Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

İnternet

Google, YouTube hikayelerinde ses netleştiren yeni konuşma geliştirme teknolojisi başlattı

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Google, bu hafta YouTube Hikayeleri içinde, kullanıcıların video kliplerindeki arka plan gürültüsünü azaltmalarına ve ana konuya daha fazla vurgu yapmalarına olanak tanıyan yeni bir konuşma geliştirme seçeneği başlattı.


İlginizi çekebilir: Google, Avrupalı habercilerle 1 milyar dolarlık ortalıklık duyurdu

reklam
MSI reklamı

Hikayelerde ne değişecek?

Bu videoda görebileceğiniz (veya duyabileceğiniz) gibi, kullanıcıların yükleme ayarlarında uygulayabilecekleri yeni seçenek, arka plan sesini azaltır, ana sunumu iyileştirir ve konuşmayı netleştiriyor. Google, teknolojiyi bir videonun konusunun konuşmasını izole etmek için makine öğrenimi teknolojisinden yararlanarak, konuşmadan metne çeviriye yönelik devam eden çalışmasının bir parçası olarak ele alıyor.

Şirketin tarafından yapılan açıklama ise:

“Modeli geniş ölçekli bir çevrimiçi video koleksiyonu üzerinde eğiterek, konuşma ve görsel sinyaller arasındaki korelasyonları yakalayabiliyoruz. Örneğin ağız hareketleri ve yüz ifadelerini okuyor ve bu daha sonra videodaki kişinin konuşmasını ayırmak için kullanılabilir veya konuşmayı arka plan seslerinden ayırabilir. Bu teknoloji, yalnızca konuşma ayırma ve iyileştirme son teknoloji sonuçlar elde etmekle kalmıyor. Aynı zamanda özellikle videodaki görsel ipuçları kimin ne söylediğini belirlemeye yardımcı oluyor. Birden fazla kişi konuştuğunda yalnızca ses üzerinden işleme alır.”

Google YouTube Hikayeler'e ses geliştirme özelliğini getiriyor!

Google, geliştirmelere devam ediyor

Google tarafından getirilen yeni özellik, hikaye kliplerinizi geliştirmenin ötesinde uygulamalara sahip. Ancak YouTube Hikayeleri, süreç için iyi bir test alanı sağlarken, kullanıcılara Hikayeler sunumlarını iyileştirmenin başka bir yolunu da sunuyor.

 

İlkokul ve ortaokul eğitimimi tamamladığım İstanbul'da doğdum. Lisede Yabancı Diller Departmanından mezun olduktan sonra, özel bir kurumda Japonca eğitimine başladım. 6 aylık Japonca eğitiminin ardından sadece kanji karakterlerine odaklanan 3 aylık bir eğitim daha aldım. Bu sırada, Anadolu Üniversitesi'nde 2 yıllık Turizm ve Seyahat Hizmetleri eğitimimi tamamladım. Mezuniyetimden sonra Japonca dilimi geliştirmek için Japonya'ya seyahat ettim. 4 aylık Japonya seyahatim sırasında bir Japon Budist Tapınağı'nda rahiplerle yaşayıp, Zen üzerine eğitim alma fırsatı yakaladım. Türkiye'ye dönüşümün ardından, İstanbul Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine lisans eğitimimi tamamladım.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Facebook, otomatik mesajlaşma platformu Kustomer ile anlaştı

https://www.facebook.com/
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Facebook, işletmelerin müşteri sorularını doğrudan mesaj yoluyla yönetmelerine yardımcı olacak müşteri hizmetleri otomasyon platformu Kustomer’ı satın almak için yeni bir anlaşma yaptığını duyurdu.


İlginizi çekebilir: Facebook, izinsiz kullanıcı verilerini paylaştığı için 6,1 milyon dolar ceza ödedi

reklam
MSI reklamı

Facebook, Kustomer anlaşması ne kolaylık sağlayacak?

Kustomer, müşteri sorularını yapay zeka tarafından algılayıp , ardından içeriğe göre otomatik olarak yanıt verir veya mesajları insan hizmet temsilcilerine yeniden yönlendirir. Temelde, personel saatlerini ve yanıtları en üst düzeye çıkarmak için basit sorulara harcanan manuel süreyi azaltmayı amaçlayan, ileti yanıtları için gelişmiş bir otomasyon kuralları kümesi sağlar.

Facebook, otomatik mesajlaşma platformu Kustomer ile anlaştı
Facebook’a göre: “Her gün 175 milyondan fazla kişi WhatsApp aracılığıyla işletmelerle iletişim kuruyor. Bu sayı artıyor çünkü mesajlaşma daha iyi bir müşteri deneyimi sağlıyor. Bu sebeple, kısa süre önce WhatsApp ve Messenger için daha fazla entegrasyona izin veren birkaç API güncellemesini duyurduk. İş ortaklarımızın araçlarına ve işletmelerin müşterileriyle iletişimlerini yönetmelerine yardımcı olmak için Kustomer devreye giriyor.”

Kustomer, WhatsApp’taki işletmelerin etkileşimlerini daha fazla otomatikleştirmesini sağlıyor. Kustomer’ın doğrudan mesajlarınızı izlemek ve yönetmek için gelişmiş süreçleri aracılığıyla sorunlu veya karmaşık sorunlar hızla çözülüyor. Bu yeni seçenekler, işletmelere mesajlaşma platformunda işlemlerini kolaylaştırmak için daha fazla yol sunarken, Kustomer’ın araçları da mesaj yoluyla müşteri hizmetleri çabalarını en üst düzeye çıkarmak isteyen tüm markalar için geniş kapsamlı faydalara sahip olacak.

Facebook, müşterinin araçlarını zaman içinde nasıl uygulayacağına dair daha fazla ayrıntı sağlayacak. Bunların ücretsiz olup olmayacağı veya işletmelerin bunun için ödeme yapması gerekecek mi henüz belli değil. Fakat işletmelerin satış yapmasını kolaylaştıracağı kesin.

Devamını oku

Donanım

Photoshop, Apple M1 Mac için beta sürümünde mevcut!

Apple M1 Mac için Photoshop beta sürümünde mevcut!
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Yeni ürünlerle ilgili her gün yeni incelemeler geliyor. Apple’ın yeni M1 yongası çok hızlı bir şekilde parlıyor, ancak insanların işlerini yapmak için bağımlı oldukları uygulamaların yeni mimariden yararlanmak için optimize edilmesi biraz zaman alacak gibi görünüyor. Mevcut durumda, Adobe’nin şu anda yalnızca Apple’ın Rosetta 2 öykünücüsü aracılığıyla kullanabileceğiniz Creative Cloud paketi, idealin altında bir deneyim sağlıyor. Ancak iyi haber şu ki, Adobe, Apple Silicon için Photoshop ilk beta sürümünü yayınladı.


İlginizi çekebilir: Adobe, Photoshop ve Premiere Elements 2021’de yenileniyor

reklam
MSI reklamı

Photoshop beta sürüm ne anlama geliyor?

Beta sürüm dediğimizde ise bazı özellikler kısıtlı hale geliyor. İçeriğe duyarlı dolgu ve fotoğraf birleştirme gibi yazılımın en kullanışlı özelliklerinden bazılarını bu ilk sürümde bulamayacaksınız. Ayrıca Adobe, konu seçimi gibi diğer özelliklerin hatalı veya yavaş çalışabileceği konusunda uyarıyor. Ayrıca tüm dosya formatlarını açamayacaksınız. “Bu, Photoshop’un tam olarak çalışan bir sürümü değil; Macintosh için Photoshop’un daha yaygın olarak bulunan sürümüne kıyasla çeşitli sınırlamalar içeriyor ”diyor şirket. “Zamanla daha fazla özellik kullanıma sunulacak.”

Apple M1 Mac için Photoshop beta sürümünde mevcut!

Maceracı bir türseniz, betayı bugünden indirebilir ve geri bildirim göndererek Adobe’ye yardımcı olabilirsiniz. Şirketin bu sürümü resmi olarak desteklemediğini, bu nedenle bir şeyler ters giderse destek alamayacağınızı unutmayın. Yine de bu, ARM Mac’leri reklam öğeleri için kullanışlı hale getirme yolunda hem Adobe hem de Apple için önemli bir ilk adım.

Devamını oku

Haber

Zoom, platform içinde ek güvenlik sağlıyor

Zoom, platform içinde ek güvenlik sağlıyor!
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Zoom, kullanıcıların trollerle baş etmelerine yardımcı olacak bazı araçlar ekledi. Toplantı sahipleri ve yardımcı ev sahipleri, rahatsızlık veren biriyle uğraşırken toplantıları duraklatabilir. Katılımcı etkinliklerini ekranın sol üst kısmındaki güvenlik simgesinden askıya aldıklarında, tüm ara odaları kapanır ve Zoom video, ses, sohbet, ekran paylaşımı ve kaydı beklemeye alır. Toplantı sahibi söz konusu kullanıcıyı bildirdikten sonra, toplantının hangi yönlerinin devam ettirileceğini seçebilir.


İlginizi çekebilir: Zoom, FTC anlaşmasının ardından güvenliği yükseltmeyi kabul ediyor

reklam
MSI reklamı

Zoom güvenlik önlemlerini arttırıyor

Birini Zoom’un Güven ve Güvenlik ekibine rapor edebilenler yalnızca toplantı sahipleri ve yardımcı ev sahipleri değil. Katılımcılar artık bunu güvenlik simgesi aracılığıyla da yapabilirler. Bu özellikler, masaüstü ve mobil uygulamaların 5.4.3 sürümünde mevcut olacak. Web ve sanal masaüstü altyapısı istemcilerine bu yılın ilerleyen günlerinde ulaşacaklar. Zoom ayrıca Risk Altında Toplantı Bildiricisi sistemini de başlattı. Toplantı bağlantıları için sosyal medyayı ve diğer web sitelerini tarar ve yöneticilere ve hesap sahiplerine yüksek bir kesinti riski olup olmadığını e-posta yoluyla bildiriyor.

Zoom, platform içinde ek güvenlik sağlıyor!

Rear view of a businesswoman having a meeting with team over a video conference in office board room. Meeting over a video call in office post pandemic lockdown.

Şirket, video konferans araçlarının kullanımının artmasıyla bu yıl bir dizi güvenlik önlemi aldı. Örneğin geçen ay, uçtan uca şifreleme sunmaya başlamıştı. Zoom geçtiğimiz günlerde Federal Ticaret Komisyonu ile önerilen anlaşmanın bir parçası olarak güvenliği artırma sözü verdi.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler