Sosyal medya

Haber

Google, Lenovo, Intel, Meta ve Diğer Şirketler Yüz Yüze CES 2022 Katılımını İptal Etti

Tüketici Teknolojileri Derneği, uzun zamandır beklenen CES 2022 fuarının 5 Ocak’tan itibaren Las Vegas’ta yüz yüze bir etkinlik olacağını duyurdu. Şirketlerin etkinlikte en yeni ve en iyi teknoloji ürünlerini sergilemeleri beklenirken, birçoğu hala devam eden Coronavirüs kaynaklı pandemi nedeniyle sağlık endişelerini öne sürerek yüz yüze etkinlikten geri adım atıyor.


İlginizi Çekebilir; İddia: Samsung, Akıllı Telefonları Fuchsia OS’ye Geçebilir


Lenovo, Meta, Twitter, Google, T-Mobile ve Intel gibi büyük şirketler yüz yüze etkinlikten vazgeçti ve CES 2022‘ye sanal olarak katılacaklarını duyurdu. Diğerlerinin yanı sıra Lenovo, COVID durumu nedeniyle CES 2022‘deki tüm yerinde faaliyetleri askıya alacağını Twitter‘da duyurdu. Bununla birlikte, takip eden bir tweet’te şirket, en son ürünlerini planlandığı gibi 4 ve 5 Ocak’ta piyasaya süreceğini doğruladı.

Lenovo dışında Intel, çalışanlarının ve ortaklarının güvenliği ve sağlığını gerekçe göstererek Las Vegas’taki yüz yüze etkinlikten de çekileceğini duyurdu. Şirket, CES ile ilgili tüm içeriğini ve deneyimlerini sanal olarak resmi Haber Odasında sunacağını söyledi.

“Çalışanlarımızın, ortaklarımızın ve müşterilerimizin sağlığı ve güvenliği her zaman birinci önceliktir. Sağlık yetkililerine danıştıktan sonra ve Intel’in güvenlik politikasının ruhuna uygun olarak, CES planlarımız minimum yerinde personel ile dijital öncelikli, canlı bir deneyime taşınacak. Intel, yaptığı açıklamada, tüm CES içeriğimizi ve deneyimlerimizi sanal olarak Intel Haber Odası aracılığıyla sunarken bize katılmanızı öneririz.

T-Mobile, Las Vegas’taki CES yüz yüze etkinliğinden çekilen bir diğer önemli katılımcıydı. Aynı zamanda CES‘te öne çıkan konuşmacılardan biri olan şirketin CEO’su Mike Sievert, artık etkinliğin bir parçası olmayacağını duyurmak için bir tweet paylaştı. Bunun dışında, Alphabet’in kendi kendini süren girişimi Waymo, dün aynı şeyi duyurmak için resmi CES 2022 blogunu da güncelledi.

Şimdi, bu teknoloji şirketlerinin Las Vegas’taki yüz yüze etkinlikten geri adım atmasına rağmen, ürünlerini ve CES ile ilgili içeriği neredeyse gelecek hafta açıklayacaklarını belirtmekte fayda var.

“Kapsamlı sağlık önlemlerimiz, daha düşük katılım ve sosyal mesafe önlemleriyle birleştiğinde, katılımcıların ve katılımcıların Las Vegas’ta veya çevrimiçi deneyimlerken sosyal olarak mesafeli ancak değerli ve üretken bir etkinlik yapabileceğinden eminiz. Ayrıca, hayata geçirdiğimiz en iyi uygulamaları destekleyen Nevada eyaletindeki önde gelen sağlık uzmanlarıyla da çalışıyoruz” dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval