Sosyal medya

Kripto Para

Huobi Çin’deki kullanıcıların türev ticaret işlemlerini yasakladı!

Popüler kripto para borsalarından olan Huobi, kullanıcı sözleşmesinde yapmış olduğu değişiklik ile artık Çin’deki kullanıcıların türev ticareti yapamayacaklarını açıkladı.

Huobi, kullanıcı sözleşmesinde yaptığı 26 Haziran tarihli değişiklik ile Çin ve Tayvanlı yatırımcıların Huobi kripto para borsası üzerinden türev ticaret hizmetleri kullanmalarının yasaklandığını bildirdi. İsrail, Irak, Bangladeş, Bolivya, Ekvator, Kırgızistan ve İngiltereli yatırımcılar da borsanın türev ticareti hizmetlerini kullanamayacaklar.

Huobi, kullanıcı sözleşmesini güncelleyerek Çin’i türev alım satım hizmetlerini kullanması yasak olan yargı bölgeleri listesine ekledi. Fakat Çinli kullanıcılar borsaya erişmeye ve spot ticaret işlemlerine devam edebilecekler.

Yapılan değişiklik Huobi’nin Çin’deki kullanıcılara sunduğu kaldıraç ölçüsünün azaltılmasının ardından geldi. Bilindiği üzere düzenleyici endişeleri sebebiyle 125x olan kaldıraç oranı 5x’e düşürülmüştü. Çin’deki yeni kullanıcıların türev ürünlerine de erişmesi engellendi.

Çin, kripto para birimlerine yönelik aldığı sert kararlar ve yaptığı sert açıklamalar ile son zamanlarda kripto para dünyasında fırtınalar estiriyor. Ülkedeki pek çok madencilik şirketinin faaliyeti durdu ve başka bölgelere taşındı. Bu baskılar ile birlikte BTC fiyatı ve Bitcoin hash oranı %50 düşüş gördü.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir