Sosyal medya

Kripto Para

Cisco aldığı yeni patent ile Bitcoin madeciliğinde etkili olabilir

Ağ teknolojilerinde dünyanın önde gelen teknoloji devi Cisco, salı günü aldığı patent ile Bitcoin madenciliğinde etkisinin olacağını belirtti. 2015 yılında yapılan patent başvurusunun içeriğinde, “Bilgisayar sahiplerinin kullanmadığı bilgisayar iş gücünü madencilik gibi işlerde nasıl değerlendirebileceği” konusu değerlendiriliyor.

Sistem faydalı ve saldırılara karşı dirençli

Patent başvurusunun içeriğine daha detaylı bakacak olursak, kullanıcıların ‘kenarda duran’ enerji gücünü bir bulut sistemi ile nasıl kullanılacağını belirtiliyor. Bu sistemin daha sonra madencilik başta olmak üzere diğer işlerde kullanılacağı ifade ediliyor.

Patent başvurusunda şu ifadelere yer veriliyor: ”Bu model birçok farklı sistemle birlikte geçerli olmakla birlikte, Bitcoin madenciliğinde de uygulanabilir. Bu sayede gerek hız, gerek hacim gerekse de ölçeklenebilirlik noktasında kaliteli gelişmeler yaşanabilir. Özellikle de Bitcoin madenciliği gibi bilgisayar odaklı bir işte yer alan kullanıcılar için, bulut sistemlerinde gerçekleştiğinde çok daha uygun bir sistem haline dönebilir.”

Cisco, patentini aldıkları bu sistemin faydalarını anlatırken, bu sistemin saldırılara karşı dirençli olacağını da söylüyor. Blockchain teknolojisinde ön planlara çıkmak isteyen şirket, özellikle de bu patent gibi nesneleri birbirine bağlayarak işler yapmak istiyor. Daha önce grup konuşmalarının verilerinin takibini sağlayan bir Blockchain sistemine de patent almıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Osman Özaydın

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval