Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Google’ın Katlanabilir Telefonunun İsim Detayları Ortaya Çıktı!

Google‘ın bir süredir katlanabilir akıllı telefon kervanına katıldığı söyleniyor. İddiaya göre Google Pixel Fold olarak anılan bu akıllı telefon hakkında çok şey duyuldu. En son bilgiler, olası resmi adı ve tasarımına odaklanıyor.


İlginizi Çekebilir; Apple, AR/VR Kulaklık Planlarını 2023’e Erteleyebilir!


Google’ın Katlanabilir Telefon Adı Açıklandı

En son Android 12L Beta 2‘de (9to5Google) bulunan kanıtlara göre, Google‘ın katlanabilir telefonunu Pixel Notepad olarak adlandırması bekleniyor. Daha önce Logbook olarak adlandırılması bekleniyordu, ancak ortaya çıktı, bariz Pixel Fold sıfatını kullanmak yerine Notepad ismine odaklanabilir.

Bu, Google‘ın amiral gemileri için sayılar ve uygun fiyatlı Pikseller için “a” son eki kullanan telefonları için takip ettiği olağan adlandırma şemasından farklıdır. Bu yıl yeni Pixel 6 Pro adını aldığı göz önüne alındığında, ilk katlanabilir telefonu için yeni bir isim yapılabilir görünüyor.

Google’ın Pixel Notepad’i Oppo Find N’ye Benzer Olabilir

İsminin yanı sıra Google Pixel katlanabilir telefonun olası tasarımı da ortaya çıktı. Android 12L Beta 2, katlanabilir bir telefona SIM’in nasıl takılacağını gösteren yeni animasyonlar içeriyor. Görünüşe göre, Google‘ın katlanabilir akıllı telefonuna kompakt bir form faktöründe bir referans gibi görünüyor.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Oppo Find N gibi bir kitap gibi açılacak kompakt bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Bu nedenle, Google‘ın Galaxy Z Fold 3‘ün aksine daha küçük bir ekran boyutuna geçme şansı var.

Ayrıca Google katlanabilir telefonunun da rapora göre Galaxy Z Fold 3‘ten çok daha ucuza mal olması bekleniyor. Belki Google, Galaxy Z Flip 3‘e benzer uygun fiyatlı bir model hedeflemek isteyebilir. Şirketin nihai planının ne olduğu henüz belli değil. Kullanılabilirliği bilinmemekle birlikte, Pixel Notepad‘in önce ABD’de kullanıma sunulması ve ardından diğer pazarlara ulaşması muhtemeldir.

Ek olarak, katlanabilir telefonun, Pixel 6 telefonlarına çok benzeyen Google Tensor yonga seti tarafından desteklenmesi bekleniyor, ancak daha düşük bir kamera kurulumuna gidebilir. Google‘ın katlanabilir telefonunu ne zaman piyasaya sürmeyi planladığı hâlâ bir sır ancak bu yılın sonuna kadar gerçekleşebilir.

Google henüz bu cephedeki ayrıntıları açıklamadığından, bu ayrıntıları beklemek ve yukarıda belirtilenleri henüz bir doğrululuğu konusunda herhangi bir detay yok.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval