Sosyal medya
Huawei P40 reklamı

Basın Bülteni

HP Designjet Z5400 PostScript ePrinte, baskı merkezleri için ideal

Baskı teknolojilerinin usta markası HP, yeni bir ePrinter modeli tanıttı. HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter adlı ürün, ilkleri bünyesinde barındıran bir geniş formatlı ePrinter. Ürünün detaylı bilgileri, HP’nin paylaştığı basın bülteninde sizleri bekliyor.

Basın Bülteni

HP baskı merkezlerine yönelik yeni çözümü ile Designjet Z-serisi portföyünü genişletiyor!

Endüstrinin ilk çok rulolu, geniş formatlı ePrinter’ı olan HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter, gelişmiş üretkenliğin eseri ve yüksek kaliteli baskı sağlıyor.

HP, Designjet Z-serisi portföyünü, baskı merkezlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan, endüstrinin ilk çok rulolu, geniş formatlı ePrinter’ı HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter ile genişlettiğini duyurdu.(1)

Yeni yazıcı sunulan baskı seçeneklerini artırarak, büyük bir yatırım sermayesi gerektirmeden daha fazla talebe yanıt verilebilmesini sağlıyor.

Baskı merkezlerinin sıklıkla acil ve çeşitli iş taleplerine yanıt vermeleri gerekiyor. Bu nedenle işlerini yürütebilmek için çok çeşitli uygulamaları kaliteden ödün vermeden hızlı ve verimli bir şekilde üretebilen çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter baskı merkezlerinin söz konusu taleplere yanıt verebilmelerine yardımcı oluyor.

1,11 metre boyutundaki cihaz posterler, fotoğraflar, kanvaslar, arkadan aydınlatmalı baskılar, iç mekan levhaları, satış noktası posterleri, el çizimleri ve haritalar gibi büyük formatlı baskı uygulamalarının yüksek görüntü kalitesi ile basılabilmesini sağlıyor. HP ePrinter iki rulolu içerik haznesi ve otomatik geçiş özellikleri ile anahtar teslim baskı projelerinin oldukça hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor. Böylelikle içeriğin değiştirilmesi esnasında oluşabilecek zaman kaybı önlenirken çoklu baskı işlerinde aksama sürelerini azalttığı için baskı merkezinin üretkenliğini artırmasına yardımcı oluyor.

hp_z5400_eprinter

Baskı merkezlerinde hizmet alan müşterilerin en çok dikkat ettiği hususlar arasında hızlı teslim süresi ve renk tonları ile görüntü kalitesinin istikrarlı olması geliyor. HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter HP Çok Boyutlu Akıllı Damla Yerleştirme Teknolojisi’ni kullanıyor. Bu teknoloji güvenli kullanım için artırılmış seviyede renk kesinliği sağlıyor. Otomatik damla algılama ve akıllı maskeleme becerilerine dayanan bu teknoloji mürekkep yerleştirme esnasında oluşabilen hataları algılayarak düzeltiyor ve bir yandan baskı verimini artırırken diğer yandan kaynak israfını önlüyor.

Express Imaging Sanat Yönetmeni Brandon Harrop yeni ürünle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Rekabetin son derece yüksek seviyede olduğu bu sektörde, HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter, yüksek kaliteli renk uygulamaları için geniş bir çeşitlilik sunarak kurum bünyesindeki baskı becerilerimizi genişletmemize olanak tanıyor. Yazıcının çift rulolu içerik haznesi özelliği sayesinde işleri çok daha hızlı bitirebiliyoruz. Ayrıca daha geniş çeşitlilikteki baskı seçeneği sunarak iş hacmimizi üçe katlama beklentisini de taşıyoruz.” 

Yüksek verim ve dayanıklılık işlerin büyümesini sağlıyor  

Baskı merkezleri HP Instant Printing PRO’ çözümünü kurarak PDF, PostScript, HP-GL/2, TIFF ve JPEG dosyalarının önizleme, kesme ve kolayca basma işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Buna ek olarak web bağlantılı HP Designjet Z5400, otomatik yazılım güncellemesi, USB flash disk ya da e-postadan baskı, dokunmatik renkli ekran ve baskıları hızlıca kontrol etmek için baskı önizlemesi gibi özelliklere sahip.

HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter, baskı merkezlerinin dayanıklı, suya karşı dirençli ve 200 yıl bozulmadan kalabilen baskılar üretmelerini sağlıyor.(2) HP ePrinter, kaliteli renklerle bezeli ve inç başına 2400 x 1200 nokta (dpi) değerine kadar çıkabilen siyah beyaz görüntüler üretme adına, siyahın üç farklı tonunu içeren altı adet HP Photo mürekkebi kullanıyor.

HP Geniş Formatlı Baskı Bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ramon Pastor şunları söylüyor: “Müşterilerimiz sundukları hizmetlerin çeşitliliğini artırma ve dar teslim zamanlarına bağlı kalma adına sürekli bir rekabet baskısı içerisinde. Müşterilerimizin farklı talepler karşısında her zaman hazırlıklı olmalarını sağlama adına çalışmalarımızı ve yeniliklerimizi kararlılıkla sürdürüyoruz.”

Geniş format portföyü müşterilerin ihtiyaçları gözetilerek genişletiliyor

HP Designjet Z5400 PostScript ePrinter ile birlikte HP kullanımı kolay ve uygun maliyetli geniş format baskı çözümlerini sunmayı sürdürüyor. HP Designjet Z-serisi yazıcılar arasında şunlar bulunuyor:

 • HP Designjet Z6200 Photo Printer: Maksimum hız ve en yüksek baskı kalitesini arayan baskı merkezleri için ideal.(3)
 • HP Designjet Z5200 PostScript Printer: Sekiz mürekkepli bu cihaz yüksek kaliteli grafik baskı çözümlerini uygun maliyetli bir çözümle sunmak isteyen baskı merkezleri için çok uygun.
 • HP Designjet Z3200 ve Z2100 Photo Printer’lar: Sırasıyla 12 ve 8 mürekkebe sahip bu iki yazıcı yüksek etkili, uzun ömürlü renkli baskılar oluşturuyor.
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

MediaMarkt, mağazalarını 1 Haziran’da açıyor!

MediaMarkt

MediaMarkt, mağazalarını 1 Haziran tarihi itibarıyla “güvenli alışveriş ilkelerine” bağlı kalarak açacağını duyurdu. Normalleşme süreci içerisinde 1 Haziran’dan itibaren birçok teknoloji mağazasının tekrardan hizmete girmeye başladığını göreceğiz.


İlginizi çekebilir: Realme Watch, 9 gün pil süresi ile duyuruldu!


Türkiye’nin metrekare bakımından en büyük perakendecisi olarak bilinen firma, yaptığı açıklamada, Türkiye genelindeki mağazalarını 1 Haziran’da hizmete sokacağını açıkladı. Bununla birlikte firma, mağaza içerisinde alışverişinizi daha güvenli hale getirmek ve sağlığınızı korumak için “Güvenli Alışveriş İlkelerini” de açıkladı.

MediaMarkt Güvenli Alışveriş İlkeleri nelerdir?

 • Mağazalarda bulunan müşteri sayısı satış alanının 1/10’u olacak şekilde sınırlandırılmıştır.
 • Mağaza girişlerinde dezenfektanlı paspas ve el dezenfektanları, reyonlarda ise el dezenfektanı bulunuyor.
 • Mağazalarımız her iki saatte bir dezenfektan ile temizlenir.
 • Alışveriş arabaları ve alışveriş sepetleri günde üç defa olmak üzere dezenfekte edilir.
 • Mağazaların girişinden çıkışına kadar olan tüm alanlarda sosyal mesafe uyarıları konumlandırılmıştır.
 • Mağazalarda yer alan demo ürünleri, satış temsilcileri ürünleri müşteriler için dezenfekte eder. Müşteri arzu ederse demoya yardımcı olur.
 • Müşterilerin satın almaya karar verdiği ürünler, satışı gerçekleştiren çalışanlar tarafından kasaya teslim edilir.
 • Gamezone vb. bazı deneyim alanları, hijyen koşulları gereği geçici olarak kapatılmıştır.
 • Çalışanlarımızın ateşi, günde üç defa ölçülür.
 • Çalışanlarımız; maske, eldiven ve siperlik ile çalışır. Bu ürünlerin düzenli olarak değişimi sağlanır.
 • Çalışanlarımıza mesai süresi içerisinde kısa ve sık molalar kullandırarak temizlik önlemlerini almaları sağlanır.
 • Çalışanlarımızın kıyafetleri için kullanabilecekleri dezenfektan sağlanır.
 • Giyinme odası, sosyal ve ortak alanların kullanımında sosyal mesafe dikkate alınır.

Aynı zamanda YouTube üzerinde bir video da yayınlayan şirket, tüm ilkelerini video eşliğinde de bizlere aktarmaya çalıştı. Videonun girişinde, müşterilerin firmaya gösterdiği ilgi de aktarıldı.  Normalleşme sürecinde hayatımızın çok değişeceği ortada. Umarız ki bu önlemleri, diğer satış mağazaları üzerinde de görme şansı elde edebiliriz. Sektör içerisinde bulunan tüm teknoloji şirketlerinden buna benzer önlem açıklamalarını bekliyoruz. Diğer firmalar da muhtemelen yakında, ilkelerini müşterilerine duyuracaktır.

Belirtilen önlemler, virüsle mücadele kapsamında önem taşıyor. Her türlü sağlık önlemini hem müşterileri hem de kullanıcılarını düşünerek aldığı için MediaMarkt mağazalarına teşekkürlerimizi iletelim.

Devamını oku

Basın Bülteni

PS5 Unreal Engine 5 demosu, AMD teknolojileri ile güçlendirildi!

PS5

PS5 için geçtiğimiz günlerde yeni Unreal oyun motorunun oyun içi oynanış videosu yayınlandı. Videoda görselliğin oluşmasında AMD teknolojilerinin büyük bir önemi olduğu belirtildi.


İlginizi çekebilir: Google Pixel 4a, iPhone SE’den daha ucuza satılacak!


YouTube üzerinde de global trendler listesine giren Epic Games’in Unreal Engine 5 demo videosu, özellikle oyun dünyasında önemli bir yer taşıyor. Oyun motorunun demosu, yeni nesil AMD RDNA 2 grafik mimarisi ve “Zen 2” işlemci çekirdekleri ile güçlendirildi. Önümüzdeki dönemde tanıtılacak PlayStation 5 üzerinde, gerçek zamanlı olarak çalışıyor.

“Lumen in the Land of Nanite” ismindeki demo ile Epic Games, fotogerçekçilik sunan Unreal Engine 5’te yer alan iki önemli teknolojiyi de tanıttı. Bu iki yeni teknolojiyle birlikte yeni nesil grafiklerden nelerin mümkün olduğunu hep birlikte izledik.

Görsellik yeni nesil konsollarla gerçekliğe yaklaşmaya devam edecek!

 • Nanite sanallaştırılmış mikropoligon geometrisi – sanatçılara gözün görebileceği kadar fazla geometrik detay yaratma özgürlüğü sunar, milyonlar ya da milyarlarca poligondan oluşan, film kalitesinde kaynak sanat çalışmalarının direkt olarak Unreal Engine’a yerleştirilmesini mümkün kılar.
 • Lumen – sahneye ve ışık değişimlerine anında tepki veren, tam olarak dinamik bir aydınlatma çözümü.

AMD RDNA 2, günümüz AMD Radeon grafik ürünlerinde yer alan ilk nesil RDNA mimarisini baz alıyor. AMD RDNA 2 ile güçlendirilen PlayStation 5 gibi yeni nesil konsollarla AMD, konsollar, PC’ler, bulut ve mobil cihazlarda birleşmiş bir oyun mimarisi oluşturmakta öncülük edecek. Bu sayede oyun geliştiricilerin, daha gerçekçilikte oyunları, tüm oyun platformları üzerinden geliştirebilmeleri için yaratıcılıklarını açığa çıkarmakta yardımcı olacak.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Realme, yüzde 40 büyüme kat etti!

realme

Realme, bugün göndermiş olduğu basın bülteninde büyüme istatistiklerine değindi. Paylaşılan verilere göre Türkiye pazarına yeni giriş yapan şirket toplamda %40 büyüme rakamına ulaştı.


İlginizi çekebilir: Gcam vs. orijinal kamera: Realme 6 Pro (VIDEO)


Akıllı telefon pazarının en genç markası realme, ürünlerini tasarlarken geliştirdiği inovatif marka DNA’sını Covid-19 salgını döneminde de iletişim faaliyetlerini sürdürürken kullandı. Marka, pandemi nedeni ile herkesin evlere kapandığı dönemde iletişim çalışmalarına tüm hızıyla devam etti. Türkiye’de elektronik sektörün %31 satış kaybı yaşadığı şu dönemde, realme %40 büyüme yakaladı.

Realme 6 serisinin lansmanı Nisan ayında gerçekleşmişti!

Şubat ayında global bir lansmanla dünyaya tanıtılan 6 serisinin Türkiye lansmanı Nisan ayında online bir tanıtımla yaptı. Ekibimiz tüm çalışmalarını büyük bir özveri ile birbirinden uzakta gerçekleştirdi. Kısa bir süre boyunca devam eden hazırlıklar süresince iletişim online olarak devam etti. 14 Nisan günü gerçekleşen lansmanın ardından marka çalışmalarına aynı şekilde devam ediyor.

“Türkiye pazarında rekabette geriye düşmemeyi hedefledik, fakat dahasını elde edebildik.”

realme Satış Direktörü Doğuş Dedeoğlu koronavirüs döneminde markanın durumunu açıkladı. Dedeoğlu;  “Türkiye pazarına çok yeni giren bir marka olarak bu süreci hedeflerimizden geriye düşmeden geçirmek ilk önceliğimizdi. Ancak bu dönemde daha net gördük ki firmamız, oluşan fan kitlesi ile beraber sevilen bir marka olma yolunda hızla ilerliyor. Sektörde satışların %31 oranında daralmaya gittiğini görüyoruz. Ancak realme bu dönemde %40 büyüyerek hepimize birçok şeyi kanıtladı. Ülkemizin de virüs ile mücadelesi günden güne daha iyi bir boyuta ulaşıyor. Bu günler bittiğinde her şey çok daha güzel olacak.” şeklinde konuştu.

realme Pazarlama Direktörü Merve Yeniev geçtiğimiz dönemi değerlendirdi. Yeniev; “Teknoloji markası olarak, fiziksel birlikteliğin mümkün olmadığı dönemde elimizdeki imkanları değerlendirerek iletişim çalışmalarımızın tamamını online olarak yürüttük. Online lansmana online hazırlanan ilk marka olduk ve başarılı bir lansman geçirdik. Bu dönemde teknolojinin aslında hayatlarımızla ne kadar bağlantılı olduğunu bir kez daha anladık. Aynı zamanda kendi gücümüzü de keşfettik. Bu günlerin en kısa zamanda sona ermesini diliyor ve realme fanları ile bir araya geleceğimiz günleri bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını oku