye’de satışına başlanan tüm Keenetic ağ ürünleri

Keenetic Ultra KN-1819

Keenetic markası modem ve router seçenekleri ile Türkiye’de satışa başadı. 21 Ağustos tarihinde Türkiye’de yapılan basın lansmanı ile tanıtılan ürünler ile giriş yapan Keenetic’in tüm ürünlerine bakacağız.


İlginizi çekebilir; Türkiye’de ilk WPA3 protokolünü kullanan marka Keenetic

reklam
HONOR MagicWatch 2

Keenetic nedir?

Keenetic Türkiye kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Vefa Tarhan

Keenetic markası 2010 yılında kurulan yenilikçi Akıllı Router (Smart Router) üreticisi ve geliştiricisi olarak faaliyet gösteriyor. Marka, işlemci gücü problemi ve yüksek enerji sarfiyatı olmayan, akıllı evler ve ofisler için üstün kablosuz performans sunuyor. Ülkemizde ise Keenetic İletişim Teknolojileri Bilişim Pazarlama ve Danışmanlık A.Ş. internet ve bilişim sektörünün tecrübeli ismi eski Zyxel Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan tarafından Kasım 2018 yılında uluslararası bir girişim çerçevesinde JV olarak kuruldu. 21 Ağustos 2019 tarihi itibariyle ise ürünlerini Hepsiburada ve Amazon üzerinden satışlarının başladığını duyurarak faaliyete başladı.

Keenetic ürün ailesi

Keenetic markalı ürün ailesi özellikle kullanıcıların rahat seçebilmeleri ve tam ihtiyaçlarını karşılamaları adına özel isimlendirmeler barındırıyor. Start, Lite, Ekstra, Giga ve Ultra gibi işlem gücü ve performansa dayalı isimlendirmeler kullanan Keenetic, N300 ile AC2600 standartları arasında ürünler sunuyor.

 • Keenetic Start KN-1110

Keenetic Start KN-1110

Keenetic’in başlangıç ürünü olan Start, 100 Mbps’ ye kadar tüm İnternet planları için, MultiWAN, IPTV ve Akıllı TV sistemlerinde kullanılabilir küçük bir router modeli olarak karşımıza çıkıyor. 5 dBi, yüksek hassasiyetli, PCB Wi-Fi antenler kullanan Keenetic Start, siber tehtitlere karşı koruma ve SafeDNS & AdGuard reklam engelleyicilere sahip.

 • Keenetic Lite KN-1310

Keenetic Lite KN-1310

Tıpkı Start modeli gibi 100 Mbps bağlantı desteği sunan Keenetic Lite, diğer modelden farklı olarak router, access point, istemci ve kablosuz genişletici modlarında da çalışma imkanı sunuyor. Kolay kurulum için cihaz üzerinde mod değiştirme düğmesi yer alan 5 portlu Lite modeli, fiyat performans olarak da dikkat çekici bir ürün konumunda.

 • Keenetic Omni KN-1410 ve Omni DSL KN-2011

Keenetic Omni KN-1410

Start ve Lite modellerinden farklı olarak 3G/4G/LTE modemler, USB sürücüler ve yazıcılar için USB portu barındıran Keenetic Omni modeli, dahili olarak dosya sunucu, DLNA, Time Machine, Transmission torrent istemcisine de sahip. Bu model de 5 port ile geliyor. Omni DSL ise VDSL2/ADSL2+ desteğine de sahip olan modem router versiyonu olduğunu belirtelim.

 • Keenetic City KN-1510

Keenetic City KN-1510

N300 yerine AC750 dual band bir router modeli olan City, 2,4 GHz bandında 300 Mbps, 5 GHz bandında ise 433 Mbps hızına çıkabiliyor. Dinamik olarak kablosuz ağda cihazları 2.4 GHz ile 5 GHz arasında dağıtan City, ürün için en uygun ağ değişimlerini yapabiliyor.

 • Keenetic Air KN-1610

Keenetic Air KN-1610

AC1200 çift band router modeli olan Air, router, access point, istemci ve kablosuz genişletici modlarına sahip. 100 Mbps’ ye kadar tüm İnternet planları için, MultiWAN, IPTV ve Akıllı TV sistemi desteği yer alan üründe 4 anten ile 2.4 GHz bandında 300 Mpbs, 5 GHz bandında ise 867 Mbps hız desteği sağlıyor.

 • Keenetic Extra KN-1710 ve Extra DSL KN-2111

Keenetic Extra KN-1710

Air modeline ek olarak AC1200 standardında 3G/4G/LTE modemler, yazıcılar ve USB sürücüler için USB portu da barındıran Extra ve Extra DSL, dosya sunucu, DLNA, Time Machine, Transmission torrent istemcisi de barındırıyor. Extra DSL modeli ise piyasadaki en güçlü DSL modem router ürünlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

 • Keenetic Viva KN-1910

Keenetic Viva KN-1910

Ac1300 standardını destekleyen dört antenli Keenetic Viva, Wave 2 MU-MIMO desteği de sağlıyor. 1 Gbps hıza kadar tüm internet planları, MultiWAN, IPTV ve Akıllı TV sistemlerine bağlantı sağlayan Viva, 3G/4G/LTE modemler, yazıcılar, USB sürücüler için iki adet USB portu ve dosya sunucu, DLNA, Time Machine, Transmission torrent istemcisi barındırıyor. 2.4 GHz’de 400 Mbps, 5 GHz’de ise 867 Mbps hızına çıkabiliyor. IPoE/PPPoE routing işleminde 1800 Mbit/s ‘e kadar erişim sağlayabilir.

 • Keenetic Giga KN-1010

Keenetic Giga KN-1010

Keenetic’in en başarılı ürünlerinden biri olan Giga Ac1300 çift band desteği ile geliyor. Fiber optik bağlantılar için SFP portu barındıran Giga modeli 3G/4G/LTE modemler, yazıcılar, USB sürücüler için USB 2.0 ve USB 3.0 portları da sağlıyor. 2.4 GHz’de 400 Mbps, 5 GHz’de ise 867 Mbps hızına çıkabiliyor. IPoE/PPPoE routing işleminde 1800 Mbit/s ‘e kadar erişim sağlayabilir.

 • Keenetic Ultra KN-1819

Keenetic Ultra KN-1819

Keenetic’in tepe modeli konumunda olan Ultra, AC2600 Wave 2 MU-MIMO Kablosuz 2.4 + 5 GHz, kablosuz amplifier ve 5 dBi antenler barındırıyor. 1 Gbps hıza kadar tüm internet planları, MultiWAN, IPTV ve Akıllı TV desteği sunan Ultra, fiber optik bağlantılar için SFP portu da sunuyor. 2.4 GHz’de 800 Mbps, 5 GHz’de ise 1733 Mbps hızlarına ulaşmak Ultra ile mümkün.

Tüm modem ve router modelleri için: Keenetic App

Keenetic App

Keenetic mobil uygulaması, Keenetic ürünlerinizi basit ve kolay arayüzü ile yönetmenize olanak tanıyor. Sahip olduğu bulut teknolojisi sayesinde Keenetic mobil uygulaması, ağınızı sadece evinizden değil internetin olduğu herhangi bir yerden de yönetim imkanı sunuyor. lk kurulumun ardından Keenetic mobil uygulaması üzerinden hız, misafir ağı ve aile profilleri gibi çoklu yönetim işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazılım

Android 11 geliştirici önizleme sürümü yayınlandı!

Android 11

Android 11 işletim sisteminin, ilk geliştirici önizleme sürümü yayımlandı. Böylece yeni sürüm ile gelecek olan çoğu yenilik ortaya çıktı. Bu yeniliklere haberimizde yakından bakıyoruz.

Android geliştirici önizleme sürümleri, genellikle her yılın mart ayında yayımlanırdı. Normalden erken gelen sürüm, geliştiricilerin ilgisini Android 11’e çekmeyi amaçlıyor. Yayımlanan bu sürüm pek çok hata ve kararlılık sorunları barındırabileceğinden günlük kullandığınız Google Pixel serisi cihazlarınıza yüklememenizi tavsiye ediyoruz.

reklam
HONOR MagicWatch 2

İlginizi çekebilir: Android 10 alacak Xiaomi ve Redmi modelleri!


Android 11 ile gelecek özellikler

 • Ekran kayıt uygulaması: Google, uzun zamandır Android içine gömülü bir ekran kayıt uygulaması üzerinde çalışıyor. Geliştirici önizleme sürümünde sunulan özellik şuan için pek çok hataya sahip fakat, Android 11’in kararlı sürümü ile ekran kayıt özelliğininin tüm kullanıcılara sunulacağı kesinleşmiş oldu.
 • Video çekimi sırasında sessiz bildirimler: Video çekimi sırasında bildirimler almak çoğu kullanıcıyı rahatsız eden bir konu. Android 11 ile video çekimi sırasında bildirimleri sessiz moda alabilmek mümkün olacak.
 • Dokunmatik hassasiyetini arttırma: Ekran koruyucu cam kullanıcılarının hoşuna gidecek olan bu özellik, bazı markaların arayüzleri ile sunuluyordu. Android 11 ile dokunmatik hassasiyetini arttırma özelliği işletim sistemi içine gömülü olarak gelecek.
 • Bluetooth açık konumda uçak modu: Android 11 öncesi sürümlerde uçak modunun aktifleştirilmesi ile cihazlarımızın bluetooth bağlantısı da sonlanıyordu. Kablosuz kulaklıkların yaygınlaştığı düşünülmüş olacakki yeni sürüm ile uçak modu bluetooth bağlantısını kesmeyecek.
 • Ekran görüntüsü alırken kaydırma: Daha geniş çapta ekran görüntüleri almamızı sağlayan ekran görüntüsü alırken kaydırma özelliği, geliştirici önizleme sürümünde aktif değil. Fakat sürümün yapım kodları incelendiğinde kararlı sürüm ile gelecek özellikler arasında olduğu görülüyor.
 • Paylaş menüsüne uygulama sabitleme: Android 10 öncesinde kullanıcılara sunulmuş olan sık kullanılan uygulamaları paylaş menüsüne sabitleme özelliği, son sürümde bulunmuyordu. Android 11 ile bu özellik geri dönüyor.
 • Yeni teknolojiler: Android yeni sürümüyle günümüz teknolojilerine hiç olmadığı kadar uyum sağlayacağa benziyor. Android 11 5G, katlanabilir ekranlar ve Google Stadia gibi yeni oyun akış platformları için düşük gecikmeli video çözümleme teknolojilerine, tam uyumlu bir sürüm olacak.
 • Otomatik karanlık mod: Çoğu markanın kendi arayüzlerinde kullanıma sunduğu belirlenen saatte karanlık modun aktif olması özelliği yeni sürüm ile Android’e geliyor.
 • Tek seferlik uygulama izinleri: Android 10 işletim sistemi uygulamalara konum, mikrofon kullanımı gibi izinleri tek seferlik veya sadece kullanım sırasında izin vermemize olanak sağlamıyordu. Android 11 bu seçeneklere sahip olacak.
 • Google Play Store üzerinden sistem güncellemeleri: Android 10 ile sunulan özellik sayesinde sisteme gelen güncellemelerin bazıları Google Play Store üzerinden yapılabiliyordu. Yeni sürüm ile bu güncellemelerin kapsamı arttırılıyor.

Haberimize konu olan özellikler geliştirici önizleme sürümü temel alınarak belirlenen özelliklerdir. Kararlı sürüm yayımlandığında bu özellikler kapsamında değişiklikler olabilir. Bu özelliklere ek olarak geliştirici önizleme sürümünde olmayan özelliklerin de kararlı sürüm ile kullanıcılara sunulacağını belirtelim.

Devamını oku

Basın Bülteni

4’üncü e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi 19 Mart’ta düzenlenecek

4’üncü e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi 19 Mart'ta düzenlenecek

Kritik alt yapılarda siber güvenlik konusu, 4’üncü e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi ile masaya yatırılacak.


İlginizi çekebilir; 2. e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde “Kamudaki Zaafiyetler” konuşulacak!

reklam
HONOR MagicWatch 2

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) binasında, 19 Mart’ta gerçekleştirilecek etkinlikte, siber güvenlik ekosistemini oluşturan beş ana paydaş olan; üreticiler, kullanıcılar, sivil toplum kuruluşları (STK), üniversiteler ve kamu kurumlarını temsil eden 20 konuşmacı yer alacak.

e-safe

Etkinliğin açılış konuşmalarını; Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve e-Safe Kurucusu ve Zirve Başkanı Musa Savaş yapacak. Zirvenin kesinleşen konuşmacıları arasında ise Gazeteci Dr. Hakkı Öcal, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin ve CNK Global Siber Güvenlik Direktörü M. Kani Hacıpaşaoğlu bulunuyor.

Zirveye; aralarında CEO’lar, CTO’lar, CSO’lar, siber güvenlik uzmanları, bilişim uzmanları, hukukçular, bilişim sistemi yöneticileri, adli bilimler alanında çalışan uzmanlar, medya temsilcileri ve akademisyenlerin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde siber güvenlik alanında çalışan personelin katılımı bekleniyor.

Etkinliğin bu yılki sponsorları da şimdiden kesinleşmeye başladı. Etkinliği destekleyecekleri kesinleşen sponsorlar arasında; DE-CIX, HAVELSAN, Keenetic, Privia Security, Trend Micro, Türk Telekom, Türksat ve ULAK bulunuyor.

Etkinlik ayrıca, pek çok STK ve medya kuruluşu tarafından önemli bir destek görüyor. Etkinliği destekleyen STK’lar arasında; Bilişim Medyası Derneği (BMD), Dijital Kalkınma Derneği (Dijikad), Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD), Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD), Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSİAD), Telekomünikasyon Uydu ve Yayıncılık İş İnsanları Derneği (TUYAD), Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) var.

4’üncü e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nin ana teması olan Kritik Alt Yapılarda Siber Güvenlik, şu üç oturumda ele alınacak:

 • Devlet, Ekonomi ve Savunma
 • Telekom ve Ulaştırma
 • Enerji ve Sağlık

Etkinliğin 540 Katılımcısından Biri Siz Olabilirsiniz

4’üncü e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi ile ilgili detaylı bilgiye, etkinliğin resmi web sitesi olan https://e-safe.org/ adresinden ulaşılabiliyor. Zirveye ziyaretçi olarak katılmak isteyenlerin ise bu adres üzerinden kayıt yaptırmaları gerekiyor ancak ziyaretçi sayısı 540 ile sınırlandırılmış durumda. Kontenjan dolmadan kaydınızı yaptırmayı unutmayın!

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Realme X50 Pro kamera özellikleri doğrulandı!

Realme X50 Pro

İptal edilen MWC etkinliğinden ayrılan çoğu şirkete rağmen bazı şirketler gösterinin yapılması gerektiğini söylüyordu ve o şirketlerden biri de Realme idi. Şirket, 24 Şubatta bir canlı yayın etkinliği ile telefonlarını tanıtacaktı. Fakat etkinliğin iptali ile şirket internet sitesi üzerinden cihazlarını fragman ve görsel şeklinde tanıtmaya başladı. Realme X50 Pro ise bahsi geçen telefonlardan biri.


İlginizi çekebilir: Realme üç kameralı yeni akıllı telefonunu onayladı!

reklam
HONOR MagicWatch 2

Realme X50 Pro kamera özellikleri neler olacak?

Şu anda, Realme‘nin açılış sayfasında etkinlik sırasında duyurulacak olan Realme X50 Pro‘nun fragmanı var. Bu fragman cihazın bazı özelliklerini ve kamerasını ortaya çıkarıyor. Realme, 20X zoom desteği ile birlikte X50 Pro‘da bulunacak olan dörtlü kamera sistemini onayladı. Bu onayı ise bir fotoğraf ve fragman ile yaptı.

Realme X50 Pro

18 ve 19 Şubat tarihlerinde “yakında” olarak işaretlenen fotoğraf tablosunda görebileceğiniz gibi iki tane fragman daha geliyor. Şirket hayranlarını bu şekilde ayakta ve canlı tutmaya çalışıyor. Bunların haricinde Realme X50 pro için listelenen diğer özelliklere baktığımızda Çift Modlu 5G desteği olan bir Snapdragon 865 yonga seti işlemci ile geliyor. Ayrıca “SuperDart Charge” adı verilen 65W hızlı şarj ve 90 Hz ekran tazeleme hızına sahip AMOLED bir ekran ile geleceği biliniyor. Ayrıca son zamanlarda çokça konuşulan Realme UI ile birlikte geleceği onaylandı. Önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi sahibi olmayı umuyoruz.

Devamını oku