Sosyal medya

Genel

Google, Yeni Görevler Web Kenar Çubuğu Arayüzü Üzerinde Çalışıyor

Apple‘ın hem iOS hem de Android işletim cihazları için Görevler’in teknoloji devi Google‘dan güncellemeler almasından bu yana dört ay geçti. Yeni güncelleme, kullanıcıların bir listeden diğerine daha rahat geçiş yapmasını sağlayacak. Şimdi, benzer bir güncelleme yakında Google‘ın Gmail, Dökümanlar ve Google Görev Çubuğu‘nu kenar çubuğunda tutan diğer benzer uygulamalar gibi farklı platformlarda kullanıma sunulacak gibi görünüyor.


İlginizi Çekebilir; Bilgi Güvenliği Nedir? Neden Bu Kadar Önemli


Şirketin kendisi tarafından yayınlanan ve üretkenlik ipuçlarına dayanan yakın tarihli bir blogda, görevler hakkında web kenar çubuğu için yeni kullanıcı arayüzünü gösteren bir ekran görüntüsü paylaşıldı. Yeni arayüzdeki en dikkat çekici değişiklik, her görev listesinin kullanıcının ana beslemesinde mevcut olacak olmasıdır. Ancak, tek seferde yalnızca bir liste görünür olacaktır. Başka bir listeden geçmek için, kullanıcıların ekranın sol üst köşesindeki bir açılır menüden kendilerini değiştirmeleri gerekecek.

Bu yeni özelliğin sekme sisteminden daha erişilebilir olduğu düşünülüyor. Tek seferde birden fazla göreve odaklanmak yerine, kullanıcı ekranda görüntülenen içeriği kontrol edebilir ve en önemli olana kolayca konsantre olabilir. Gözlenen bir diğer değişiklik, “Görev ekle“nin artık “Liste ekle” ile değiştirildiğidir. Buna ek olarak, bunun konumu da besleme ekranının başlangıcında olmaktan şimdi her listenin en üstünde yer almaya kaydırıldı. Feed‘in sonuna bir liste oluşturmak için bir kısayol da yerleştirildi.

Bunun dışında yeni bir sekme de eklendi. Arayüzdeki bu yeni sekmenin ana işlevi, yeni sekme yalnızca kullanıcının kişisel olarak seçtiği görev listelerini tutacağından, diğerlerinin yanı sıra belirli görev listesini bulmak için kullanıcıya zaman kazandırmasıdır. Ancak bu yeni güncelleme henüz cep telefonu uygulamalarına yayılmadı ve şirket tarafından kullanıcıların ihtiyaç duyduklarını çok fazla zaman harcamadan almalarını sağlamak için atılmış bir adım olabilir. Yeni kullanıcı arayüzü henüz Google tarafından resmi olarak açıklanmadı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval