Sosyal medya

Donanım

HP, Gelişmiş Soğutma Sistemli Yeni Omen Masaüstü Oyun Bilgisayarlarını Tanıttı!

HP, en yeni Omen oyun masaüstü bilgisayar serisini ve genel kullanıcılara yönelik standart bir Victus masaüstü bilgisayarını tanıttı. Omen oyun masaüstü bilgisayarları, Intel, AMD ve Nvidia‘nın en yeni bileşenlerini bir araya getiren yeni bir Omen 45L tower ve Omen 25L‘yi içeriyor. HP‘nin yeni oyun masaüstü bilgisayarlarına daha yakından bakalım.


İlginizi Çekebilir; Qualcomm ve Microsoft, AR Gözlükleri İçin Özel Bir Çip Üzerinde Çalışıyor


HP Oyun Masaüstü Bilgisayarları CES 2022’de Tanıtıldı

Omen HP 45L

En üst seviye Omen 45L masaüstünden başlayarak, Nvidia veya Radeon GPU‘larla birlikte Intel’in en yeni 12. Nesil işlemci’lerini veya AMD‘nin Ryzen 9 işlemci’lerini içerecek. Bununla birlikte, Omen 45L‘nin USP’si, Omen Cryo Odası olarak adlandırılan yeni, patentli işlemci soğutma sistemidir.

Omen Cryo Odası, kulenin 43 milimetreye kadar yukarısına oturan tüm CPU soğutma bileşenlerini içeren özel bir bölmedir. Makine tam kapasitede çalışırken CPU sıcaklıklarını 6 derece düşürebilen 360 mm AiO sıvı soğutucuya sahiptir. Sistem, radyatörü soğutmak için içeride zaten ısıtılmış havayı kullanmak yerine 7 Cooler Master 120mm fan kullanarak soğuk ortam havasını dışarıdan çeker. Şirket ayrıca, daha küçük ayak izine, benzer özelliklere sahip ancak özel Cryo Odası ve 120 mm soğutma fanı olmayan bir Omen 40L masaüstü bilgisayar piyasaya sürdü.

Donanım özelliklerinden bahsedecek olursak, Intel Core i9-12900KF işlemci ve 24 GB GDDR6 RAM‘li Nvidia GeForce RTX 3090 grafik ünitesi veya AMD‘nin Radeon RX 6700XT grafik kartı ile eşleştirilebilen AMD Ryzen 9 5900X işlemci yer alacak.

Kullanıcılar, kurulumu 3733 Mhz‘de saat hızına sahip 64 GB‘a kadar HyperX DDR4 RAM‘e kadar yapılandırabilir ve iki adede kadar 2 TB WD Black M.2 PCIe NVMe SSD seçenekleri sunacak. Masaüstü ayrıca bileşenleri ve dışarıdaki RGB aydınlatmasını desteklemek için 800 W‘a kadar Cooler Master 80 Plus Gold ATX güç kaynağı ile birlikte gelecek.

Ayrıca, Omen 45L Masaüstü, kullanıcılara yükseltilebilirlik konusunda yardımcı olmak için aletsiz bir tasarıma sahiptir. Kullanıcılar, Omen 45L masaüstüne hem yan panelleri hem de ön çerçeveyi içeren üç taraftan erişebilir. Bu nedenle, kullanıcılar herhangi bir özel alete veya tornavidaya ihtiyaç duymadan dahili bileşenlere kolayca erişebilir ve bunlar arasında geçiş yapabilir.

Bunların dışında Omen 45L, Düşük Voltaj, Performans Modu, Ağ Güçlendirici ve Sistem Hayati Değerleri gibi özellikleri kontrol etmek için HP’nin Gaming Hub yazılımıyla önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Omen HP 25L

Omen 25L masaüstüne gelince, önceki 25L ‘nin yenilenmiş bir modelidir ve şimdi çok talep edilen bir Seramik Beyaz renk seçeneği ile birlikte geliyor ve bu da onu beyaz renk şemasına sahip ilk Omen masaüstü bilgisayar yapıyor. Kullanıcılar ayrıca, Omen Gaming Hub yazılımı aracılığıyla kontrol edilebilen RGB aydınlatmaya sahip, iç kısımlarını sergilemek için isteğe bağlı bir temperli cam yan panel ekleyebilir.

Bunun dışında firma, 120mm ön fan ekleyerek sistemin termal çözümünü iyileştirmiş. Kaputun altında, Omen 25L, en yeni 12. Nesil Intel Core i7 işlemcileri veya en yeni AMD Ryzen masaüstü işlemcilerini paketleyebilir. işlemci daha sonra Nvidia GeForce RTX 3080 grafik kartını veya AMD Radeon RX 6700XT grafik kart seçenekleri sunuyor.

Ayrıca, sistem yükseltilebilirlik için benzer bir DIY tasarımıyla birlikte gelir. Standart bir Micro ATX anakart, 2x M.2 PCIe SSD yuvaları ve 1x 2.5/ 3.5 depolama tepsisi, 4x DDR4 bellek DIMM yuvaları ile birlikte gelir ve 155 mm‘ye kadar ATX güç kaynağı ünitesini paketleyebilir.

HP 15L

HP Victus 15L, standart kullanıcıları hedefleyen, türünün ilk örneği bir masaüstü bilgisayardır. Özelleştirilebilir RGB tabanlı “sonsuz ayna” logosu ile birlikte kompakt bir kule tasarımı ile birlikte gelir.

Victus 15L, Intel’in 12. Nesil Core i7 işlemcilerini veya AMD Ryzen 7 5000G serisi işlemci seçenekleri sunacak. Grafik ihtiyaçları için sistem, Nvidia GeForce RTX 3060 Ti grafik kartı veya AMD Radeon RX 6600XT grafik kartına kadar seçenek sunacak.

Victus 15L, Seramik Beyazı ve Mika Gümüşü dahil olmak üzere iki renk seçeneğiyle gelir. Geri dönüştürülmüş plastik ve su bazlı boyadan yapılmıştır. Aynı zamanda Energy Star sertifikalı ve EPEAT Silver tescilli bir makinedir.

Fiyat Bilgisi

HP’den yeni masaüstü bilgisayarların fiyatlarına ve bulunabilirliğine gelince, Omen 45L masaüstü bilgisayar 1.899 dolardan başlayacak. Omen 25L ve Victus 15L hakkında şu an için herhangi bir fiyat bilgisi bulunmamakla birlikte, HP, birincisinin 2022 Baharında piyasaya sürüleceğini ve Victus masaüstünün önümüzdeki ay geleceğini doğruladı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval