Sosyal medya

Kripto Para

Coinbase ’in hisse senedi COIN Binance’da listelendi! Nasdaq listelemesi bekleniyor

ABD merkezli dev kripto para borsası bugün bir ilke imza atıyor. Coinbase Nasdaq üzerinde halka açılacak. Teknoloji devlerinin bulunduğu Nasdaq üzerinde sergilenmesi ve referans fiyatının 250 dolarlık fiyattan açılacak olması Coinbase ve kripto para piyasası üzerinde şimdiden oldukça büyük bir heyecana neden oldu. Verilen 250 dolarlık referans fiyatı, özel bir piyasada sürekli ticaret olmadığı zaman fiyatı belirleyen düzenleme sonucu verildi.

Coinbase Nasdaq

Nasdaq’da COIN kodu ile listelenecek olan Coinbase, önceden türev olarak birçok kripto borsasında alım-satıma açıldı. Binance bugün yapmış olduğu açıklamada COIN’i listelediğini bildirdi. Ancak Binance üzerindeki COIN işlemlerine Türkiye dahil değil.

Coinbase bu gelişme ile birlikte Bitcoin ticaretinin borsada satışına izin veren ilk şirket olmuş oldu. Kripto para piyasasındaki kullanıcılar bu gelişmeyi piyasa açısından bir dönüm noktası olarak değerlendiriyor.

Nasdaq tarafından listeleme için net bir saat verilmiş olmamakla beraber, akşam saatlerinde listelemenin gerçekleşmesi bekleniyor.

Binance’ın hisse senedi tokenleştirmesi gerçek zamanlı ve teminatlı olarak yapılıyor. Bundan dolayı Binance kullanıcılarının da Nasdaq listelemesini beklemesi gerekiyor. Tesla (TSLA)  hisseleri de geçtiğimiz günlerde benzer şekilde listelendi. TSLA listelemesinde şimdiden 6,7 milyon dolarlık bir ticaret hacmi bulunuyor.

Binance tarafından yapılan listeleme ve Coinbase’in teknoloji devlerinin listelendiği Nasdaq’a girecek olması, kripto para piyasasının genelini yeşil renge boyadı. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, dün bildirdiğimiz rekorun ardından bugün de yeni bir rekor elde etti ve 64.500 dolara ulaştı.

Ethereum’un da 2.400 dolar seviyesine göz kırpması ile birlikte, toplam kripto para piyasası değeri 2,3 trilyon doları aştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval