Sosyal medya

İnceleme

PROFESYONELLERE ÖZEL ANAKART! | Asus ProArt B550 Creator

Asus ProArt B550 Creator modeli ile karşınızdayız. Profesyonel kullanıcılara ve sanatçılara yönelik yapılan bu anakart, bol bol depolama alanı sunuyor.


İlginizi çekebilir; Redmi 9T Alınır mı?


PROFESYONELLERE ÖZEL ANAKART! | Asus ProArt B550 Creator

ASUS ProArt B550 Creator hakkında detaylı bilgi için: https://qr.asus.com/d3cb7faf

Asus, anakart konusunda önemli gelişmeler yapmaya devam ediyor. Oyuncular için geliştirilen ROG ve TUF ailesinden farklı olarak ProArt ile farklı bir deneyim sunuyor. ProArt isim olarak da Profesyonel’in Pro’sunu ve Artist, yani sanatçıların Art kısmını ekliyor. Özetle profesyonel ve sanatçıların tasarım ve grafik işleri için özel bir anakart diyebiliriz.

Detaylarına baktığımızda PCIe 4.0 destekli yapısıyla dikkat çeken ürün, çift Thunderbolt 4 Type-C bağlantı noktası sayesinde hızlı veri aktarımı sunuyor. Bunu ağ içerisinde ve NAS cihazlarıyla yapmak için ise çift Intel 2.5Gb ethernet bağlantısı ile kolayca yapılmasına da dikkat etiğini görüyoruz. Adına özel sade bir tasarımı olsa da soğutma bloklu yapısı da ısınmalara karşı önemli bir avantaj sunuyor. Yüksek transfer hızlı çift M.2 bağlantısında ise ayrıca bir soğutma bloğu eklenmiş.

USB 3.2 Gen 2 ve gelişmiş güvenlik yönetimi özellikleriyle donatılan, içerik üreticilere yönelik AMD B550 Ryzen AM4 ATX anakart, AMD işlemcileri ile üstün performans ve farklı bir deneyim amaçlıyor.

İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme ile net iletişim amacındaki Asus ProArt B550 Creator, yapılan kurgu vb işlerde seslerin net ve en ince detayına kadar duyulmasına da imkan sağlıyor. Tek noktadan sistem kontrolü için CreationFirst özelliğine sahip ProArt Creator Hub, tüm işlevleri tek bir noktadan halletmenize olanak sağlarken size zaman kazandırıyor.

ASUS Control Center Express bünyesindeki gelişmiş güvenlik özellikleri verinizi ve sisteminizi koruma altına alan ürün, bunu başlıklara ayırmış. Örneğin; veri sızıntılarını önlemek için USB bağlantı noktalarını etkinleştirme ve devre dışı bırakma desteği sunuyor. Ya da sadece salt okunur olarak ayarlama imkanı sunuyor. Güvenli görülmeyen uygulamalar için ise yazılım kara listesi ile yüksek riskli uygulamaların çalıştırılmasını önlüyor.

Genel olarak baktığımızda profesyonellerin işlerini rahatlatan, tasarımsal olarak fazlasıyla şık ve çalışmalarınızın güvenliğine de katkı sağlayan bir anakart ortaya çıkarılmış.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Aydoğan Aykanat

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval