Sosyal medya

Haber

Instagram, 2021 Özeti Sunan Playback Özelliğini Kullanıma Sundu; İşte Detaylar

2021 sona ererken, uygulamalar yıl içinde yapılan incelemelerin sürümlerini çıkarıyor ve bu kervana Instagram’da katılıyor. Meta‘nın sahip olduğu sosyal medya platformu, bu yılın en sevdiğiniz Instagram Hikayelerine bakmanıza ve hatta onları takipçilerinizle paylaşmanıza yardımcı olan Playback 2021‘i tanıttı.


İlginizi çekebilir; Google, 2022’de Resmi Olarak Android Oyunlarını Windows PC’lere Getirecek


Instagram Playback 2021 Kullanıma Sunuldu

Instagram‘ın artık akış’ın üst kısmında 2021’de paylaşılan en iyi 10 Instagram Hikayenizi seçecek özel bir Playback bölümü var. Playback özelliği, paylaşmadan önce seçtiğiniz Hikayeleri eklemenize veya kaldırmanıza olanak tanır. Bu, uygulama içinde bulunan Öykü Arşivi aracılığıyla yapılabilir.

Playback 2021‘inizi alabilmeniz için bu yıl en az üç Hikaye paylaşmış olmanız ve Arşivi etkinleştirmiş olmanız gerekir. Bu özellik Instagram kullanıcıları için görünmeye başladı. Bu özelliğin kısa ömürlü olduğunu ve 2021’e kadar süreceğini unutulmamsı gerekiyor. Dolayısıyla, Instagram Playback 2021‘inizi paylaşmak istiyorsanız 31 Aralık 2021‘e kadar vaktiniz var.

Bu özellik, geçmişte içerik oluşturucular için uygulamanın yıl sonu olan Instagram en iyi 9 fotoğraf ızgarası özelliğinin bir uzantısıdır. Bununla birlikte, bu özellik daha çok Instagram gönderilerine odaklandı ve insanların platformdaki en iyi 9 gönderiyi oluşturmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanmasını gerektirdi. Playback daha basit ve sorunsuz görünür, bu nedenle kayda değer bir çekiş kazanabilir.

Ayrıca bilmeyenler için Spotify, YouTube Music ve hatta Reddit gibi popüler uygulamalar, insanların bu yıl platformlarda nelerin popüler hale geldiğini düşünmeleri için yıl içi incelemelerini paylaştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval