Sosyal medya

Kripto Para

GateChain Meteora Mainnet yayında! Artık EVM destekli!

Haziran 2020’deki lansmanı ile başlayıp bugüne kadar sektörün önde gelen ekosistemini oluşturan ve kullanıcılara sürekli yenilenen özellikler sunan GateChain, ağına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Yayınlanan resmi duyuruya göre GateChain Meteora Mainnet artık yayında.

reklam
Aorus reklamı

GateChain nedir?

GateChain,  onchain varlık güvenliği ve merkezi olmayan ticarete odaklanan yeni nesil halka açık bir blok zinciridir. Anormal işlemlerin üstesinden gelmek için hazırlanmış benzersiz tasarlanmış bir Kasa Hesabı ile GateChain, varlık hırsızlığı ve özel anahtar kaybının zorluklarının üstesinden gelen olağanüstü bir takas mekanizması sunar.

8 Haziran 2020’de  güvenlik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik özelliklerine sahip şekilde piyasaya sürülen GateChain Mainnet 1.0, ardından üzerinde dapplerin inşa edilebilmesi ve GateChain üzerinde konuşlandırılması için geliştirme, akıllı sözleşme desteği ve daha fazla birlikte çalışabilirlik etrafında odaklandı. Bunlar için:

  • 2021.1.27: EVM akıllı sözleşme modülünü destekleyen zincir Meteora Testnet’te resmi olarak başlatıldı.
  • 2021.2.19: DeFi eko ve Labs kuluçka programı başlatıldı ve herkesi eko’nun gelişimine katılmaya davet etti.
  • 2021.3.11: Mainnet’teki Meteora, ana ağ v1.0.7’ye yükseltildi, resmi olarak akıllı sözleşmeleri destekledi ve akıllı sözleşme motorunun basınç testini başlattı.

GateChain EVM modülü bugüne kadar çeşitli akıllı sözleşmelerin dağıtımı ve idaresi dahil olmak üzere ana ağda 66 günlük stres testinden geçti.

Şimdi de GateChain ar-ge ekibinin süreci tamamladığı ve ana ağ stres testi oturumunun başarılı bir şekilde karşılandığı duyuruldu. GateChain Mainnet’te artık EVM desteği bulunuyor.

 Güvenliğin, yüksek performansın ve EVM uyumunun kapıları aralanıyor

  1. EVM uyumu
  2. Akıllı sözleşme desteği
  3. Birlikte çalışabilirlik
  4. Ölçeklenebilir
  5. Güvenilir

GateChain Meteora Mainnet, kullanıcıların varlıklarını korumak için geri alınabilir işlem modelini güvenli hale getiriyor. Çift hesap mimarisi ile kullanıcılar standart ve kasa hesapları arasında seçim yapabiliyor. Yüksek performansı sayesinde GateChain, saniyede 2000’den fazla işlem destekliyor. Yeni GateChain EVM modülü, kullanıcıların varlıklarını zincirler arasında taşımak zorunda kalmadan akıllı sözleşmelerle işlem yapmasına olanak tanıyor. GateToken ile desteklenmesi sayesinde GateChain üzerinde işlem yaparken gaz ücretleri GT ile ödenebilir. Birlikte çalışabilirlik özelliği ile beraber GateBridge, GateChain ile ETH, Comos, BSC ve diğer ekolar arasındaki boşluğu dolduran bir çapraz zincir aracıdır. Kullanıcılar, varlıkları kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde aktarabilir.

GateChain EVM’nin resmi lansmanını desteklemek için HipoDefi büyük bir yükseltme yaptı. Arayüz yenilendi ve GateChain’e dayalı olarak takas, likidite madenciliği ve zincirler arası işlemler dahil olmak üzere birçok özellik artık yayında!

GateChain HipoSwap, Uniswap ve SushiSwap’e benzer, merkezi olmayan bir ticaret protokolüdür. Tamamen açık kaynaklıdır. Kullanıcılar, protokolü kullanmak için Hipo.com’daki GateChain ana ağına bağlanabilirler. Ayrıca likidite madenciliği de mevcuttur. DeFi kullanıcıları Hipo.com’daki herhangi bir likidite havuzunda madencilik yapabilir. ETH ve GateChain’in zincirler arası varlıklarını destekleyen çapraz zincir köprüsü, kullanıcıların ERC20 varlıklarını aktarmasına da olanak tanır.

Geliştirici ekip, GateChain EVM’sinin ekosistemin yalnızca başlangıcı olduğunu ve amaçlarının da tüm kullanıcıların merkezi olmayan finansın (DeFi) gücünü deneyimlemesini sağlamak olduğunu söylüyor.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

El Salvador Başkanı Nayip Bukele Bitcoin airdrop programını duyurdu!

9 Haziran’da Bitcoin’i ülkenin yasal para birimi haline getiren ilk ülke olan El Salvador, vatandaşların kullanımını teşvik etmesi için Bitcoin airdrop dağıtımına hazırlanıyor. Başkan Nayib Bukele, bir eyalet adresinde, bir mobil cüzdan servis sağlayıcısı Chivo ile birlikte kayıtlı her kullanıcı için 30 dolar değerinde Bitcoin vereceklerini duyurdu. Chivo uygulaması Eylül ayında Google Play ve App Store’da kullanıma sunulacak.

reklam
Aorus reklamı

El Salvador Bitcoin airdrop

El Salvador Başkanı Nayip Bukele yaptığı açıklamada hükümetin  ulusal bir Bitcoin cüzdan seçeneği sunmak için büyük cep telefonu operatörleriyle birlikte çalıştığını bildirdi. El Salvador Bitcoin airdrop programı, ülke nüfusunun %70’inden fazlasının bankacılık tesislerine erişimi olmadığı için Salvador’un Bitcoin benimseme planının merkezi bir parçası. Tüm kayıtlı kullanıcılar, bir banka hesabına ihtiyaç duymadan cep telefonları aracılığıyla kolayca kullanılabilecek 30 dolar değerinde BTC alacaklar.

Vatandaşlar, uygulama içinde Bitcoin’i anında ABD dolarına çevirebilecekler. Chivo herhangi bir veri kullanmayacak, yani vatandaşların bir hücresel internet planına ihtiyacı olmayacak.

“Cüzdan uygulaması için bir hücre planınız olması gerekmez. Uygulamanın kullanıcıları, QR kodları yardımıyla ödeme yapacak ve para gönderecek. Ayrıca en büyük kripto para birimini alıp satmak da mümkün olacak. ”

Bukele, BTC airdropunun yanısıra yeni Bitcoin Yasası’nın 7 Eylül’den itibaren yürürlüğe gireceğini de duyurdu. Duyuru, cumhurbaşkanının yeni ulusal cüzdan programının nasıl çalışacağını kapsamlı bir şekilde açıkladığı eyalet adresiyle birlikte yapıldı.

Bukele, ülke için Bitcoin’in benimsenmesinde ön saflarda yer alıyor ve merkezi olmayan varlığın ülkeyi finansal sefaletten kurtarabileceğine inanıyor. Airdrop programı ve yeni Bitcoin ATM’lerinin kurulumunun yanı sıra Bukele, küçük ülkeyi temiz Bitcoin madenciliği için bir merkez haline getirmek için çalışıyor. Salvador’un Bitcoin madencilik operasyonları, %0 emisyonlu volkanik jeotermal enerji ile güçlendirilecek.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Kripto Para

Tokenize edilmiş hisse senetleri Solana’ya geliyor!

FTX borsası, Digital Assets AG ile birlikte Solana’da tokenize edilmiş hisse senetlerinin piyasaya sürülmesine öncülük ediyor. Tokenize edilmiş hisse senetleri Solana’ya geliyor.

reklam
Aorus reklamı

Digital Assets AG, finansal enstrümanları tokenize eden İsviçre merkezli bir şirkettir. Şirket Solana blok zincirinde tokenize edilmiş hisse senetleri piyasaya sürmekte. Kripto para borsaları Binance, FTX ve Bittrex Global için tokenize hisse senedi ticaretine güç veren şirket, daha önce özel bir blok zinciri kullanmaktaydı. Ancak Solana tabanlı teklif şu an sadece FTX kullanıcılarına sunulacak.

tokenize edilmiş hisse senetleri

 

FTX ve Solana yakından bağlantılıdır; FTX’in kardeş şirketi Alameda Research, Solana’da bir yatırımcı ve FTX ayrıca Solana blok zincirinde Serum adlı kendi merkezi olmayan borsasını işletmekte.

Digital Assets’te kurumsal geliştirme başkanı Brandon Williams, konu ile alakalı şunları söylüyor:

“Özel bir blok zinciri üzerinde çalışmaktan Solana üzerinde çalışmaya geçiş, tokenize edilmiş hisse senetleri ticareti ve kullanımı için çok daha verimli ve uygun maliyetli bir ortam sağlayacaktır. Blockchain üzerinde çalışabilecek tüm klasik finans ve sermaye piyasalarını öngörüyoruz.”

Solana ağı, Ethereum’a rakip olarak görülüyor. Pek çok kullanıcı Solana’yı işlemleri yürütmek konusunda Ethereum’dan daha hızlı ve ucuz olarak görüyor.

FTX başlangıçta Facebook, Google, Apple ve Tesla dahil olarak 55 Solana tabanlı tokenize hisse senedinde 7/24 alım-satım sunacak.

Tokenize edilmiş hisseler, şirketlerin hisse senetlerinden farklı değildir. Halka açık şirketlerin hisselerini temsil eden blok zincir tabanlı dijital varlıklardır. Merkezi ve merkezi olmayan borsalar artık Solana’da Dijital Varlıklar aracılığıyla platformlarına tokenize edilmiş hisse alım-satımı ekleyebilecek.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Bitcoin

ABD senatörü Bitcoin düşüşü hakkında konuştu!

ABD Senatörü Cynthia Lummis, düşen Bitcoin fiyatı konusunda gerçekten heyecanlı olduğunu ve düşüşü satın almayı planladığını söyledi.

reklam
Aorus reklamı

ABD Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin’in düşen fiyatı hakkında konuştu ve satın alım yapmayı planladığını söyledi. “Biraz daha düşer düşmez biraz daha alacağım” diyen senatör, Bitcoin’in büyük bir değer deposu olduğunu düşünüyor

Wyoming’den ABD’li Senatör Cynthia Lummis, Fox Business ile yaptığı röportajda salı günü 29.000 doların altına düşen Bitcoin fiyatı hakkında yorum yaptı. Kendisine Bitcoin’in fiyatının 29.000 doların altına düşmesi hakkında ne hissettiği soruldu. Senatör şu şekilde cevap verdi:

“Bu konuda gerçekten heyecanlıyım çünkü biraz daha düşer düşmez biraz daha alacağım.”

Temelleri iyi

Yapmış olduğu bir başka yatırım ile ilgili konuşan Lummis, Bitcoin ile benzerliğini şu sözler ile anlattı:

 “Sahip olduğum en sevdiğim hisse, United Rentals adlı bir şirket. Aldım ve taş gibi düştü. Onu tuttum ve yıllar boyunca benim için güzel bir performans sergiledi. Bitcoin’in de aynı şeyi yaptığını görüyorum çünkü temeller iyi.”

Lummis, kendisine bir düzenleme isteyip istemediği hakkında yöneltilen soruya “istiyorum” cevabını verdi. Kripto para birimleri için düzenli bir alanın olması gerektiğini düşündüğünü söyeyen senatör, bu alana yönelik artan bir inovasyon görmek istediği için düzenlemelerin aşırı kısıtlayıcı olmaması gerektiğinin de altını çizdi.

ABD Senatörü Cynthia Lummis, düşen Bitcoin fiyatını değerlendirmeyi düşünen tek isim değil. Bildirdiğimiz üzere önemli bir teknoloji şirketi olan ve Bitcoin’i sıkı destekçisi olan MicroStrategy yeniden 13.005 BTC alımı yaptı. Ünlü finans uzmanı Robert Kiyosaki, BTC fiyatının 24.000 dolar seviyesine düşebileceğini ve bu seviyeden alım yapmayı düşündüğünü belirtti. Geçtiğimiz günlerde elindeki BTC’lerin neredeyse tamamını sattığını açıklayan Jim Cramer de “Daha önce çok fazla sayıda alım yaptığım bölge olan 10.000, 11.000 ya da 12.000 dolar seviyelerinden Bitcoin piyasasına geri dönebilirim.” ifadelerini kullandı.

 

 

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval