Sosyal medya

Haber

WhatsApp, Novi Entegrasyonuyla Birlikte Kripto Para ile Ödeme Özelliğini Başlatıyor

WhatsApp tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirli sayıda kullanıcı için bir kripto para birimi ödeme özelliği başlatıldı. Facebook’a (Meta) ait bir dijital cüzdan olan Novi entegrasyonu, artık WhatsApp mesajlaşma platformuna entegre edildi. Başlangıçta bir pilot program olarak piyasaya sürülen kripto para birimi ödeme özelliği, kullanıcıların Pax Dolar (USPD) kullanarak “anında, güvenli ve hiçbir ücret ödemeden” para almalarına ve göndermelerine olanak tanıyor.

WhatsApp aracılığıyla ödeme göndermek, bir mesajlaşma sohbetinde normal ekler göndermeye benziyor. Ekle/artı (+) simgesine dokunulduğunda, artık menüde “Ödeme” seçeneği görünecektir. Bu kripto para ödeme özelliğini kullanmayı seçen kullanıcılar, Pax Doları‘nın değeri ABD Doları‘na (USD) bağlı olduğu için banka hesaplarına para çekmelerine izin veren USDP alacaklar.


İlginizi çekebilir; Instagram, Gelecek Yıl Kronolojik Akışı Geri Getiriyor


Novi kripto para hesabında bakiye tutma veya banka hesabına para çekme işlemleri için herhangi bir ücret almıyor. Novi‘yi mesajlaşma platformuna dahil etmek de sohbetlerin uçtan uca şifrelenmesini etkilemeyecek.

Meta 2019’da Libra adlı bir kripto para birimini piyasaya sürmeyi planladığını açıklamış olsa da, ABD’de başlatılan küçük ölçekli pilot program aynı hedefin doğrudan bir türevi halinde.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval