Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Donanım

Gigabyte, Aorus GeForce RTX 30 serisini duyurdu

gigabyte aorus xtreme
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Gigabyte, bugün yeni Aorus GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını Tayvan’da duyurdu. Gigabyte tarafından duyurulan 4 yeni Aorus modeli, Aorus GeForce RTX™ 3090 Xtreme 24G, Aorus GeForce RTX™ 3090 Master 24G, Aorus GeForce RTX™ 3080 Xtreme 10G ve AORUS GeForce RTX™ 3080 Master 10G şeklinde.


İlginizi çekebilir: Gigabyte, yeni oyuncu monitörü serisini duyurdu!

reklam
MSI reklamı

gigabyte aorus

4 yeni Gigabyte ürünü de, hız aşırtma teknolojisini kullanıyor

Gigabyte tarafından duyurulan 4 yeni ekran kartı da, Gigabyte GPU Gauntlet sayesinde, hız aşırtma (overclock) teknolojisine sahip. Ayrıca geçmiş ürünlerinden gelen bilgi birikimiyle Gigabyte, geliştirilmiş Max-Covered soğutma teknolojisiyle, yüksek W değerlerine sahip soğutma üniteleri kullanıyor. Bu sayede Gigabyte, yeni GeForce RTX ürünlerinde soğutma performansını da artırmış durumda. Yanlarda 2 adet 115 mm çaplı ve ortada 1 adet 100mm çaplı fanla desteklenen soğutma sistemi, ısınma problemlerinin önüne geçebilmek için tasarlanmış durumda. Kartların içindeki hava akışı da, gerekli sirkülasyon sağlanarak; yüksek hızlarda stabil bir şekilde çalışabilmeye elverişli olarak tasarlanmış.

Yeni ekran kartlarının üstünde, gömülü bir LCD panel de bulunuyor. Bu LCD ekran üzerinden ekran kartınızın durumunu görebilmeniz mümkün. Ayrıca RGB Fusion 2.0 ile, ekran kartlarınızın RGB aydınlatmalarını kişiselleştirebilmeniz de mümkün. RGB Fusion 2.0, sadece ekran kartınızda değil, Gigabyte Aorus serisi bütün ekipmanlarınızla da senkronize olarak çalışabiliyor.

Geforce rtx 30

Aorus, RTX 30 serisi ekran kartlarında 6 adet görüntü çıkışı sunabilen tek model

3 adet HDMI ve 3 adet DP çıkışı bulunduran Aorus GeForce RTX 30 serisi, ayarlanabilir fan seçeneklerine de sahip. Böylece dilediğiniz zamanlarda fanların çalışma hızını kısarak daha sessiz bir çalışma ortamı sağlayabilmeniz mümkün.

Malzeme kalitesiyle de iddialı olan Gigabyte ürünleri, tam otomasyonlu üretim tesislerinde üretiliyor ve çok sıkı kalite kontrol testlerine tabi tutuluyor. Bütün bu üretim ve kalite kontrol süreçlerine güvenen Gigabyte, müşterilerine 4 yıllık bir garanti süresi sunuyor. Bu sayede çoğu Gigabyte kullanıcısı, satın aldıkları ürünleri uzun yıllar boyunca rahat bir biçimde kullanmaya devam edebiliyorlar.

Lansman sırasında Gigabyte yetkilileri, bu ürünlere ek olarak sıvı soğutmalı ekran kartları üreteceklerini de belirtti. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın! 

gigabyte aorus master

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple

Office dosya düzenlemeleri artık iOS’ta da ücretsiz

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Microsoft Office dosyalarının tamamı iOS işletim sistemli herhangi bir cihazdan görüntülenebiliyor. Ancak bilindiği gibi dosyaları bu işletim sisteminden düzenlemek Microsoft ve daha üst sürüm bir Office 365 üyeliği gerektirmeye devam ediyordu. Google, yeni yayınladığı Google Workspace güncellemesiyle, dosya düzenleme özelliğini iOS’ta da ulaşılabilir yaptığını açıkladı.


İlginizi çekebilir: Microsoft Office, tek uygulama ile iPhone’da!

reklam
MSI reklamı

Resmi bloğundan yaptığı açıklamada Google, Android ve web için daha önceden ulaşılabilir kıldığı bu özelliği, biraz geç de olsa, iOS için de getirdiğini paylaştı . Aynı zamanda da bu özelliğin Google Docs’, Sheets’, Slides’ gibi araçlarla birlikte de kullanılabileceğini belirtti. Bu düzenlemenin, daha kısıtlı özelliklere sahip ve Office’in Uyumluluk Modu olarak da bilinen Quickoffice’in yerini alacağını söyleyen Google, kişisel Google hesabı olan herkesin buna erişebileceğini de not düştü. Bu işlevler bütün Google Workplace kullanıcıları ile birlikte Essentials, Business Starter, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard ve Enterprise Plus kullanıcılarının yanı sıra G Suite Basic, Business, Education, Enterprise for Education ve Nonprofits kullanıcıları için de ulaşılabilir olacak.

Office

Bu güncelleme ile paylaşım seçenekleri ve kontrolleri de hatırı sayılır bir gelişime uğruyor; elektronik postaya eklenmiş dosyaları indirme ve dosya türünü değiştirme gerekliliği ortadan kalkıyor ve daha rahat bir çalışma imkanı oluşuyor. Yine bu özellikler, farklı sistemlerden paylaşılan dosyaların oluşturabileceği problemleri de gideriyor. Bu güncellemeyle Google, Office dosyalarını iOS’tan açmak ve düzenlemek isteyenlere kolaylık sağlamış oluyor.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei ve Honor akıllı telefonlar, Dimensity 1000+ ile gelecek!

Huawei
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Huawei, geçtiğimiz iki yıl içerisinde hem ABD ile olan ambargo sorunu hem de geliştirdiği yeni teknolojiler ile her zaman gündemdeydi. İki hafta önce şirket, alt markası olan Honor’un satışını resmi olarak duyurdu. Ancak firma, bu satışın kendilerini çok fazla etkilemeyeceğini düşünüyor. Huawei’nin önündeki en büyük sorun şimdilik yonga seti ambargosu ile oluşan çip üretimi sıkıntısı. Uygulanan ambargo yüzünden şirketin TSMC ile iş yapması engelleniyor.


İlginizi çekebilir: Huawei P50 Pro, yenilenen tasarımıyla ilk kez görüntülendi!

reklam
MSI reklamı

Huawei, yonga seti sorununu nasıl çözecek?

Huawei, kendi yonga setini tasarlayabilen ve teknolojik anlamda destekleyebilen bir firma. Fakat şirketin yonga seti üretim tesisi bulunmuyor. Giriş ve orta segment için bazı Çinli yonga seti üreticileri ile anlaşabilirler fakat amiral gemileri için bu söz konusu değil. Çinli üreticiler genellikle 14 nm ve 12 nm yonga setleri üzerinde çalışıyorlar. Ağustos aylarında Huawei‘nin MediaTek‘ten çip almak istediği haberleri yayınlanmıştı. Ortaya çıkan son raporlarda ise ambargo henüz yürürlüğe girmeden, MediaTek‘in Dimensity çipleri Huawei‘ye teslim ettiği belirtiliyor.

Huawei

Bugün, Digital Chat Station tarafından paylaşılan gönderide Huawei ve Honor ile ilgili önemli açıklamalar bulunuyor. Söylentilere göre Huawei‘nin ve Honor‘un yeni cihazları, Dimensity 1000+ yonga seti ile satışa sunulacak. Cihazlar, henüz bunu doğrulayabilecek kadar yakın değiller. Bu sebeple bu söylentinin doğruluğunu ancak gelecek yılın başlarında öğrenebileceğiz.

Devamını oku

Donanım

Radeon RX 6700 XT ve RX 6700 Ocak 2021’de gelebilir

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Radeon RX 6800 serisini henüz yayınlayan AMD, RX 6900 serisi için de gün sayıyor. Bunları takiben RX 6700 ve RX 6700 XT grafik kartları da Ocak’ta kullanıcılarıyla buluşabilir.


İlginizi çekebilir: Asus, RX 6800 Serisi ekran kartlarını duyurdu

reklam
MSI reklamı

Radeon RX 6700 serisi Ocak’ta gelebilir

Başta gelen grafik kartı üreticilerinden AMD, yeni nesil grafik kartlarını ardı ardına sergiliyor. Amerika merkezli firma, sunduğu yeni özelliklerle birlikte, serinin tamamında yeni RDNA 2 mimarisini kullanacağını açıkladı. VideoCardz tarafından paylaşılan ve bu kartların muhtemel özelliklerini de içeren son veriye göre ise RX 6700 serisinin Ocak’ta gelmesi bekleniyor.

Radeon

Cihaz birçok kullanıcı için heyecan oluşturacak potansiyele sahip. Bunun nedenlerinden birisi de PS5’te kullanılan bu kartın birkaç değişiklikle birlikte bilgisayar dünyasına da giriş yapacak olması. Konsolun rakibi Xbox Series X için konuşacak olursak bu alanda bir benzeri bulunmasa da Radeon RX 6700 XT ve RX 6800 arasında kendine bir yer bulduğunu söyleyebiliriz. Güçleri bakımından RX 6700 XT, tahmini olarak Nvidia RTX 2070 ile karşılaştırılabilecek durumda. Serinin diğer kartı olan RX 6700’in ise RTX 2060 ile benzer bir performansa sahip olması bekleniyor.

Kartın fiyatı ilgili henüz resmi bilgiler ortaya çıkmadı. Ancak mevcut kartlar hakkında şimdiye kadar sunulan bilgilerden ve RX 6700 XT ve RX 6700 özelliklerinden yola çıkarak bu iki kartın öncelikle orta segment içinde kendilerine yer bulabileceklerini söylemek mümkün. Fiyat açısından da genel olarak rakibine göre avantaja sahip olan AMD’nin, Radeon RX 6700 serisini de RX 6800 ve RX 6900 kartlarına oranla biraz daha uygun bir fiyata piyasaya sürmesi bekleniyor.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler