Sosyal medya

Güncelleme

Huawei ve Honor için EMUI 10 güncelleme listesi yenilendi

Huawei Geliştiriciler Konferansı’nda duyurulan EMUI 10 arayüzü, kısa süre sonra dağıtılmaya başlanacak. Huawei ve Honor markalı akıllı telefon kullanıcılarının beklediği güncellemeye erişecek telefonlara yenileri eklendi.


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Note FE – Sizin Yorumunuz (Yusuf Akarsu)

reklam
MSI reklamı

Huawei EMUI 10 güncelleme listesine yeni telefonlar eklendi

Geçtiğimiz günlerde sizlerle EMUI 10 beta sürümünü deneyebilecek cihazların listesini paylaşmıştık. Kısıtlı sayıda Huawei ve Honor modelini kapsayan listenin ardından arayüze güncelleme ile kavuşacak cihazların sayısı arttı. Yeni listede güncelleme alacak telefonların sayısında önemli bir artış göze çarparken, güncelleme takvimi ile ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

Pek çok yeniliğe sahip olan EMUI 10, Android 10 işletim sistemi ile beraber geliyor. Bu noktada Huawei’nin mevcut ambargo durumunun güncel modelleri etkilemediğini belirtelim. Sistem hızını arttıran yeni EROFS dosyalama sistemi, oyunlarda performans artışı sağlayan GPU Turbo 3.0 ve karanlık mod yenilikler arasında bulunuyor.

EMUI 10 güncellemesi alacak olan Huawei modelleri

 • Huawei Mate 20 Pro
 • Huawei Mate 20
 • Huawei Mate 20 Lite
 • Huawei Mate 20X – 20X 5G
 • Huawei Mate 20 RS Porsche Design
 • Huawei Mate 10 Pro
 • Huawei Mate 10
 • Huawei Mate 10 Lite
 • Huawei Mate 10 Porsche Design RS
 • Huawei Mate RS Porsche Design
 • Huawei P30 Pro
 • Huawei P30
 • Huawei P30 Lite
 • Huawei P20 Pro
 • Huawei P20
 • Huawei P Smart+ 2019
 • Huawei P Smart 2019
 • Huawei P Smart Z

Magic UI 3.0 güncellemesi alacak olan Honor modelleri

 • Honor 20 Pro
 • Honor 20
 • Honor 20 Lite
 • Honor 10
 • Honor 10 Lite
 • Honor View 20
 • Honor View 10
 • Honor 8X
 • Honor Magic 2
Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

İnternet ile ilk karşılaşmam, 2000'li yılların başlarında 146 çevirmeli ağ bağlantısı sayesinde gerçekleşti. Teknolojiyle aram zaman içerisinde koyulaştı ve şimdi de HWP bünyesinde en güncel haberleri sizlere aktarıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

One UI 3.0 Beta Galaxy S20 ailesine geliyor!

Yazan:

s20 ailesi

Samsung’un Güney Kore’deki Beta yöneticisi Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra’nın yakın zamanda One UI 3.0 Beta güncellemesini alacağını onayladı. Android 11 tabanı üzerine kurulan bu arayüz, şu anda kapalı beta sürecinde test edilebiliyor. Samsung’a göre en kısa sürede beta tam halini alarak dileyen herkesin kullanımına açılacak.


İlginizi çekebilir: FarmVille, 31 Aralık’ta veda ediyor!

reklam
MSI reklamı

One UI 3.0 çok yakında!

Yakın zamanda ilk olarak Galaxy S20 ailesine sunulacak olan bu güncellemeyi alabilmek için kullanıcıların Samsung Members uygulamasına kayıt olması gerekecek. Bu aşamadan sonra cihaz da uygunsa yeni arayüzün beta güncellemesi indirilebilecek. İlk olarak şirketin kendi ülkesi Güney Kore’de yayınlanması beklenen bu güncellemenin hemen sonra Avrupa ve Amerika kullanıcıları için de açılması bekleniyor.

one ui 3.0 beta

S20 ailesinden sonra Note20 ve Note20 Ultra ikilisinin de bu güncellemeyi almak için çok gecikmemesi bekleniyor. Şirket, bu iki amiral gemisi düzeyindeki serisine güncellemeyi dağıttıktan sonra diğer serilerine yönelecek. One UI 3.0 telefonlara getirdiği arttırılmış güvenlik izinleri, dahili ekran kaydetme, akıllı ev kontrolleri, geliştirilmiş jestle kontrol imkânı ve mesajlaşma baloncukları gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Güncelleme

MIUI 13 çalışırken görüntülendi!

Yazan:

miui

Hâlâ çoğu Xiaomi ve Redmi telefon MIUI 12 güncellemesini almamış olsa da şirket şimdiden MIUI 13 üzerinde çalışıyor. Bazı sızıntılara ve genel Xiaomi takvimine göre bu arayüz 2021’in ortalarında dağıtılacak. Ancak ilk kez arayüzü barındıran bir telefonun çalışma videosu yayınlandı.


İlginizi çekebilir: Huawei P Smart 2021 satışa sunuldu!

reklam
MSI reklamı

MIUI 13 kapatma menüsü görülüyor!

Sızdırılan videoda MIUI 13 ile birlikte gelecek olan yeni kapatma menüsünün nasıl çalışacağı görülüyor. Yaklaşık bir hafta önce bu menü ve özellikleri ekran görüntüsü halinde sızdırılmıştı ancak bu sefer bir video karşımızda.

Xiaomi, MIUI arayüzünü telefonlarının ruhu olarak görüyor ve bazı durumlarda bu yazılımın cihazın donanımından çok daha önemli olduğunu düşünüyor. Şirketin bu kadar önem verdiği bu arayüzün önümüzdeki versiyonu, bu videoyla birlikte ilk kez çalışırken görüntülenmiş oldu. İnternet üzerinde MIUI’ın 13. sürüm güncellemesini alacak cihazlarla ilgili resmi olmayan bir liste de bulunuyor. Ancak bu liste, 2016’da tanıtılan Redmi 4 ve Redmi Note 4’ün bulunup da geçtiğimiz aylarda tanıtılan Redmi Note 9 serisinin bulunmaması gibi birçok problem barındırıyor. Ancak her ne kadar bu liste bir ‘ön hazırlık’ niteliği taşısa da  Redmi Note 8 ailesini barındırmasıyla dikkat çekiyor.

Bu yılın sonunda ya da önümüzdeki yılın başında tanıtılıp 2021’in ortalarına doğru dağıtımına başlanması beklenen MIUI 13 ile ilgili yeni bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Güncelleme

2021 yılında 217 yeni emoji gelecek!

İletişim kurmanın en eğlenceli yollarından biri olan emojiler hayatımızın her yerinde. Gün içinde mesaj yazmak yerine çoğumuz duygu ve düşüncelerimizi emojilerle ifade ediyoruz. Geçtiğimiz hafta yeni emojilerin değerlendirildiği organizasyon olan Unicode Consortium bir açıklama yaparak 217 yeni emojinin yolda olduğunu duyurdu. 217 emojinin tümü yeni emoji olmayacak. 7’si daha önce hiç görmediğimiz emojiler, geri kalanı ise mevcut ifadelerin farklı ten rengi versiyonu olacak.

İlginizi çekebilir: Microsoft klavyelerine emoji seçeneği geliyor

reklam
MSI reklamı

Yeni emojiler neleri içeriyor?

Eklemeler arasında ateşli bir kalp, bulutların içinde yüz, sakallı bir kadın ve çiftler için yeni karışık cilt tonu seçenekleri yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda Unicode’un Mart sürümü, Eylül-Ekim aylarında büyük işletim sistemi güncellemeleri gönderen satıcılar için verimli geçti . Yaklaşık altı ay boyunca Unicode güncel sürümü tamamlayıp tüketicilere büyük bir işletim sistemi güncellemesi sundu. Bu yeni zaman çizelgesine göre, ilerleyen zamanlarda çok daha çeşitli yenilikler bekleyebiliriz. Web uygulamaları bu güncellemeleri önümüzdeki haftalarda veya aylarda görmeye başlayabilirken, büyük işletim sistemi güncellemeleri Ocak 2021’den Ekim 2021′e kadar potansiyel olarak herhangi bir zamanda görülebilir.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu