Sosyal medya

Kripto Para

Brave Kullanıcıları Reklam İzleyerek Kazandıkları BAT’ları Çekmek İçin Yeni Bir Yönteme Sahip

İnternet Tarayıcısı Brave, Gemini ile ortaklıklarını geliştirerek kullanıcılarına kazandıkları BAT’ları doğrudan Gemini cüzdanına aktarma imkanı sunuyor. Gemini, sektördeki öncü kripto para alım satım platformlarından bir tanesi. Ancak Brave tarafındaki bazı sorunlardan ötürü kullanıcılar şikayet ediyor.

Gizliliğe oldukça önem veren internet tarayıcısı Brave, aynı zamanda kullanıcılarına izledikleri reklam başına kripto para ile ödeme yapıyor. Brave kullanırken, kullanıcıların görmeyi onayladığı her reklam karşılığında kullanıcılar küçük bir miktar Basic Attention Token (BAT) kazanıyorlar. Basic Attention Token, kullanıcıları ödüllendirme amacıyla kurulmuş Brave tarayıcısının kendi kripto parası.

Brave tarayıcısı, aynı zamanda kullanıcılara kazandıkları BAT’ları kullanabilmeleri için de iki seçenek sunuyor. Kullanıcılar isterlerse sevdikleri içerik üreticileri desteklemek amacıyla kazandıkları BAT’ları onlara gönderebiliyor veya kendileri için kullanmak isterlerse alım satım yaparak nakit paraya veya diğer kripto paralara dönüştürebiliyor. Gelecek olan yeni yöntem, bu iki yöntemi de daha kolay hale getiriyor.

Olimpiyat kürekçisi ve ünlü yatırımcı ikiz kardeşler, Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan kripto para alım satım platformu Gemini, bugün yaptığı açıklama ile Brave ile ortaklıklarını duyurdu. Duyuruda Brave ödüllerinin, kullanıcıların doğrudan Gemini hesaplarına bağlı adreslerine çekilebileceği belirtilmiş.

Bugün yapılan açıklama ile Brave kullanıcıları isterlerse hali hazırdaki Gemini hesaplarını Brave hesaplarıyla eşleştirebileceği veya Brave Ödülleri sayfasından yeni bir Gemini hesabı oluşturabileceği duyuruldu. Bu işlemi yapan kullanıcıların kazandıkları BAT miktarları tıpkı satın alındığındaki gibi doğrudan Gemini cüzdanlarında görülebilecek. Kullanıcılar bu BAT’ları aynı zamanda Gemini üzerinden alıp satabilecek. Gemini kullanmak istemeyen kullanıcılar ise Brave tarayıcısını eski haliyle kullanmaya devam edebilecek.

Brave Ödülleri, Uphold ve Japon kullanıcılar için bitFlyer olmak üzere hali hazırda bu iki kripto para alım satım platformuna çekilebiliyor. Daha fazlası için kullanıcılar, Brave widgetlarını kullanarak ödüllerini Binance, Crypto.com, FTX ve Gemini gibi platformlara aktarabiliyor. Brave Ödülleri ürün müdürü yaptığı açıklamada tarayıcının var olan hiçbir fonksiyonu kaldırmadığını veya Uphold gibi ABD kullanıcıların BAT’larını depolamak için kullandığı platformları arka plana atmadığını belirtti ve yeni yöntemin yalnızca kullanıcılara yeni bir seçenek sunduğunu söyledi.

Brave tarayıcısının bazı verilere göre sektördeki global market payı %1’in altında bir değerle Chrome, Safari, Edge, Firefox, Opera gibi rakiplerinin gerisinde kalıyor. Brave, kendisini kripto dostu, gizliliğe önem veren ve Web 3.0 ekonomisi için vazgeçilmez bir araç olarak tanıtarak geçen yılın sonunda 20 milyon aylık kullanıcıya sahip olmayı başarmıştı. Haziran ayında kendi özel arama motorunu kurdular ve Şubat ayında da kendi merkeziyetsiz alım satım platformlarını açmayı planladıklarını duyurdular.

Bugün itibariyle Brave tarayıcısı bazı kullanıcıların gözünde şaibeli bir duruma sahip. İnsanlar Brave Ödüllerini, Gemini cüzdanları ile eşleştirdiklerinde BAT bakiyelerinin sıfıra düştüğünü belirttikleri iddialarda bulundular. Brave ise konuyla ilgili bir özür mesajı yayımlayarak kullanıcılardan sabretmelerini istedi. Yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

”Yüksek hacim sebebiyle yapılan işlemler beklenenden biraz daha uzun sürüyor. Ancak tüm bunları çözmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu süreçte eğer doğruladınız ve tarayıcı cüzdanınızda bakiyenizi 0.0 BAT olarak gördüyseniz panik yapmayın. BAT bakiyeleriniz bir yere gitmedi ve her şey olması gerekene dönecek.”

Yine de yaşanan bu ve buna benzer durumlar Brave tarayıcısına zararlar veriyor. Ancak Brave gizliliğe önem veren ve kullanıcılarını kripto para ile destekleyen duruşuyla takdir topluyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Umut SEZER

Blok zinciri ve kripto para meraklısı, madencisi ve yatırımcısı. Kripto paralar, oyunlar, teknoloji ve otomotiv gibi alanlarda yazıyorum. Sorularınız ve şikayetleriniz için bana, [email protected] adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Para

El Salvador’da Bitcoin Karşıtı Protestolar Artıyor

Binlerce kişi ülkenin başkentinde sokaklara döküldü. Halkın çoğunluğu ülkenin Bitcoin yasasını protesto ediyordu.

El Salvador halkı geçtiğimiz gün, Başkan Nayib Bukele’nin aleyhine protestolarla sokaklara döküldü. El Salvador’daki protestolar, ülkenin bağımsızlık günü olan 15 Eylül Çarşamba günü başladı. Yerel basın, vatandaşların ülkenin yeni Bitcoin yasasına öfkeli olduğunu bildirdi. Protestocular başkent San Salvador’da bir Bitcoin ATM’sini ateşe verdi. Bazıları, “Bitcoin istemiyoruz” ve “Diktatörlüğe hayır” yazılı pankartlarla sokaklara çıktı. El Salvador, 7 Eylül’de Bitcoin’i yasal hale getirmişti. Bunu yaparak Bitcoin’i tamamen yasal yapan ilk ülke olarak tarihe geçmişti.

Bu gibi Bitcoin karşıtı protestolar daha önce de yaşanmıştı.

Ülkenin cumhurbaşkanı Nayib Bukele, Twitter’dan yaptığı açıklamayla vandalizmi durdurmayan vatandaşları eleştirdi. Aynı şekilde basına da tepki gösterdi.

Temmuz ve Ağustos’tan beri Başkan Bukele’nin Bitcoin hamlelerine karşı protestolar yapıldığını belirtmiştik. Ancak yerel basın, dün gerçekleşen protestoyu binlerce vatandaşın sokaklara çıkmasıyla açık ara en şiddetlisi olarak niteledi.

El Salvador halkı sadece Bitcoin yasasını protesto etmekle kalmadı. Ek olarak bazı devlet adamlarının ülkenin adelet sistemini zayıflattığına ve ayrıcalıklı zümreler oluşturulduğuna inanan halk, Başkan Bukele’ye bu yüzden de cephe almış durumda. Bukele, daha önce yapılan anketlerde başarılı olmasına rağmen son zamanlarda otoriterlik açısından eleştirilere maruz kaldı.

Ülkedeki bazı Bitcoin kuralları şunlar;

  • İşletmeler yeterli teknolojiye sahipse, ödeme aracı olarak Bitcoin kabul etmek zorundadır.
  • Vatandaşların varlığı kullanmaları zorunlu değildir.
  • Hükümetin resmi kripto para cüzdanı Chivo’yu kullananlar 30 dolar değerinde Bitcoin ile ödüllendirilir.

Chivo’nun, Bitcoin’in ülkede yasal hale gelmesinden itibaren teknik sorunlar yaşaması da El Salvador için ayrı bir olumsuz etken.

JP Morgan gibi yatırım bankaları, ABD yetkilileri ve hatta Dünya Bankası, El Salvador’un Bitcoin yasasını uygulanmasının zor olacağını iddia ederek eleştiride bulunmuşlardı. Bugünkü protestolar ise bir nevi bunun kanıtı olarak gösterilebilir.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Kripto Para

Bitcoin Başarılı Olursa Düzenleyiciler Lider Kripto Parayı Bitirebilir Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz hafta düşüşler yaşayıp bu haftaya kötü de başlasa, bugünü güzel başlattığı söylenebilir. 48 bin dolar seviyesini tekrar geçen BTC, yazı sırasında 48.056 dolardan işlem görüyor. 64 bin dolarlık zirvesinden hala uzakta olan Bitcoin, yükselişini sürdürüp başarısını katlarsa düzenleyiciler ve hükümetler tarafından bitirilebilir mi? Ünlü hedge fonu patronu Ray Dalio Bitcoin başarılı olursa düzenleyicilerin onu bitirmeye çalışacağını söylüyor.


İlginizi Çekebilir: Avustralya Merkez Bankası, CBDC Araştırma Ekibi İçin Bir İş İlanı Yayınladı


Milyarder Ray Dalio, Bitcoin başarılı olursa, küresel düzenleyicilerin ve hükümetlerin nihayetinde onu öldürmeye çalışacağına inanıyor. Ray Dalio, lider kripto para biriminin ana akım benimsenmesi devam ederse ve varlık başarılı olursa, düzenleyiciler ve hükümetlerin kripto paranın ilerlemesini öldüreceğini söyledi. Aynı zamanda, Çin ve Hindistan gibi çoğu büyük ülkenin bunu yapmaya çalıştığını ifade ediyor.

CNBC’de konuşan 72 yaşındaki milyarder, portföyünün belirli bir miktarını Bitcoin’e tahsis ettiğini bir kez daha itiraf etti. BTC satın almasına rağmen, düzenleyiciler ve hükümetler nedeniyle gelecekteki başarısından hala şüphe duyuyor. Bitcoin’in potansiyeli hakkında konuşurken, “Bence günün sonunda eğer gerçekten başarılı olursa, onu öldürecekler ve onu öldürmeye çalışacaklar” ifadelerini kullanıyor. Bu tür yetkililerin “onu öldürmenin yolları olduğu” için eninde sonunda galip geleceğini de sözlerine ekliyor.

El Salvador’un Bitcoin’i ülkede yasal hale getirerek bir ilki gerçekleştirmesine de değinen Dalio, bu tarihi olayın bile Bitcoin’in durumunu doğrulamak için yeterli olmadığını söylüyor. Dalio ayrıca Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını da öne sürüyor:

“Kripto varlıkları veya diyelim ki Bitcoin’i tarihsel perspektife koyarsanız… tarihsel perspektifte gerçek değeri olmayan pek çok şey vardı.”

Milyarder ayrıca, Çin ve Hindistan’ın Bitcoin’den kurtulmaya çalıştığına işaret ederek El Salvador’un ses getiren Bitcoin hamlesini de küçümsedi.

 

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku