Sosyal medya

Oyun

Cyberpunk 2077 özel hazırlanmış yan görevler ile geliyor

Cyberpunk 2077 özel hazırlanmış yan görevler ile geliyor. Yılın büyük merakla beklenen oyunu Cyberpunk 2077 ile ilgili yeni detaylar gelmeye başladı. Oyunda özel hazırlanmış ve sokak hikayesi yan görevi olarak geçecek 75 civarı görev olacak.

İlginizi çekebilir: 6G teorik hızları 1 TB/sn’ye kadar çıkabilir!

Yılın büyük merakla beklenen oyunu Cyberpunk 2077 için yeni detaylar gelmeye başladı. Oyunun yapımcısı CD Projekt Red, geçen sene yaptığı açıklamada oyundaki her görevin “el yapımı” olduğunu açıklamıştı. Oyundaki sokak hikayesi modunda oyuncular, birçok farklı görev yapabilecek ve bu görevleri tamamlayarak oyundaki reputasyonlarını artıracaklar.

CD Projekt Red’in Krakow stüdyosundaki ekibin başında bulunan John Mamais, yaptığı açıklamada oyunda 75 civarı yan görev olacağını ve bu görevlerin büyük bir özenle tek tek hazırlandığını belirtti. Sokaklarda yapacağımız bu görevlerle hem karakterimizi geliştireceğiz hem de oyundaki tanınırlığımızı artırabileceğiz. Bu 75 görev de birbirinden farklı olacak.

Cyberpunk 2077 için önemli soru işaretlerinden biri de çok oyunculu oyun modunun ne zaman geleceği idi. Açıklamada bu konuya da değinen CD Projekt Red, oyuna çok oyunculu oyun modu geleceğini, ancak bunun 2021‘den önce tamamlanmasını beklemediklerini belirtti.

 

Sporsever....

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

The Last of Us 2’nin çıkış tarihi ertelendi!

The Last of Us 2'nin çıkış tarihi ertelendi!

    The Last of Us 2‘nin çıkış tarihi ertelendi! Sony, The Last of Us 2‘nin ve Iron Man VR‘ın çıkış tarihinin belirsiz bir süreliğine ertelendiğini duyurdu.


İlginizi çekebilir: Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered PS4 çıktı!


    PlayStation, Perşembe günü Twitter hesabından yaptığı açıklamasında “Küresel çapta yaşadığımız kriz, oyuncularımızın hak ettiği lansman deneyimini sağlamamız konusunda bizi olumsuz etkiliyor” dedi. Açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

The Last of Us 2'nin çıkış tarihi ertelendi!

Sony ve Naughty Dog tarafından geliştirilen oyunun (The Last of Us Part II) Şubat ayında erişime açılması planlanmıştı. Ancak oyun üzerindeki geliştirmelerin devam etmesi sebebi ile Mayıs ayına ertelendiği duyuruldu. Son olarak Perşembe günü yapılan açıklamada, COVID-19 salgını sebebi ile “bir sonraki bildiriye kadar” ucu açık bir süre boyunca The Last of Us 2‘nin çıkış tarihi ertelendi!

Devamını oku

Konu dışı

Covid-19, DSÖ’nün oyunlar hakkındaki fikrini değiştirdi

Covid-19 DSÖ

Geçtiğimiz yıl, oyun bağımlılığını ruhsal sağlık bozukluğu olarak tanımlayan DSÖ (uluslararası adı ile WHO“), oyun şirketlerinin dışarıya çıkmak yerine evde oyun oynamak üzerine yaptığı kampanyalara tam destek verdi. DSÖ bu kararıyla insanları evde kalmaya teşvik ederek; sosyal izolasyonun artmasını ve Covid-19 salgınını yavaşlatmayı amaçlıyor.


İlginizi çekebilir: İzolasyon günlerinde sosyalleşmek için 5 görüntülü konuşma uygulaması


Covid-19, büyük organizasyonlara olan etkilerini DSÖ üzerinde de gösterdi

Şuan dünya genelinde milyonlarca insan, hem kendi sağlıkları, hem de başka insanların sağlığı için; evlerinde izole bir hayat yaşamaya çalışıyor. Bu yöntem, bir aşı veya tedavi bulunana kadar; yeni tip koronavirüsün yayılımını yavaşlatmak için şimdilik en etkili yöntem olarak gözüküyor. Business Insider’da yer alan habere göre, pek çok oyun şirketi ortak bir adım atarak; sosyal izolasyona destek vermek amacıyla, dışarı çıkmak yerine evde oyun oynamayı teşvik eden bir kampanya başlattı.

Bizleri asıl şaşırtan ise DSÖ’nün 1 yıl sonra yaptığı bu geri vites oldu. Çünkü bundan 1 yıl kadar önce DSÖ “oyun bağımlılığı”nı bir “ruhsal sağlık bozukluğu” olarak tanımlamıştı. DSÖ’nün Uluslararası Hastalıkları Sınıflandırma Birimi (ICD), dijital oyunlara olan bağımlılığı “sürekli veya tekrarlayan oyun davranışı modeli” olarak literatüre eklemişti.

multiplayer-gaming-796x398

Biz, konunun uzmanı olmadığımız için; bu bir hastalıktır veya değildir diyemeyiz; fakat gündemin Covid-19 salgınından ibaret olduğu şu günlerde, oyun oynamak bir nebze de olsa insanları rahatlatacaktır diye tahmin ediyoruz. Siz de dilerseniz web sitemiz üzerinden birçok oyun tavsiyesine erişebilir ve farklı platformlarda ücretsiz sunulan oyunları güncel olarak takip edebilirsiniz. Tabi bu süreçte tek yapacağınız şey oyun oynamak olmasın diye de ekleyelim. Dinlenilmesi gereken pek çok müzik, izlenilmesi gereken pek çok film ve okunmayı bekleyen pek çok kitap da var… Eğer sizi fazla karamsarlığa sürüklemeyecek ise Albert Camus’nun “Veba” adlı romanı şu günlerde okumak için biçilmiş kaftan. Eğer salgın ile ilgili daha fazla düşünmek istemiyorsanız ise Dostoyevski’nin “Suç ve Ceza” adlı romanı sizi başka dünyalara ve farklı bakış açılarına sürükleyecektir. Daha fazla öneriye ihtiyaç duyarsanız da lütfen yorumlar aracılığıyla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

Devamını oku

Oyun

Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered PS4 çıktı!

Yazan:

Modern Warfare 2 Remastered

Call of Duty serisinin sevilen oyunlarından Modern Warfare 2, Infinity Ward tarafından tekrar düzenlendi. Remastered versiyonu ile karşımıza çıkan oyun PS4 için satışa çıkarıldı.


İlginizi çekebilir; Karantina günlerinde bedava Call of Duty: Warzone oynadık #EvdeKal


Yenilenmiş grafikleriyle hikaye modu!

Call of  Duty serisi son bir kaç haftadır hareketli günler yaşıyor. Geçtiğimiz haftalar da piyasa ücretsiz çıkan Call of Duty: Warzone, kısa sürede oyuncuların beğenisini kazanmış ve aktif kullanıcı sayısını 15 milyonun üzerine çıkarttı. Bu gelişmelerin ardından Infinity Ward oyunculara büyük bir sürpriz yaparak Modern Warfare serisinin ikinci oyununu günümüz grafiklerine uyarlayıp kullanıcılarına sundu. PlayStation‘ın resmi blog sayfasında duyurulan oyun, serinin hayranları için yeniden düzenlendi. Şu an için sadece PlayStation 4 için piysaya sürülen oyun, hayranlarına yenilenmiş grafikleriyle hikaye modunu baştan oynama imkanı sunmakta. Çok oyunculu ve özel harekat modu düzenleme kapsamında yer almazken, Modern Warfare 2 Remastered alana, Warzone ve yeni çıkan Call of Duty Modern Warfare oyunlarında geçerli hediyeler de verileceği firma tarafından duyuruldu.

Modern Warfare 2 Remastered

YouTube üzerinden bir adet de fragmanı olan oyun, Türkiye’de 170 liradan satılmakta. Nostaji arayan Call of Duty hayranları için oldukça önemli bir sürpriz olan Modern Warfare 2 Remastered, sayesinde Call of Duty: Warzone‘a oyuncu çekebilecek. PC ve Xbox için oyunun nisan sonunda çıkması bekleniyor. Bakalım Infinity Ward tüm Modern Warfare serisini yenileyecek mi? Zira firmanın yenilemediği hali hazırda bir tek Modern Warfare 3 kaldı. Sizler de karantinada geçirdiğiniz şu günleri bu tarz oyunlarla değerlendirebilirsiniz. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

 

Devamını oku