Sosyal medya

Haber

Google, 2022’de Resmi Olarak Android Oyunlarını Windows PC’lere Getirecek

Google‘ın Android oyuncuları için bazı iyi haberleri var. Şirket, önümüzdeki yıl Android oyunlarını resmi olarak Windows‘a getireceğini duyurdu. The Game Awards‘da yapılan duyuru, Google‘ın insanların Android oyunlarını Windows dizüstü bilgisayar, tablet veya PC dahil herhangi bir cihazda kolayca oynamalarına yardımcı olma girişimidir.


İlginizi çekebilir; WhatsApp, Novi Entegrasyonuyla Birlikte Kripto Para ile Ödeme Özelliğini Başlatıyor


Android Oyunları Gelecek Yıl Windows’a Geliyor

Windows‘taki Android oyunları, Windows’ta yerel bir Google Play Oyunlar uygulamasının bulunmasıyla mümkün olacaktır. Uygulamanın, Google tarafından dağıtılacak bir dizi öykünmüş Android oyunu içerdiği söyleniyor. Bu, Google‘ın potansiyel kullanıcılara oyun sağlamak için üçüncü bir tarafa bağımlı olmayacağı anlamına gelir. Bununla, kullanıcıların Bluestacks ve daha fazlası gibi Android emülatörlerine gitme ihtiyacı ortadan kaldırılabilir.

Windows için Google Play Oyunlar uygulamasıyla ilgili ayrıntılar hala bilinmiyor. Ancak, 2022’de piyasaya sürülmesi bekleniyor ve insanların Android oyunları oynamak için farklı platformlar arasında kolayca geçiş yapmasına izin verecek. Oyuncular ayrıca bir Android telefon veya tablette ortada bırakılırsa bir dizüstü bilgisayarda oyuna devam edebilecekler.

Google’ın Android ve Google Play’deki Oyun Direktörü Greg Hartell, The Verge’e yaptığı açıklamada:

“2022’den itibaren oyuncular en sevdikleri Google Play oyunlarını daha fazla cihazda deneyimleyebilecekler. Google tarafından geliştirilen bu ürün, Google Play Oyunlarının en iyilerini daha fazla dizüstü bilgisayara ve masaüstü bilgisayara taşıyor ve oyuncuların en sevdikleri Android oyunlarının keyfini daha da fazla çıkarması için platformumuzu genişletmekten heyecan duyuyoruz.“

Game Awards‘ın Twitter hesabı da haberi doğruladı.

Bilmeyenler için Google Play Oyunlar, oyuncu profilleri, bulut kayıtları, başarılar ve daha fazlası gibi özellikleri içeren geliştiricilere yönelik bir çevrimiçi oyun hizmeti ve bir SDK’dır. Ayrıca bir Android uygulaması var.

Bu yeni gelişme, Microsoft‘un yakın zamanda Windows 11 için Android uygulamaları desteğini duyurmasının ardından geldi. Ancak, Google‘ın oyunlar için özel uygulama mağazası, Windows 10 cihazlarda bile çalışacağı için farklı olacaktır. Yinelemek gerekirse, hizmetin nasıl çalışacağına dair ayrıntı yok. 2022’de daha fazlasının ortaya çıkması bekleniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval