Sosyal medya

Haber

Apple, AR/VR Kulaklık Planlarını 2023’e Erteleyebilir!

Apple‘ın 2022‘nin en çok beklenen ürünü, tartışmasız uzun süredir söylentileri dolaşan AR/VR kulaklığı. Çok uzun zamandır manşetlere çıkıyor ve bu yıl piyasaya sürüleceği konusunda birçok söylenti var. Ancak Bloomberg‘den gelen yeni bilgiler, durumun böyle olmayacağını gösteriyor. Apple‘ın AR/VR kulaklık lansmanının 2023‘e kadar ertelenme olasılığı yüksek.


İlginizi Çekebilir; Xiaomi, Tam Ekran Parmak İzi Okuyucusunun Patentini Aldı!


Apple’ın AR/VR Kulaklığı Bu Yıl Çıkmayabilir

Bir Bloomberg raporu, iddia edilen Apple AR/VR ürününün kamera, aşırı ısınma ve yazılım sorunları olduğunu ve bu nedenle piyasaya sürülmesinin birkaç ay ertelenebileceğini ortaya koyuyor. Daha önce, yeni nesil iOS 16, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS işletim sistemlerinin yanı sıra bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nı (WWDC) başlatacağı tahmin ediliyordu. Yeni programa göre, Apple AR/VR başlığı 2022‘nin sonunda piyasaya sürülebilir ve 2023‘e kadar ticari olarak satışa sunulacak.

Çıkarımlara göre, cihaz büyük bir gecikmeyle karşı karşıya görünmüyor ve bu yıl kendisinin satın alınıp alınamayacağını asla bilmediğini düşünürsek, yalnızca birkaç ay gecikebilir. Şirketin AR/VR kulaklık planları hakkında gerçekten somut bir bilgi vermediği göz önüne alındığında, Apple‘ın gerçekte ne yapmayı planladığı görülüyor.

Ne zaman piyasaya sürülse başlıktan ne bekleyeceğine gelince, üst düzey bir şey içerebilir. Apple kulaklığının Mac düzeyinde bilgi işlem gücüne sahip iki işlemci, iki veya üç yüksek çözünürlüklü ekran için olası destek, kapsamlı uygulama desteği ve daha pek çok şeyle gelmesi bekleniyor. Hatta ürün olarak başarılı olursa 10 yıl içinde iPhone‘ların yerini alması bile bekleniyor.

Yine de, Apple‘ın kollarında ne olduğunu gerçekten biinmiyor. Beklememiz gereken AR kulaklık detayları henüz onaylanmadı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval