Sosyal medya

Basın Bülteni

GoPro ile Foxconn ortak oldu

Foxconn, dünyanın en popüler outdoor kamera markası GoPro’nun yüzde 9’unu satın aldı

Motosiklet kaskına, sörf tahtasına, şapkanıza, arabanızın dikiz aynası ya da tamponuna, kısacası aklınıza gelebilecek hemen yer yere monte edilebilmeleri ve kablosuz olarak WiFi üzerinden kumanda edilerek 1080p video çekim yetenekleriyle ün salan GoPro HD Hero kameralarını üreten GoPro’ya Foxconn ortak oldu. Foxconn, GoPro’nun hisselerinin yüzde 9′unu 200 milyon Dolar’a satın aldı. Foxconn, dünyanın en büyük anakart üreticilerinden biri olması ünvanına ek olarak, aynı zamanda iPhone ve iPad’in de üretimini üstlenen firma. imalatlarına şimdi de GoPro’yu ekleyecek gibi görünüyor.

Manset3

Kutusundan 60 metreye kadar su geçirmez bir yalıtımla çıkan GoPro kameralar için ayrıca housing satın alınmasına gerek kalmıyor. Zaten GoPro HD Hero 2 ya da 3 kullanıcılarının en çok sevdikleri yanı da bu. Toza ve darbelere karşı dayanıklı oluşları da bir başka artıları. TV’de izlediğiniz çoğu otomobil programları aslında GoPro HD Hero 2 ya da HD Hero 3 model ucuz ve becerikli kameralarla yapılıyor.

Türkiye’de GoPro Türkiye distribütörü Marintek tarafından pazarlanan bu ilginç kamera, özellikle outdoor spor yapanlar tarafından tercih ediliyor. GoPro HD Hero 2 ve yeni çıkan HD Hero 3 Türkiye fiyatları ise 745 TL ile 995 TL arasında değişiyor. Ayrıca GoPro HD Hero 2 ve HD Hero 3 modelleriyle uyumlu çeşitli bağlantı aparatları da ürünlerin modeline göre kutularından çıkıyor. Bu aparatlar ayrıca satın alınabiliyor.

GoPro nerede satılıyor ya da nereden satın alınabilir gibi soruların yanıtı içinse GoPro’nun Türkiye’deki en büyük bayi ağına sahip olan firma olan GoPro Türkiye web sitesiyle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Gökhan Menge

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval