Sosyal medya

Kripto Para

Bitcoin madencilik konseyi kuruldu! Elon Musk yok…

Bitcoin madenciliğinin tükettiği enerjinin doğaya verdiği zarar hakkındaki tartışmalar son zamanlarda iyice artmış durumda. Bu konu ile alakalı bir konsey kurulmasına öncülük eden Michael Saylor, yaptığı açıklama ile Bitcoin Mining Council (BMC) isimli Bitcoin madencilik konseyinin hayata geçtiğini duyurdu. İş zekası şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin eğitimini teşvik etmeyi amaçlayan konseye başkanlık edecek.

Kurulan Bitcoin madencilik konseyi, “ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin bir araya geldiği gönüllülük esasına dayalı açık bir forum” olarak tanımlanıyor. Konseyin amacı ise şeffaflığı ön plana çıkarmak, en iyi uygulamaları desteklemek ve Bitcoin eğitimine teşvikte bulunmak.

Bitcoin madencilik konseyi

Konseyde bulunan aktörler ise enerji bilincine sahip olan Kuzey Amerika Bitcoin madencilik şirketleri. Elon Musk’ın bir tweetinde önerdiği konsey ile bir bağlantısı olmadığı bildirildi.

“Elon Musk’ın BMC üzerinde bir rolü yok. Bitcoin madenciliğini tartışmak için bir grup Kuzey Amerika şirketiyle yapılan bir eğitim çağrısına katılmaktan ötesi söz konusu değil.”

Bitcoin madencilik konseyi üyeleri arasında MicroStrategy ile beraber Galaxy Digital, Argo, Hive ve Riot yer alıyor. Tüm bu üyeler işletmenin tüm maliyetlerini karşılayacak. Dünyanın her yerindeki Bitcoin madencilerini de konseye katılmaya davet ediyorlar.

Bitcoin Mining Council, üç ayda bir toplantı yapacak. Yapılan toplantılarda madencilik eğitimleri analiz edilecek, sektör araştırmacıları ile ortak hareket edip eğitim amaçlı veriler toplanacak ve sonuçta Kuzey Amerika BTC madencilik sektöründeki büyüme teşvik edilmeye çalışılacak.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir