Sosyal medya

Basın Bülteni

HP Designjet Z5400 PostScript ePrinte, baskı merkezleri için ideal

Baskı teknolojilerinin usta markası HP, yeni bir ePrinter modeli tanıttı. HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter adlı ürün, ilkleri bünyesinde barındıran bir geniş formatlı ePrinter. Ürünün detaylı bilgileri, HP’nin paylaştığı basın bülteninde sizleri bekliyor.

Basın Bülteni

HP baskı merkezlerine yönelik yeni çözümü ile Designjet Z-serisi portföyünü genişletiyor!

Endüstrinin ilk çok rulolu, geniş formatlı ePrinter’ı olan HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter, gelişmiş üretkenliğin eseri ve yüksek kaliteli baskı sağlıyor.

HP, Designjet Z-serisi portföyünü, baskı merkezlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan, endüstrinin ilk çok rulolu, geniş formatlı ePrinter’ı HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter ile genişlettiğini duyurdu.(1)

Yeni yazıcı sunulan baskı seçeneklerini artırarak, büyük bir yatırım sermayesi gerektirmeden daha fazla talebe yanıt verilebilmesini sağlıyor.

Baskı merkezlerinin sıklıkla acil ve çeşitli iş taleplerine yanıt vermeleri gerekiyor. Bu nedenle işlerini yürütebilmek için çok çeşitli uygulamaları kaliteden ödün vermeden hızlı ve verimli bir şekilde üretebilen çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter baskı merkezlerinin söz konusu taleplere yanıt verebilmelerine yardımcı oluyor.

1,11 metre boyutundaki cihaz posterler, fotoğraflar, kanvaslar, arkadan aydınlatmalı baskılar, iç mekan levhaları, satış noktası posterleri, el çizimleri ve haritalar gibi büyük formatlı baskı uygulamalarının yüksek görüntü kalitesi ile basılabilmesini sağlıyor. HP ePrinter iki rulolu içerik haznesi ve otomatik geçiş özellikleri ile anahtar teslim baskı projelerinin oldukça hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor. Böylelikle içeriğin değiştirilmesi esnasında oluşabilecek zaman kaybı önlenirken çoklu baskı işlerinde aksama sürelerini azalttığı için baskı merkezinin üretkenliğini artırmasına yardımcı oluyor.

hp_z5400_eprinter

Baskı merkezlerinde hizmet alan müşterilerin en çok dikkat ettiği hususlar arasında hızlı teslim süresi ve renk tonları ile görüntü kalitesinin istikrarlı olması geliyor. HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter HP Çok Boyutlu Akıllı Damla Yerleştirme Teknolojisi’ni kullanıyor. Bu teknoloji güvenli kullanım için artırılmış seviyede renk kesinliği sağlıyor. Otomatik damla algılama ve akıllı maskeleme becerilerine dayanan bu teknoloji mürekkep yerleştirme esnasında oluşabilen hataları algılayarak düzeltiyor ve bir yandan baskı verimini artırırken diğer yandan kaynak israfını önlüyor.

Express Imaging Sanat Yönetmeni Brandon Harrop yeni ürünle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Rekabetin son derece yüksek seviyede olduğu bu sektörde, HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter, yüksek kaliteli renk uygulamaları için geniş bir çeşitlilik sunarak kurum bünyesindeki baskı becerilerimizi genişletmemize olanak tanıyor. Yazıcının çift rulolu içerik haznesi özelliği sayesinde işleri çok daha hızlı bitirebiliyoruz. Ayrıca daha geniş çeşitlilikteki baskı seçeneği sunarak iş hacmimizi üçe katlama beklentisini de taşıyoruz.” 

Yüksek verim ve dayanıklılık işlerin büyümesini sağlıyor  

Baskı merkezleri HP Instant Printing PRO’ çözümünü kurarak PDF, PostScript, HP-GL/2, TIFF ve JPEG dosyalarının önizleme, kesme ve kolayca basma işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Buna ek olarak web bağlantılı HP Designjet Z5400, otomatik yazılım güncellemesi, USB flash disk ya da e-postadan baskı, dokunmatik renkli ekran ve baskıları hızlıca kontrol etmek için baskı önizlemesi gibi özelliklere sahip.

HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter, baskı merkezlerinin dayanıklı, suya karşı dirençli ve 200 yıl bozulmadan kalabilen baskılar üretmelerini sağlıyor.(2) HP ePrinter, kaliteli renklerle bezeli ve inç başına 2400 x 1200 nokta (dpi) değerine kadar çıkabilen siyah beyaz görüntüler üretme adına, siyahın üç farklı tonunu içeren altı adet HP Photo mürekkebi kullanıyor.

HP Geniş Formatlı Baskı Bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ramon Pastor şunları söylüyor: “Müşterilerimiz sundukları hizmetlerin çeşitliliğini artırma ve dar teslim zamanlarına bağlı kalma adına sürekli bir rekabet baskısı içerisinde. Müşterilerimizin farklı talepler karşısında her zaman hazırlıklı olmalarını sağlama adına çalışmalarımızı ve yeniliklerimizi kararlılıkla sürdürüyoruz.”

Geniş format portföyü müşterilerin ihtiyaçları gözetilerek genişletiliyor

HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter ile birlikte HP kullanımı kolay ve uygun maliyetli geniş format baskı çözümlerini sunmayı sürdürüyor. HP Designjet Z-serisi yazıcılar arasında şunlar bulunuyor:

  • HP Designjet Z6200 Photo Printer: Maksimum hız ve en yüksek baskı kalitesini arayan baskı merkezleri için ideal.(3)
  • HP Designjet Z5200 PostScript Printer: Sekiz mürekkepli bu cihaz yüksek kaliteli grafik baskı çözümlerini uygun maliyetli bir çözümle sunmak isteyen baskı merkezleri için çok uygun.
  • HP Designjet Z3200 ve Z2100 Photo Printer’lar: Sırasıyla 12 ve 8 mürekkebe sahip bu iki yazıcı yüksek etkili, uzun ömürlü renkli baskılar oluşturuyor.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval