Sosyal medya

Google

Google Haritalar, yüzlerce arabayı bataklığa sürükledi!

Google Haritalar

Google Haritalar uygulaması, Amerika‘nın Colorado eyaletinde kısayoldan gitmeyi tercih eden kullanıcılar büyük bir şokla karşılaştılar. Kullanıcılar yolun sonunda, arabalarının çamura saplandığını fark ettiler.


İlginizi çekebilir: Google Haritalar, ABD ve İngiltere’de elektrikli şarj istasyonlarını göstermeye başlıyor


Denver Uluslararası Havalimanı’na giden bir kestirme, Google Haritalar üzerinden talimatları izleyen düzinelerce sürücü, kendilerini çamurun içinde bulmalarına yol açtı.

Colorado‘da yaşayan Connie Monsees, Pena Bulvarındaki trafiği fark edince uygulama üzerinden kestirme aramaya başladı. Uygulama alternatif bir rota çizerek onu en hızlı şekilde gitmek istediği yere, ulaştırmaya çalışıyordu. Fakat bir farkla, sürücü yoldan çıktığını farkına varmadı ve yolun dışına çıktı.

Google Haritalar

Güzergah resmen “bataklık” haline gelmişti. Çünkü bütün hafta yağmur yağmıştı ve arabalar toprağa saplanıp kalıyorlardı.

Monsees, bu zorlu durumdan bir şekilde arabasını kurtarmayı başardı, arkasındaki araçlar ne yazık ki onun gibi şanslı değillerdi. Monsees durumu şu şekilde açıklıyor:

Bir adam yanıma yaklaştı ve “Havalimanına mı gidiyorsunuz?” diye sordu. Evet gidiyorum diye cevap verdim. Arabama binmesine izin verdim çünkü kendi arabasıyla bunu başarması mümkün değildi.

Aynı zamanda uçuşu yakalamak isteyen bir Uber kullanıcısını da aracına alan kazazede, sonunda çamurdan çıktı ve kaldırıma geri dönebildi. Olayın ardından iki yolcunun da uçuşlarına yetişebildiğini bildirdi.

Normalde bir buçuk saat sürecek yolu üç buçuk saatte kateden Monsees, Google’ı konuyla ilgili suçlamadı. İfadelerinde “Onlar bizim hayatımızı olabildiğince kolaylaştırmaya çalışıyorlar. Bence biz toplum olarak, her şeyi çabuk yapmaya çabalıyoruz.” dedi.

Google sözcüsü ABC‘ye verdiği demeçte “Yolun büyüklüğü ve gidişatında, sürüş rotalarını belirlerken birçok faktörü göz önünde bulunduruyoruz.” dedi. “Her zaman en iyi yönergeleri sağlamaya çalışırken, hava durumu gibi öngörülemeyen koşullar nedeniyle, sorunlar ortaya çıkabiliyor. Tüm sürücülere yerel yasalara uymalı, dikkatli olmaları ve arabalarını kullanırken en doğru kararı vermeleri için teşvik ediyoruz.” sözlerini ekledi.

 

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir öğretmen adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google

Google yönetiminde, yeni bir dönem başlıyor!

Google

Google, geçtiğimiz senelerde yeni bir şirket kurarak tüm faaliyetlerini Alphabet Inc. çatısı altında yapacağını açıklamıştı. Bu açıklamayla birlikte Google dahil olmak üzere altında bulunan tüm şirketler Alphabet Inc’e geçmişti.


İlginizi çekebilir: Samsung beklenen Theme Park uygulamasını kullanıma sundu


Bugün, Google’ın kurucularından Larry Page ve Sergey Brin, şu andaki rollerinden ayrılacaklarını duyurdu. Dünyanın en geniş arama motorlarından birinin yaratıcıları için tarihi bir adım olacak bu ayrılık duyurusu aynı zamanda firma içerisinde yepyeni bir dönem olarak adlandırılıyor.

Google’ın şu anda CEO’luğunu  üstlenen Sundar Pichai, uzun süredir bu görevini devam ettirmekteydi. Başarılı işler yürüten Pichai, artık Alphabet Inc.’in eski kurucu ortakların yürütmekte olduğu yönetim faaliyetlerini gerçekleştirecek.

Google

Bu değişiklik yeni şirketin kuruluşundan dört yıl sonra gerçekleşti. Holdingleşme kararı alan Google’ın yöneticileri 20 seneye aşkındır bu görevi devam ettirmenin vermiş olduğu yorgunlukla bu kararı almış olabilirler. Page ve Brin’în veda notları ise bunu kanıtlar nitelikte olmuş.

2019 yılı itibariyle artık Google bir kişilik. Google’ı biz doğurduk, büyüttük ve artık çocuğumuza veda etme zamanımız geldi. Artık 21 yaşında olgun bir bireyle karşı karşıyayız. Bize de kümesi terk etmek düşer. Hem geliştirmesinde hem de yönetiminde uzun seneler bulunduğumuz şirketimizden ebeveyn görevini üstlenerek çıkmanın verdiği gururu yaşıyoruz.

Bu sakın yanlış anlaşılmasın. Google’ın babaları evlatlarını öksüz bırakmayacaklar. Yazının devamında, şu ifadeler kullanılıyor.

Biz Google ve Alphabet’e uzun süredir derin bağlarla bağlıyız. Kurul üyeleri, hissedarlar ve kurucular arasındaki geliştirme süreçleri devam edecek. Pichai’ye görevine alışma sürecinde de desteğimizi esirgemeyeceğiz.

Google, Microsoft ve birçok Amerikan şirketi oldukça yol katettiler ve bu sürede şirket başlı başına devam eden bir yapı haline geldi. Bu süreçten sonra da kolay kolay bu yapının bozulabileceğini söyleyemeyiz.

Devamını oku

Genel

Pixel 4, nasıl bir batarya performansı sergiliyor?

Pixel 4XL

Pixel 4, geçen hafta tanıtılan Google etkinliği sonrasında satışa çıktı. Fakat, halan cihazın batarya performansıyla ilgili kafa karıştırıcı bazı durumlar oluşmuştu.


İlginizi çekebilir: Google Pixel 4, 11W kablosuz şarj destekleyecek!


Pixel 4 ailesi, muhteşem kamera dizaynı, ekranı ve yaşattığı yazılım deneyimiyle kullanıcılardan olumlu dönüşler alınmaya başlanmıştı. Günlük kullanımda, cihazı faal olarak ne kadar süre kullanabileceğiniz ise kesinlik yaratan bir bilgi değildi maalesef ki. Bunu öğrenmek için cihazı edinip, bir süre kullanmanız gerekiyor.

Google, yeni bayrak gemisi cihazında, 2.800mAh kapasiteye sahip vasat bir çözüm kullanıcıları sunuyor. Yani, bazı Pixel severleri hayal kırıklığına uğratacak bir batarya performansı sunmasını bekliyoruz. AndroidCentral forumunda, telefonu satın alan bazı kullanıcılar yorumlarını dile getirmeye başladılar.

Cihazla ilgili görüşleri kısaca açıklamak gerekirse kullanıcılar kullandıkları telefondan oldukça memnuniyet duyuyorlar. Birkaç tanesini, sizler için derledik. Aşağıdan okuyarak, bilgi sağlayabilirsiniz:

Dün gece telefonumu şarja taktım. Normal günlük rutinimi uygulamaya başladım ve çalışmaya devam ediyorum. Hala pil seviyesini %100 olarak duruyor. Google Pixel XL cihazım olsa çoktan %80’e düşerdi.

Bir diğeri ise şu şekilde devam ediyor:

Batarya ömrüm güzel, Sabah 9:00’da şarjdan çektim ve 7 saat sonra cihazın pil durumunu %67 olarak gördüm. Günlük kullanımda, bu cihazla ilgili herhangi bir sıkıntı görmüyorum. Pixel 4XL cihazını kullanıyorum.

Genel olarak kullanıcılar cihazlarının genel performansından oldukça mutlular. Tabiki Lityum Polimer piller verimlilikleri doğrultusunda zamanla performans kaybı yaşatabiliyorlar. Umarım, böyle bir durum Google’ın yeni cihaz ailesinin de başına gelmez.

Devamını oku

Google

Google Home ve Google Home Mini artık stereo olarak eşleşebiliyor

akıllı ev

Google‘ın akıllı ev asistan cihazları Google Home ve Google Home Mini artık birbirleri arasında eşleşebiliyor. Bu eşleşme ile birlikte bir çift olarak bu iki cihazı kullanabiliyorsunuz.


İlginizi çekebilir Samsung Galaxy S11 dizaynı, tamamen ortaya çıktı!


Cihazınızın yönlerini belirleyin

Akıllı evler için en iyi seçeneklerden biri olan Google Home asistanları birbirleri ile stereo şekilde eşleşemiyorlardı. Yeni yapılan güncelleme ile birlikte artık bu cihazlar birbirleri ile stereo bir şekilde eşleşebilecek. Bu ayarları uygulamak için telefonunuzda bulunan Google Home uygulamasına girip çift hoparlör şeçeneğini seçip sonrasında hoparlörlerin yönlerini belirleyebiliyorsunuz.

Bu şekilde sağ ve sol hoparlör olarak cihazlarınızı konumlandırıp stereo bir şekilde ses alabiliyorsunuz. Ayrıca bunun için herhangi bir Google asistan cihazınızın olması yeterli oluyor. Farklı Google asistan cihazlarınızla bu özelliği kombine edebilirsiniz.

 

Devamını oku