Sosyal medya

Genel

Battlefield 4 İçin Bedava DLC

Cuma günü saat 23.00’da EA tarıfından duyuralacak olan yeni Battlefield oyunun şerifine firma, Battlefield 4 ve Hardline oyununun DLC’lerini bir haftalığına bedava erişime açıyor. Bu kapsamda şimdilik Battlefield 4 tarafında Dragon’s Teeth ve Hardline tarafında ise Robbery DLC’si erişime açılacak. 10 Mart tarihine kadar ücretsiz olacak olan DLC’ler bu kadar ile sınırlı değil. Firmanın belirttiğine göre, sonraki aylarda yepyeni DLC’ler ve topluluk üretimi yeni görevler tüm platformlara bedava gelmeye devam edecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Elazığ depremi sonrası GSM Operatörlerinden destek açıklaması

Elazığ

Elazığ – Sivrice ilçesinde saat 20:55‘de 6.8 büyüklüğünde büyük bir deprem meydana geldi. Yaşanan deprem sonrası vatandaşların iletişimini kolaylaştırmak için operatörler ve BTK‘dan açıklamalar geldi.

İlginizi çekebilir: Cuma Raporu #69: Deprem ve operatörler, yeni telefonlar ve dahası

Elazığ

Turkcell tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada, “Elazığ Sivrice deprem bölgesinde bulunan müşterilerimize acil iletişim ihtiyaçları için ücretsiz konuşma ve internet tanımlanmıştır. Geçmiş olsun.” ifadelerine yer verildi.

Vodafone tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada ise “Elazığ’daki müşterilerimize acil iletişim ihtiyaçları için ücretsiz konuşma ve internet tanımlanmaktadır. Geçmiş olsun.” denildi.

Türk Telekom‘dan Twitter’dan yapılan açıklamada ise “Elazığ’daki depremden etkilenen vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun. Türk Telekom olarak, müşterilerimiz için ücretsiz konuşma ve internet kullanımı tanımlandı. Kriz masamız hazır. Yanınızdayız Elazığ.” ifadesi kullanıldı.

Elazığ depremi sonrası BTK’da açıklama bulundu.

BTK: “Elazığ’daki deprem bölgesinde bulunan vatandaşlarımıza, acil iletişim ihtiyaçları için operatörlerimiz tarafından ücretsiz konuşma ve internet tanımlanmıştır. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.”

Elazığ

Kızılay Başkanı Kerem Kınık da meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı. Kınık, “Elazığ Sivrice depremini hisseden, bölgeye yakın vatandaşlarımız evlerinde hasar var ise evlerine girmesinler, eşyalarını almaya çalışmasınlar, AFAD ve valilikten gelecek uyarıları dikkatlice dinlesinler. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Elazığ’da gerçekleşen büyük deprem sonrası İstanbul’da yaşanan deprem sonrası operatörlerin çökmesiyle yaşanan sıkıtılar akıllara geldi. Ayrıca deprem bölgesinde mobil hatlarda yoğun iletişim artışı nedeniyle depremzedelerin yoğun taleplerini karşılamak için rekabet eden iki kurum işbirliğine yöneldi. BİNGÖL ve Tunceli bölgesinde Türk Telekom’un Turkcell’in hız artırma isteğini ücretsiz olarak karşıladığı bilgisi de gelen bilgiler arasında.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Apple, FBI yüzünden iCloud güvenliğinde geri adım atıyor

Apple iCloud güvenliği konusunda FBI ile bir kez daha sorun yaşamamak adına geri adım atıyor. Amerikalı firma, bulut depolama servisinin güvenlik seviyesi için yeni çözümler arıyor.

Apple, sunduğu ürün ve servisler ile dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple, kullanıcılarının güvenliğini sağlamakla sorumlu ve bu konuya yönelik büyük önem vermesi ile biliniyor.

İlginizi çekebilir: EMUI 10 alacak Huawei ve Honor modelleri listesi!

Apple

Paylaşılan bilgiye göre şirketin telefon verilerini iCloud’da saklarken uçtan uca şifreleme sunmayı planladığını söyledi. Öncelikle bilgisayar korsanlarını engellemek için tasarlanan bu plana göre, Apple’ın şifrelenmiş verilerin kilidini açmak için artık bir şifre olmayacaktı, yani mahkeme emriyle bile istenilen verilere herhangi bir biçimde ulaşım olmayacaktı. Ancak FBI, yaşanan herhangi bir siber suç vakasında şüphenilen kişinin iPhone’una girilemeyeceği ve verilerine ulaşamayacağı için bu plana itiraz etti. Çünkü geçtiğimiz günlerde San Bernardino‘da 14 kişiyi öldürüp 22 kişiyi yaralayan Syed Farook‘un iPhone cihazına ulaşmak için FBI Apple’a baskı uygulamıştı.

Apple

Reuters’ın kaynaklarına göre; Apple, iCloud’un güvenliğini arttırmak için olan planlarını askıya almış durumda. FBI ve CIA gibi kolluk kuvvetleri ile bir kez daha sorun yaşamamak için bu kararın aldığı iddialar arasında yer alıyor.

Bu durum tüm verilerin güvensiz olduğu veya iCloud yedeklemelerinin tamamen güvensiz olduğu anlamına gelmiyor. Apple’ın açıkladığı gibi; iCloud Anahtarlığınız, ağ şifreleri, sağlık verileri, ödeme bilgileri ve Siri bilgileri gibi hassas veriler iCloud’da uçtan uca şifrelenmeye devam edecek. Ancak Apple, kolluk kuvvetleri için bir arka kapı bırakacak gibi görünüyor.

Devamını oku

Genel

Tesla şirketinin piyasa değeri 100 milyar doları aştı

Tesla

Tesla şirketinin piyasa değeri ilk kez 100 milyar doları geçti. Elon Musk’ın 2003 yıllında kurulan önce ortağı olduğu sonra da satın aldığı şirket, bugün 100 milyar doların üstünde bir marka haline geldi.

Paylaşılan bilgiye göre, kapanış sonrasında 555.10 dolar ile zirve gören Tesla’nın piyasa değeri 100.1 milyar dolara erişti. Hisse senetlerinin değeri mayıs ayından bu yana üçe katlanan Tesla, Volkswagen’in piyasa değerini geride bıraktı.

İlginizi çekebilir: The Witcher : Nightmare of The Wolf animasyon filmi duyuruldu!

Tesla

Tesla hisselerinin yükselmesinde, otomobil pazarında elektrikli ürünlere yönelimin artacağına ilişkin beklentiler etkili oluyor. Analistler, Tesla’nın 2025 yılından itibaren yılda 2-3 milyon adet elektrikli araç satacağını ve sektörün lideri olacağını öngörüyor.

Tesla firmasının geçen yıl, 2018‘e kıyasla 367.500 daha fazla araç teslim ettiğini açıkladı. Bu, bir önceki yıla göre üretimde %50‘lik bir artışı temsil ediyor.

Elon Musk’ın kurmuş olduğu bu şirket, köklü otomobil üreticilerinin de bulunduğu elektrikli otomobil pazarında öncü konumda bulunuyor.

Tesla

Uzmanlar, Tesla’nın Şanghay‘daki fabrikayı bir sıçrama tahtası olarak kullanıp Çin’deki pazar payını artırabileceğine dikkat çekiyor. Artışa rağmen, Tesla’nın satışları rakiplerininkinin çok gerisinde olduğu gözlemlenmekte.

Şirketin piyasa değeri sürdürülebilir bir şekilde 100 milyar doların üzerinde kalması durumunda Tesla’nın başındaki milyarder isim Elon Musk, para ödülünün 346 milyon dolarlık ilk kısmını alabilecek.

Devamını oku