Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Huawei P9 Pil Testi

Huawei P9 son zamanlarda en çok merak edilen cihazlardan biri. Tabii ki bu cep telefonunun pil performansı da merak edilenler arasında.

Son zamanlarda en çok soru aldığımız telefonlardan biri Huawei P9. Gerçekten fotoğraf kalitesi iyi mi, alınır mı, Huawei yazılım desteğini sürdürecek mi, fiyatı düşer mi gibi soruların sonu gelmiyor.

Doğal olarak Huawei P9’un pil performansı da çok soruluyor.

O nedenle pil testi serimize Huawei P9’u da ekledik 5 aşamalı test sürecimiz sonunda bu cep telefonu için de karşılaştırmalı bir tablo oluşturduk.

Peşinen söylemek lazım ki P9’un pil testi sonuçları da kötü değil ve halen P9 ile ilgili en büyük sorunun marka bilinirliği ile fiyatı olduğunu düşünüyorum.

Huawei P9’un pil tüketimiyle ilgili tüm detayları aşağıdaki videomuzdan öğrenebilirsiniz.

Bugüne kadar yaptığımız tüm pil testleriyle ilgili istatiksel veriye ise https://hwp.com.tr/piltesti adresinden ulaşabilir, kıyaslamalar yapabilirsiniz.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ersin Akman

45 yorum

45 Comments

 1. Şerif Selen

  23 Kasım 2016 at 09:52

  Huawei markasını mate 7 ile tanıdım batarya performanslarını araştırırken gördüm tasarımını performansını beğendim . mate serisinin tasarım ve performansları çok iyi ama p serisi çok iyi değil tasarım konusunda p serisini geliştirmesi lazım

 2. Onur Şentürk

  23 Kasım 2016 at 10:35

  Huawei markasını duyunca biraz eskilere gidecek olursak Motorola markası aklıma geliyor. Her alanda karşımıza çıktığı halde pek bilinmeyen birçok telefon markaları ile savaş içerisinde olan diğer markaların uçuk fiyatlarına rağmen Huawei düşük uygun fiyatlarla piyasada sağlam duruşu ile dikkat çekilmesi gereken bir marka olduğunu düşünüyorum.

 3. Hasan ÖZER

  23 Kasım 2016 at 10:48

  Huawei G7 modelini iki yıldır kullanıyorum. Özellikle pil konusundaki performansı son derece iyi. Akıllı telefon düşkünü iki çocuk sahibi biri olarak darbelere de oldukça dayanıklı olduğunu söyleyebilirim 🙂 Ancak benim tek endişelendiğim konu sar değerinin rakiplerine göre yüksek olması. Onun haricinde kesinlikle verdiğiniz ücretin karşılığını aldığınız bir marka diyebilirim.

 4. Ozan Altun

  23 Kasım 2016 at 10:51

  Benim huawei denince ilk aklıma gelen kendi ekosistemini oluşturmaya çalışan yenilikçi bir firma olduğu ; kendi işlemcisini üretmesi, Android arayüzünü kendine göre biçimlendirmesi, kendine özgü bir kamera deneyimi oluşturmaya çalışması ve ülkemizde de gördüğümüz iyi servis hizmeti büyük markalarda gördüğümüz bir yöntem, birçok üstdüzey firmanın üreticisi olması bunda çok büyük avantaj sağladığını düşünüyorum ama sizinde söylediğiniz gibi insanların üst düzey markalar yerine huawei yi tercih etmesi için daha uygun fiyatlı olması gerekir ama yinede ileride başarılı olacağını düşünüyorum hwp ailesine sevgiler.

 5. Suray

  23 Kasım 2016 at 11:00

  Telefon alırken bir markanın üst segmentine bakarım Huawei ye baktığımda amiral gemisi dediği cihazlar her zaman diğer markaların amiral gemisi modellerine göre bir tık aşağıda kalan ama ondan daha yüksek performans vaat eden diğer markalarla aynı parayı isteyen marka. Sen kendi işlemcini üretip kendi telefonunu yapan markası en iyisini de yapmıyorsun en iyi parası isteme bizden vicdansız Huawei 🙂

 6. Ozan Altun

  23 Kasım 2016 at 11:09

  Huawei denince ilk aklıma gelen kendi ekosistemini oluşturmaya çalışan bir firma olduğu kendi işlemcisini üretmesi, Android arayüzünü kendine göre şekillendirmesi, özel bir kamera deneyimi sunmaya çalışması ve ülkemizde de sunduğu iyi servis ağı büyük markaların kullandığı bir yöntem bunda birçok iyi firmanın üreticisi olması da önemli bir etken olduğunu düşünüyorum ama sizinde söylediğiniz gibi insanların üstdüzey marka yerine huawei seçmesi için biraz aşağıda bir fiyat politikası izlemesi gerekir ben yine de çok başarılı olacağına inanıyorum. Hwp ailesine sevgiler.

 7. Kadir Çoban

  23 Kasım 2016 at 11:12

  Günümüz şartlarında her ne kadar marka iyi olsa da bilinirliği geri planda kalıyorsa o marka istenilen değeri göremiyor. Benim içinde Huawei tam olarak bundan ibaret. Samsung, İphone, Htc gibi bir çok markanın özelikle bizler tarafında iyi bilinen markalarla karşılaştığı zaman fiyatı biraz daha uygun olabilir düşüncesindeyim. Teknik özelikleri bana göre çok iyi ama günümüzündeki rakipleriyle karşılaştığımızda marka olarak onlar kadar bilinir değil.

 8. Sina POLAT

  23 Kasım 2016 at 11:16

  Diğer bilindik markaların ne ifade ettiği bence daha önemli ülkemizde resmi birçok markanın yalnızca yıllardır ülkemizde hizmet verdiği için birçok insan kaliteli diyor.Ülkemizdeki bulunmayan çoğu çinli markalar bir çok cihazdan daha iyi bir performansa (her anlamda) ve fiyat oranına sahip bu yüzden bu tarz cihazları bireylerin deneyip kullanması talep etmesi ülkemizdeki çeşitliliği ve rekabeti artıracaktır.

 9. Muhsin Kaan

  23 Kasım 2016 at 11:33

  Bilmiyorum ama benim diklatimi çekmiyor telefon ne bileyim hiç demedim yani huwei alayım diye bana göre öyle ama ben bi telefon alırken pil, harcadığı güç, işlemci, vs gibi özelliklere biraz dikkat ederim tabi fiyatta geliyor bunun başında..bide turkcell ‘in T60 ve T70 modelleri arasında ne fark var onu incelermisiniz bana göre üst model alt modelden daha kötü çoğu bakıma.

 10. Furkan

  23 Kasım 2016 at 12:34

  Bence Huawei gelecek zaman içinde piyasayı dağıtmak üzere olan fakat fiyatının fazla yüksek olması yüzünden bu amaca biraz zor ulaşacak bir telefon markası. Ve aynı zamanda Ersin abinin -Huawei P9 satın almamak için 9 neden- videosunda 3. bir neden yok demesinden sonra Berkin abinin yüzündeki efsanevi tepkinin sebebi olan bir marka Huawei’dir 😀

  • Berkin

   23 Kasım 2016 at 12:47

   Acımadı valla Ersin Abi. 😀

  • Ersin Akman

   23 Kasım 2016 at 16:04

   Ha ha 🙂 Tarihe geçen bir video oldu Furkan 🙂

 11. Ozan Altun

  23 Kasım 2016 at 12:55

  Huawei denilince ilk aklıma gelen kendi ekosistemini oluşturmaya çalışan bir firma olduğu ; kendi işlemcisini üretmesi , android arayüzünü kendine göre şekillendirmesi , özel bir kamera deneyimi sunmaya çalışması ve ülkemizde de sunduğu gibi iyi servis ağı oluşturmaya çalışması büyük markaların kullandığı bir yöntem bunda birçok iyi firmanın üreticisi olması da önemli bir avantaj olduğunu düşünüyorum ama sizin de dediğiniz gibi insanların üst düzey markalar yerine huawei seçmesi için biraz aşağıda fiyat politikası izlemesi gerekir ben yinede ilerde çok başarılı olacağını düşünüyorum . HWP Ailesine sevgiler.

 12. Ömer YILDIRIM

  23 Kasım 2016 at 13:05

  Huawei bende operatör telefonu algısı yaratıyor. Nedenini bilmiyorum sanırım internet sağlayıcıların modelmlerinin üstünde görüyorum diye olabilir.

 13. UFUK KAYA

  23 Kasım 2016 at 13:38

  Merhaba ;

  Huawei TR pazarında Apple ve samsung’un gölgesinde kalan çinli bir telefon markası . Eğer ki bundan 5 – 6 yıl önce çıkmış olsalardı daha iyi iş yapabilirlerdi bu şekilde. Ama şuan TR pazarındaki kullanıcılar çok bilinçli ve bir çok site çok iyi şekilde telefon incelemeleride yaptığı için kullanıcılara yardımcı oluyor. Bundan dolayıdır ki xiaomi gibi meizu gibi vs. telefon markalarınıda biliyoruz. Huawei fiyatları çok agresif yüksek . Belki diğer amiral gemilerine göre iyi ama marka algısını kıramıyorlar , kırmalarıda zor görünüyor. Şuan adet olarak en çok satan telefonlar listesinde Huawei 3. sırada desem kaç kişi şaşırmaz ki . Ceo’su apple ı ilerleyen yıllarda geçeceğini söylese de , diğer telefon firmalarının ( xiaomi gibi meizu gibi ) ilerlemeleri apple ve samsungu BİLE ileride çok etkileyecek gibi görünüyor.

  İyi çalışmalar & tşk

 14. Osman mert

  23 Kasım 2016 at 13:41

  Huawei telefon almak ile kendine çocuk edinmek arasında bir fark gormuyorum . İkisini de severek alırsın duygularını tatmin edersin fakat geri veremezsin işte Türkiye de bu telefon böyle bir şey . Şuan huawei kullanıyorum günü kurtarır sizi üzmez ama gidip de ben bunu takasta degerlendireyim diyemezsiniz . Türkiye de standart telefon kullanıcısının “Çin malı” olarak gördüğü bir telefonun imaj kazanması için çok uzun yıllar ve büyük bir mucize gerekir ki zannetmiyorum bu fiyatlarla o büyük mucizeyi gerceklestirsin . Peki niye aldim bu telefonu ? O fiyatlara alınacak bir çok telefon varken . Ben gsm şirketinin kampanya ile tanıştım bu telefonla ki eminim Türkiye nin %70 de benim gibi tanıştı bu telefonla gsm şirketleri bu telefondan çok kâr ediyor sanırım baya pompalayip insanlara satma eğilimleri var . Bence sakın bu tuzağa düşmeyin daha kaliteli telefonlar var iken gereksiz bir tuzak

 15. furkan çağlayan

  23 Kasım 2016 at 14:37

  huawei işlemcisini kendi tasarlıyor tasarımını kendi yapıyor. bir çok alanda kendi ürününü tasarlıyor ve üretiyor. tasarım yönüyle apple’a benziyor. apple’a benzediği tek nokta tasarım değil tabiki rakiplerine göre çok fazla birşey sunmamasına rağmen ürünlerinin fiyatları özellikle cep telefonu fiyatları aşırı pahalı çinin apple’ı olmaya çalışıyor gibi ama çinli olduğu için ancak çakma apple olabilir.

 16. Corc EZİLMEZ

  23 Kasım 2016 at 16:11

  Huawei son çıkardığı amiral gemilerine ilk baktığımda fark edilmesi kolay olan şık ve kaliteli malzemesiyle öne çıkıyor. Cep telefonu üretirken özellikler insanların geri bildirimlerinden çıkarak yaptığı iyileştirmeler ile her yeni telefonda kendisini bir adım öne çıkarmayı başarıyor. Şuan bir P9 kullanıcısı olarak şunu samimiyetimle söylüyorum. Bu telefon gerçekten size fotoğraf çektiriyor. Telefonu alırken insanların neye dikkat ettiğini öğrenmiş olan huawei benim telefon alırken ilk modellerine bakacağım bir marka olduğunu söylemekten çekinmiyorum. Bu arada çantanın benim gibi bir öğrenci arkadaşa gitmesini umduğumu söylemeden geçemeyeceğim. Huawei benim markam 🙂

 17. Umut AKER

  23 Kasım 2016 at 16:17

  Çevremde huawei kullananların hepsi 45 – 55 yaş arası kişiler benim ihtiyar diye seslendiklerim 🙂 ( annem , babam , eniştem gibi samimiyetten yani saygısızlık yok aman 🙂 ) ondan gözümde İHTİYAR TELEFONU diye bir izlenimi var . Ama araştırdıkca izledikçe de kendi işlemcini yapmakta her baba yiğidin harcı değil bunuda unutmuyorum tabi

 18. enki

  23 Kasım 2016 at 16:52

  Açıkçası teknolojik ürünlerle sadece alacağım zaman ilgileniyorum. O da almadan önceki bir kaç aylık süreci kapsıyor. Markasına bakmadan kendi çapımda sizin gibi -elbette başka sitelerde var- görüşüne güvendiğim kişilerin yorumlarına bakıyorum. Huawei’nin bilinir olup olmaması benim için kıstas değil. İzlediğim bir kaç testte -hadi sizin p9 lite hariç diyelim ?- marka hakkında olumsuz bir görüş yok. Hatta iyi bile sadece Ersin abinin de belirttiği gibi biraz fiyatı yüksek. O da belki marka politikasıdır. Google Pixel denilen o estetik ucubesi telefon adının şanından tepe fiyattaysa Huawei’de pekala yüksek fiyatla ben de iyiyim imajı çiziyor olabilir. Gerçi bu beni ilgilendirmiyor. Yapmış olduğunuz P9 incelemesinden sonra zaten almaya niyetli olduğum Mate 9 Pro modeline daha da ısındım. Ondan önce Mi Note 2’de karar kılmıştım ama Huawei sanki tasarımı daha iyi yapmış. Huawei’nün diğer telefonları da tasarım olarak iyi. Kendi işlemcisini kullanıyor olması da artı puan kazandırıyor. Boru değiliz çalışıyoruz diyorlar ? Kısaca bilinip bilinmemesi beni bağlamıyor. Kaliteli iş yapıyorsa elbet bir gün değerine ulaşır. Şimdi tek kalan telefon piyasaya çıkmış olmasa da eskimeden para bulup almak olacak. Yurt dışı 2500₺ civarı olacak sanırım. Kolay kolay bulamayacağım o kadar parayı.
  Bence böyle ?

 19. serkan işbilir

  23 Kasım 2016 at 17:12

  Huawei denilince ilk başlarda ismini doğru telaffuz edemediğim ve ilk olarak bu markanın bir adsl modemini gördüm tanıdım daha sonra wodafone nin 3g bir modemini bu markanın modemini kullandım çevremde huawei cep telefonu kullanan yok 1-2 kez başkalrında rastladım bu markanın ürün yelpazesine erişecek isteklerimi karşılayacak bir bütçeye sahip olmadığım için bu markayla karşılaşmıyorum bir çin üretimi telefon kullanıyorum ancak huawei bir çin markası olmasına rağmen kendini şu anki köklü markaların eti kasaptan meyveyi manavdan ekmeği fırından alma durumu haliyle çok masraflı ve toplama işler yaptıklarını kendisinin bir avm ve bütün ürünleri bu avm çatısı altında binevi bir teknolojinin ucuzluğun ülkesi çinin bir büyük marka değeri olduğunun bunuda fiyatlara yansıtmadığı için huawei telefonları ile karşılaşmadım

 20. Mustafa Umut Güven

  23 Kasım 2016 at 17:21

  Huawei markasını tam olarak tanımam Apple ve samsungdan sonraki en iyi marka olması yani en çok kâr eden üçüncü marka olması ile tanıdım. Fiyat performans telefonları piyasaya sürüp bizi mutlu etmeyi başaran bir markadır. Bence alınacak Android akıllı telefonlar arasında Sony’den sonra geliyor hatta bu gidişle Sony’yi bile geçebilir ( En kaliteli ve stabil marka kıyaslaması+Bence)
  Çanta için gelin kapışalım kamonnn 😀

 21. semih meydan

  23 Kasım 2016 at 17:31

  Aklıma Leica geliyor kullanılan lensin kalitesi geliyor. Fakat rakiplerinle kaliteli parçalarla bir yere kadar mücadele edebilirsin. Bir kaç fotoğrafçının ilgisini çekersin o kadar. Bilindik markalarla mücadele etmesi için daha doğru fiyat politikası izlemesi gerekiyor ve artık şu sar değerleri şu tasarıma, kaliteye yakışmıyor. Kendi işlemcisi ve marka algısı müşterilerin çekimser olmasına neden oluyor.

 22. Onur Varol

  23 Kasım 2016 at 17:36

  Huawei bence Apple Samsung gibi önemli firmaların başında geliyor. Şuan rotayı tam tutturamasalarda doğru yolu bulacaklardır. En son tanıttığı mate 9 nova ve nova plus gibi telefonlar gayet iyi özelliklere sahipti. Eğer işlerine biraz daha önem verirseler pazardaki pay artışı yakalayabilir. Haberlere göre dünyanın 3. Büyük üreticisi olduğundan dikkatli işler ile daha iyi sonuç çıkar. Huawei g7 ye Android 6 verip G8 e Android 6 vermeyeceğini söyleyip (Türkiye) zorda kalınca çalışmalara başlanıldı. Yazılım a önem vermeleri gerekiyor biraz

 23. enki

  23 Kasım 2016 at 18:22

  Telefonla sadece yeni bir tane alacağım zaman ilgileniyorum -ki o zaman da gelmiş bulunuyor- ve ihtiyacım olanın da markasına artık bakmıyorum. Artık diyorum eskiden söylediğiniz gibi marka algısı benim için de önemliydi. Şimdi daha çok almadan önce siz ve diğer bir kaç konu uzmanı sitenin inceleme ve yorumlarına bakıyor, kararımı ona göre veriyorum. İnanmazsınız Mi Note 2’nin Çince incelemelerine baktım hiçbir şey anlamasam da ? Haliyle aklımda da uzun süreç sonunda Mi Note 2 yer etmişti. Bugüne kadar diyelim. Yooo pil performans videosu kararımı değiştirmedi ? Huawei Mate 9 Pro çıkmış da onu daha çok beğendim. Şimdi deseler Iphone 7 Plus mı, S7 Edge mi yoksa Huawei Mate 9 Pro mu istersin? Hem de beleş ?Görece en ucuzu Huawei olsa da ben onu seçerim. Marka algısı -etiket diyelim- bu tür incelemeler sayesinde yerle bir oluyor. Gerçi kim ne kadar hassas bu konuda, araştırmaya ne kadar açık bilemem ama bu da ülkemiz için pek kıstas değil sanırım. Bizde şu oturmuştur: Pahalıysa kalitelidir. Dünyada da böyle sanırım ki piyasaya yeni çıksa da yüksek fiyat konunca aaa bu kesin kaliteli madalyasını da takıyor firma. Bu yüzden Ersin abinin an itibariyle P9 2400 ₺ etmez görüşü ayrı bir önem kazanıyor. Bunun dışında Huawei özelinde kalırsak, tasarım konusunda başarılı. Telefonları da -yine Ersin abinin P9 Lite’ye giydirmeai dışında- iyi gibi. Zamanla Apple’nin yerini alacağız hedefine ulaşabilirler gibi duruyor. Bakalım zaman gösterecek her şeyi. Dedim ya şimdilik favorim Mi ile birlikte Huawei. Tek bilinmez para. Onu da bulabilirsem Mate 9 Pro şimdiki gözdem. Çıkmasını bekliyorum ☺

  Not: Abi bir yorum daha yaptım ama YouTube yönlendirmesiyle siteye girmiştim. Tarayıcıdan göndermeyince yalan oldu galiba ?

 24. enki

  23 Kasım 2016 at 18:25

  Fazladan bir not daha: Çanta hediyesi için muaf olayım. Zira içine koyacak bir bilgisayarım yok ?
  Sadece Huawei hakkında görüş belirtmiş olayım ki ne kadar değindim o da ayrı muamma ?

  • Ersin Akman

   24 Kasım 2016 at 19:14

   Sırf bu mesajın yüzünden bile sana bir hediye vermek lazım 🙂
   Bir card board’a ne dersin?

   • enki

    27 Kasım 2016 at 01:42

    Müteşekkir…Olur diyeceğim ama o da kullanmadan bir kenarda durur ? Bu hakkım saklı kalsa? HWP kupası denk gelirse şansıma diye… Hem hatıra olur hem de değerli bir parça…Koleksiyon yapıyorum da ☺

    • Ersin Akman

     27 Kasım 2016 at 14:52

     Tamamdır, anlaştık. Ama ben unuturum. Sen bana ara ara hatırlat 😉

     • enki

      27 Kasım 2016 at 17:33

      ?

 25. Üst Düzey Yorumcu

  23 Kasım 2016 at 19:55

  1 sene önce sen sunum yapma kerem yapsın demiştim hala değiştirmedi kendini. Kusura bakmada yemnle çok iticisin artı daha doğru dürüst konuşmayı bile beceremiyosun sürekli ıııııı ıııııı dyip duruyosun bırak sunumu KEREM yapsın yapamıyosun işte çok kötüsün yemnle iğrenç anlatıyosun. Emek vermişsiniz bişey dediğim yok ama Sunum resmen rezalet. Bişey var diye geldim bu arkadaşı görünce tam izlemeden gidiyorum. Yeter yahu bu kadar da inatçı olunmaz ki. Git içerikleri falan editle bişeyler yap ama naparsan yap Sunum yapma yahu çıkma şu ekrana ya…

 26. Suat ÖZTÜRK

  23 Kasım 2016 at 20:43

  Huawei markası ile 2 yıl önce aldığım efsaneleri arasına girmiş p6 modeliyle tanıştım. Dünyanın en ince ve zarif telefonu olduğu için almıştım ama onunla öyle günler yaşadıkki euro ncap sağlamlık testine girse volvo yu geçebilecek bir sağlamlığa sahip olduğunu gördüm. Tamamen metal yekpare incecik kasası şimdiye kadar kullandığım en sağlam telefon kasasıydı. Onlarca kez düşürmemi hiç saymıyorum sadece 1 ay önce yaşadığım son olayı anlatıyorum. 5. kattaki evimin balkonundan özçekim yaparken telefonum malesef balkondan 5 kat aşağıdaki betona çakıldı. Tahmin edin ne oldu. Sadece ekranının bir köşesinde küçücük bir çatlak vardı. Sadece o kadar :)) Peki sadece sağlamlık ve zerafet yeter mi? malesef yetmedi Ersin abi :)) Pil noktasında 2 senenin ardından %15 ten sonra kapanmalar ve yarım günlük performanstı elimde kalan. Ve ilk aldığımda aman telefona bişey olmasın diye ettiğim dualarr.. Sebebi tabiki teknik servisiydi. Umarım şu aralar düzelmiştri ama tam bir faciaydı teknik servisi. Giden her 10 telefondan 11’i kullanıcı hatası :))
  Özetleyecek olursam Huawei diyince aklıma ürünlerindeki zerafet ve sağlamlık; teknik servisindeki memnuniyetsizlik ve hantallık; bir de 5. kattan sağ kurtulan efsane p6 telefonum geliyor. Saygılar ve Hürmetler…

 27. Can ŞAHİN

  23 Kasım 2016 at 22:43

  Huawei telefona Suşi yiyeceği dersek ben Sivas’lıyım üzgünüm Huawei damak tadlarımız çok ayrı.. (sanki kullandığım sony tuzlu tereyağı ile yapıldı)

 28. Hüseyin

  24 Kasım 2016 at 00:09

  Logosunun çok hoş, isminin de bir o kadar itici olduğunu düşündüğüm bir marka Huawei. Lakin bir Nubia sahibi olarak Huawei, almayı düşündüğüm telefonlar arasında ilk üçte yer almayı başaracak kadar da şık ve özgün çizgilere sahip köklü bir marka. Farklı olmayı, sürüden ayrılmayı sevenlerin telefon markası olmaya devam ediyorlar.

 29. Serkan

  24 Kasım 2016 at 01:22

  Kutusundan hıyar çıkacakmış gibi hissettiğim bir telefon 🙂 çanta güzelmiş ersin abi 🙂

 30. Ömer Sofuoğlu

  24 Kasım 2016 at 01:24

  Huawei markasına genel olarak baktığım zaman “hadi telefon da üretelim de, yapmadı demesinler” diye telefon piyasasında olan bir marka olarak düşünüyorum. Hesaplı ve kısa süre kullanım için alınabilir veya bir büyüğümüze hediye etmek için alınabilir. Genel olarak telefon kullanıcılarına baktığımız zaman pek tercih edilmiyor. Çünkü bir albenisi yok. Öne çıkan güzel özellikleri yok. Bunun dışında Huawei markası bir çok elektronik eşya için önde gelen ve önemli markalardan bir tanesi. Ama yine isminin halk arasında pek duyulmamasının nedeni var onlardan bir tanesi; mesela evde herkesin modemi var ama eminim %80′ imiz bu modemin markasını bile bilmiyoruz. Genel olarak bu şekilde düşünüyorum. Saygılar 🙂

 31. Serkan

  24 Kasım 2016 at 01:24

  Kutusundan hıyar çıkacak gibi hissettiğim telefon 🙂 çanta güzelmiş ersin abi 🙂

 32. Sonat

  24 Kasım 2016 at 01:54

  Uzun zamandır her fırsatta kendisine çeken ve bir şekilde test etme olanağı bulduğumda ilk olarak yanına gittiğim,android cihaz mı yoksa değilmi dedirten,rafine,yüksek işçilik,keyifli ara yüze sahip,kullanırken Haz aldığım fiyatı dışında eleştiri yapamayacağım yılın en güzel makinası ödülünü verdiğim, kendimce… alet,cihaz yada benzer kelimeler kullanabileceğimiz icattır kendisi.
  Marka imajı olarak Beni standına,hatta nerede bu p9 diye gezdirebiliyor ise Huawei,sanırım geleceğininin parlak olduğunu söylemek yanlış olmaz.

  Sizleri yeni takip etmeye başladım,keyifle ve kullanıcıyı düşünerek yaptığınız yorumlardan dolayı,tüketeci hakları mahkemsi kıvamında cihazlara hakettiği yeri verdiğinizi teyit ettim,Hepinize,saygılar sevgiler.

 33. gokhan

  24 Kasım 2016 at 02:02

  eskiden web sitelerinden ve yurt disi alışveriş sitelerinden takip ettigimiz bir markaydi. bazi sirlari vardi ve uygun fiyatlaydı. artik uygun fiyat kavramini pek umursadiklarini dusunmuyorum. annem 2 yildir kullaniyor ve genel anlamda memnun. 2 yildir sarj konusunda ve donma acisindan bir sorun yasamadi. ama ben halen eski havasını hatirlarim.

 34. Furkan Feyzi

  24 Kasım 2016 at 03:56

  Gs 2014 forma sponsoru olduğunu biliyorum hiç görmedim
  Görmesekte gitmesekte orda bir huawei var uzakta

 35. Gökhan Aslan

  24 Kasım 2016 at 12:48

  Huawei mi? Huawai mi? Huawai mi? diye yazarken hep düşündüğüm ve sonra “If you don’t know, just GOOGLE IT!!” günümüz teknoloji atasözünün bende yarattığı derin refleks ile google’da aratıp doğrusunu sonunda bulduğum bir markadır Huawei. Yani bu markanın bende ilk yaratmış olduğu izlenim ve hissiyat marka isminden kaynaklı. Samsung, LG, Sony gibi markaların güzel Türkçe’mizde kolayca söylenebiliyor (LG ingilizce okunuyor olsada) olmasına karşın ilk dezavantajını marka ismi ile bende yaratmış olduğu kötü hissiyatın tanımı bu.

  Teknolojisine gelince ise yıllarca Asus anakartlarının süper güvenilir olduğu empoze edilmiş bir 80 nesli olarak ilk duyduğumda bu marka da neymiş diye aratıp network ürünlerinde sağlam bir marka olduğunu idrak etmem ile tanıştığım marka.

  Sonrasında ise piyasada cep telefonları ile karşımıza geldi. Daha önce hiç duymamış olsam ilk telefonu piyasaya sürdüklerinde SAR değeri yüksek Çin telefonu derdim ama bendeki hissiyat öyle olmadı. Tersine sonunda piyasada 5’e mal edip 20’ye satan firmalara rakip geldi diye düşündüm. Ama şu andaki hissiyatı 5’e mal edip 15’e satan firmalar arasında. Yani 5 lira daha veririm ikinci elinde rahat ederim diyorum şu anda :).

  Sonuç olarak Huawei’nin Türkiye piyasasında tutunabilmesi için düşük maliyetli kaliteli ürünlerini sürmesi gerekiyor. Şu an kalite olarak tamam ama son kullanıcı maliyeti olarak çokta düşük değil.

  Huawei’nin bende yaratmış olduğu hissiyat biraz uzunca yukarıda ki gibi. Eğer seçilir isem yorumum uzun olduğu için okunur mu bilemiyorum ama uzun yorum seçilmeme ihtimalimi arttırır mı onu da bilmiyorum.

  LG G5 incelemesinde ki t-shirt i kazan Cem kardeşimizin söylemi ile “HWP ailesini seviyoruz”. Bu yorumum da çanta için gelsin :).

  Tüm HWP takipçilerine iyi seyirler.

 36. Doğan Kuştekin

  26 Kasım 2016 at 14:22

  Huawi deyince aslinda hicbir cagrisim hissetmiyorum inceleme kanallari olmasa belki duymayacagim bile ama berkin bey gibi bir kisinin begenmesi onay vermesi bana bu markanin gercekteb hak ettigi marka degerine ulasamadigi izlenimi veriyor. Tesekkurler kolay gelsin

 37. Mustafa YILMAZ

  27 Kasım 2016 at 20:20

  Huawei; Çin in 1. Dünyanın 3. Akıllı telefon devi. Belki de hepimiz modem ve ağ ürünlerinden tanırız Huawei yi. Ama ağ ürünlerinde göstermiş olduğu başarılar gibi cep telefonu sektörüne de damgasını vuran bir firma. Leica ile yaptığı anlaşmalar Huawei yi kamera konusunda çok ileri taşıdı.

 38. Mustafa YILMAZ

  28 Kasım 2016 at 17:05

  Huawei telefonları benim için leica ile yaptığı anlaşmalardan sonra kamerayı ifade ediyor. Aynı zamanda kirin işlemcileri gerçekten çok başarılı bu yüzden Huawei telefonlar benim için performansı ifade ediyor. Tasarım bana göre pek hoş değil. Fakat genel olarak çok kaliteli cep telefonları üretiyor

 39. demiray yönet

  1 Aralık 2016 at 17:17

  Huawei telefon olarak değil de değişik elektronik aletlerde tanıdım sıradan bir çin malı gibi geldi önce ama kullanan arkadaşlar iyi ürünler olduğunu söylediler. telefonlarını araştırdım gayet güzel fakat gerçekten p9 biraz pahalı olmuş. Birde gerçeklik payı var mı pek araştırmadım ama içinde dinleme cihazı tespit edildiği için abd de yasaklanmiş. selamlar saygılar!!!

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir