Sosyal medya

Kripto Para

Bitcoin 45 bin dolara ulaştı! Bundan sonra ne olabilir?

Mayıs ayının ortasından beri sürekli sert bir düşüş yaşayan Bitcoin, en son 18 Mayıs tarihinde Bitstamp’ta 45 bin dolar seviyesini görmüştü.  O tarihlerden beri zaman zaman 30 bin doların da altını gören BTC fiyatı, 30 bin-42 bin dolar aralığında hareket ediyordu. Lider kripto para birimi Bitcoin bugün tekrar 45 bin dolara ulaştı.

bitcoin

22 Temmuz tarihinde kaydedilen 28.621 dolarlık yerel dip seviyesinden %57 yukarı çıkan BTC fiyatı, ABD kripto para birimi vergi hükmünde yapılan değişikliklerle ilgili yaşanan hararetli yasama savaşının ortasında yükseldi.

Bu yılın başlarında toplanan verilere göre Bitcoin için 42.000 dolar çok önemli bir aralıktı. Lider kripto para ilk zirvesini 42.000 dolarda gördü ve ardından 30.000 dolarda düzeltme yaşayıp, bu seviyede güç kazanıp 64.000 dolar seviyesine ulaştı.

Şu anda da BTC grafiğinde benzer bir kırılmanın yaşandığını görebiliriz. Piyasa bu ralliyi sürdürebilirse, BTC 49.000 dolar ve 52.000 dolar arasında menzile bağlı olabilir. Ancak bu durum, BTC fiyatının 42.000 doların üzerinde olması durumunda mümkün olacaktır. Fiyatın tersine dönmesi durumunda BTC, daha önce güçlü bir destek olduğu kanıtlanan 36.500 dolara yeniden merhaba diyebilir.

 

 

*Yatırım tavsiyesi içermez.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir