Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Kablolara elveda: Uzun menzilli kablosuz şarj uBeam ile tanışın

uBeam

Mobil cihazlarımızı bir süredir kablosuz şarj etme şansına sahibiz. Ancak bu imkan, ancak telefonumuz kablosuz şarj ünitesinin üzerinde olursa mümkün oluyor. Ancak yepyeni bir şirket olan uBeam’in geliştirdiği bu ürün, odanın içerisinde dolaşırken bile cihazını şarj edebilmenize olanak tanıyor.

uBeam

uBeam

Elektriği iletmesi için Ultrasound kullanan uBeam, gücü ses dalgalarına dönüştürerek cihazları şarj ediyor. 25 yaşındaki astrobiyolog Meredith Perry tarafından geliştirilen uBeam, 5mm’lik ince bir plaka yardımıyla havadan cihazların şarj olabilmesini sağlıyor. Rahatlıkla bir duvara veya farklı bir noktaya bağlanabilen vericiler sayesinde akıllı telefonunuzu veya dizüstü bilgisayarınızı odanın farklı noktalarında olsanız bile şarj edebiliyorsunuz. Şirketin kurucusu konuyla alakalı “Bu sistem, odanın içerisinde rahatça hareket ederken telefonunuz şarj edebildiğiniz tek güç sistemi. Bunu sanki telefonunuzu şarj eden bir Wi-Fi sinyali gibi düşünebilirsiniz” diyor.

Ayrıca yapılan açıklamaya göre uBeam bu sistemi kahve dükkanları, otel ve restorant gibi yerlere satmaya başladı bile. Yani yakın gelecekte gittiğiniz bir restoranda kabloya ihtiyaç duymadan telefonunuzu şarj etmeye hazır olun.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Kerem Enginar

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval