Sosyal medya

Haber

WhatsApp Sesli Mesaj Önizleme Özelliğini Kullanıma Sundu: Nasıl Kullanılır?

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcılarının deneyimini geliştirmek için haber özellikleri sunmaya devam ediyor. Bu sefer uygulama, kullanıcıların göndermeden önce sesli notlarını önizlemelerini dinlemelerini sağlayacak yeni bir özellik başlattı. Kullanıcılar sesli mesajlarını dinleyecek ve paylaşmadan önce sesin iyi olup olmadığını görecekler. Kullanıcı nottan memnun kalmazsa, paylaşmadan önce notu atıp yenisini kaydedebilecektir.


İlginizi Çekebilir; Instagram, Yorumlara Reels İle Cevap Verme Özelliğini Duyurdu


Sesli mesaj önizleme özelliği, Android ve iOS dahil tüm platformlar için geçerli olacak ve hem bireysel hem de grup sohbetlerinde çalışacak. En son güncelleme, kullanıcıların mesajlarını paylaşmadan önce ön izlemelerine olanak sağlasa da, mesaj kaydı orta yolda duraklatılamaz. Kullanıcıların mesajı tek seferde kaydetmesi gerekecek.

WhatsApp sesli mesaj özelliği, kullanıcıların uzun mesaj yazmaktan hoşlanmasalar bile mesajlarını paylaşabilmelerini sağlıyor. Anlık mesajlaşma uygulamasının en kullanışlı özelliklerinden biridir. Bu özelliği nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıkladık.

Telefonunuzda veya dizüstü bilgisayarınızda WhatsApp sesli not önizleme özelliği nasıl kullanılır?

  • Bu yeni özelliği kullanmak için, kullanıcıların sesli not göndermek istedikleri herhangi bir bireysel veya grup sohbetini açmaları gerekecektir.
  • Sohbet penceresinde, mikrofon simgesine dokunmaları ve eller serbest kaydı kilitlemek için yukarı kaydırmaları gerekir.
  • Artık mesajlarını kaydedebilir ve durdur’a dokunabilirler.
  • Tamamlandığında, kayıtlı mesajınızı önizlemek için oynat’a dokunun.
  • Kullanıcı mesajdan memnunsa, gönder’e tıklayabilir veya mesajı silmek veya atmak için çöp kutusuna tıklayabilir.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir