Sosyal medya

Apple

Apple, yeni iPhone serisinin birkaç hafta erteleneceğini doğruladı!

iPhone 12

COVID-19 salgını etkilerini teknoloji dünyasında göstermeye devam ediyor. Apple’ın salgın nedeniyle üretim sürecinde birtakım sorunlar ve gecikmeler yaşadığı bilinmekteydi. Şirket yeni iPhone serisinin birkaç hafta erteleneceğini resmi olarak doğruladı.

İlginizi çekebilir:  Nokia, IFA’da alt ve orta segment cihazlar tanıtacak

reklam
MSI reklamı

Apple, yeni iPhone serisinin birkaç hafta erteleneceğini doğruladı!

Apple yıllardır eylül ayında şirketin merkezinde yaptığı basın toplantısı ile yeni modellerini tanıtır ve birkaç hafta sonra bu modeller raflarda yerini alırdı. Görünüşe göre bu yıl Apple’ın alıştığımız geleneği tarihler bakımından farklılık gösterecek. Mali İşler Müdürü Luca Maestri, şirketin yeni iPhone serisini normalden daha geç duyuracağını doğruladı. Maestri açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bildiğiniz gibi geçen yıl eylül ayı sonlarında yeni iPhone’ları satmaya başlamıştık. Bu yıl hedeflediğimiz üretim miktarına birkaç hafta gecikmeli olarak hazır olmayı öngörüyoruz.”

Apple tarihinde yeni tanıtılacak olan bütün modellerin eylül ayında kullanıcılar ile buluşamamasına ilk kez şahit olacağız. Fakat şirket buna benzer süreçleri daha önce de yaşamıştı. iPhone X 2017 Eylül ayında tanıtılmış ancak raflarda yerini alması kasımı bulmuştu. Aynı şekilde iPhone XR modeli de eylül ayında XS ve XS Max ile birlikte tanıtılmış ancak bir ay sonra piyasaya sürülmüştü.

iPhone 12 Pro

iPhone 12 tanıtımının gecikebileceği söylentileri aylardır teknoloji basınında yer almaktaydı ancak Qualcomm’un üç aylık çeyrek sonuçlarını açıklaması ile birlikte söylentiler oldukça arttı. Mobil işlemci üreticisi çeyrek sonuçları ile birlikte raporunda 2020 Eylül ayında 5G satışlarının artmasını beklediklerini söyledi ve isim vermeden bir müşterilerinin 5G destekleyen telefonlarının tanıtımını ertelemek zorunda kaldığını ifade etti. Apple’ın tanıtım tarihinden yola çıkarak Qualcomm’un Apple tarafından geliştirilen ilk 5G cihaz için işbirliğine sahip olduğunu tahmin edebiliriz.

iPhone 12 parmak izi okuyucu

Apple’ın iPhone 12 serisini tam olarak ne zaman tanıtacağı hala belirsizliğini koruyor. Telefonların son kullanıcı ile buluşmasının kasım veya aralık ayını dahi bulabileceği söylentiler arasında. Şirketin mali işler müdürünün açıklamasından birkaç hafta ifadesi ile daha kısa bir gecikmeden bahsediyor olduğunu tahmin etsek de henüz net bir şey söylemek mümkün değil. Son olarak yeni modellerinin tanıtım etkinliğinin sanal ortamda veya başka bir yöntem ile Eylül ayında gerçekleşeceği de net değil.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple

Epic Games, Fortine oyuncularını iOS 14 konusunda uyardı!

Yazan:

Epic Games

Epic Games, Fornite oyuncularını uyardı. Firma yaptığı uyarıya göre, iOS 14 güncellemesinin ardından oyuncular oyunlarını kaybedebilir.


İlginizi çekebilir; Facebook, telif hakkıyla korunan görsellerin takibi için Rights Manager’ı Genişletiyor

reklam
MSI reklamı

iOS 14 güncellemesi sizi Fortnite’dan edebilir!

Epic Games ile Apple arasındaki gerilim hız kesmeden devam ediyor. Oyun içi satın alımlar konusunda gerginlik yaşayan iki firma, bir müddet kavgaları nedeniyle oyun dünyasını meşgul etmeyi başarmıştı. Apple‘ın Fornite‘ı uygulama mağazasından kaldırtması nedeniyle iyice alevlenen olay da, durum içerisinde Fortnite yükle iPhone cihazlarının yüklü fiyat etiketleri ile satılmasına kadar ilerlemişti. Halı hazırda hala Apple‘ın mağazasında bulunmayan Fortnite, iOS 14 sürümünün gelişinin ardından cihazlardan silinebilir. Konuyla ilgili uyarıyı Fortnie resmi Twitter hesabından yapan Epic Games oyunculara, eğer güncellemeyi yüklerken bütün uygulamaların silinmesine izin verirseniz oyunu bir daha yüklemelerinin mümkün olmayacağını belirtti.

Tabi bu durum karşısında Apple kullanıcıları iOS 14 güncellemesinden mahrum kalmayacak. Ancak kullanıcıların, eğer cihazlarında Fortnite var ise, yeni sürüm yüklemesi konusunda dikkatli olmaları gerekecek. Zira oyunun tekrardan yüklenmesi şu an için ne yazık ki mümkün değil. Epic Games‘in geliştirici hesaplarını dahi kapatan Apple ise, geri adım atmayı düşünmüyor. Microsoft’tan bu konuda tepkiler alan firma, biraz daha ileriye giderek Unreal Engine oyun motorunu da yasaklatmaya çalışmıştı. Mahkemece engellenen bu gelişme sonrasında firmanın yasakları sadece Fortnite ile sınırlı kaldı. Bakalım Apple kullanıcıları arasında yer alan Fortnite oyuncuları bu gerginlikten ne zaman kurtulacak bekleyip göreceğiz.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

iPhone 12 Mini, A14 Bionic ile gelmeyebilir!

Yazan:

iPhone 12 Mini, A14 Bionic ile gelmeyebilir!

Apple’ın bu sene çıkaracağı iPhone 12 ailesi dört bireyden oluşurken en küçük model olacağı düşünülen iPhone 12 Mini’nin A14 Bionic işlemcisi yerine farklı bir işlemci ile piyasaya sürüleceği iddia edildi.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 Pro, iki yeni renk seçeneğiyle geliyor!

reklam
MSI reklamı

Apple tarafından gelen sızıntı haberlere göre 5,4” büyüklüğünde ekrana sahip iPhone Mini modelinin geleceğini sizlerle paylaşmıştık. Son gelen haberlere göre iPhone 12 Mini’de A14 Bionic işlemcisi bulunmayacak. Bir Twitter kullanıcı tarafından ortaya sürülen farklı yonga iddiası, Apple’ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği lansmandaki detaylarla örtüşür nitelikte.

iPhone 12 Mini, A14 Bionic ile gelmeyebilir!

iPhone 12 Mini, B14 yonga seti ile gelebilir

Twitter kullanıcısı Mauri QHD tarafından bir tweet’le ortaya atılan iddiaya göre yeni gelecek Mini modeli, B14 isimli yonga setinden güç alacak. Apple’ın 15 Eylül’de gerçekleştirdiği ‘Time Flies’ etkinliğinden hemen önce ortaya çıkan B14 yongasının orta seviye bir performans sunduğu öne sürülüyor.

iPhone 11’in halefi Mini modeli olmayacak

Bir diğer karışıklık ise yeni gelecek Mini modelinin, geçtiğimiz sene çıkan baz iPhone 11’in yerine gelip gelmeyeceği hakkında. Ancak uzmanlara göre Mini modeli ekstra bir modeli olup geçen senenin baz modeli iPhone 11’in halefi olmayacak. Mini modeliyle ilk kez kullanılacak olan B14 yongası, muhtemelen A14 kadar güçlü olmayacak. Ancak çıkış fiyatı göz önüne alındığında 650 dolar fiyat etiketi sahip bir cihazda 400 dolarlık iPhone SE 2020’de yer alan A13 yongasına göre daha performanslı bir işlemci kullanılması bekleniyor.

iPhone 12 Mini, A14 Bionic ile gelmeyebilir!

Yeni çipset, 5G modem barındırmayabilir

B14 işlemcisi söylentileriyle beraber cihazın 5G bağlantı teknolojisi barındırıp barındırmayacağı da merak edilmeye başlandı. Yeni yonga setiyle beraber Apple’ın 5G modemsiz bir model çıkararak maliyetleri aşağı çekmeyi planladığı düşünülüyor. Hem daha uygun fiyatlı hem de daha küçük ekran barındıran performanslı bir iPhone modeli, büyük bir kesim tarafından ilgi görebilir. 6,1” büyüklüğünde iki iPhone 12 modelinin daha geleceği düşünülürse, piyasadaki küçük ekranlı cihaz talebi Mini modeline kayabilir.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

iOS 14.2 ve iPad OS 14.2 Public Beta yayınlandı

 

Apple, iOS 14.2 ve iPad OS 14.2  Public Beta sürümlerini yayınladı. Birçok yenilik vaat eden iOS 14 ve iPad OS 14 geçtiğimiz hafta resmi olarak yayınlanmıştı. Ancak yeni işletim sistemleri, yeniliklerle birlikte hataları da beraberinde getirdi. iOS 14’ün çıkışından daha bir hafta geçmeden yeni versiyonun public betası yayınlandı.

reklam
MSI reklamı

İlginizi çekebilir: iOS 14, yenien başlatma sonrası varsayılan uygulamaları sıfırlıyor


iOS 14.2 yenilikleri

iOS 14 ve iPad OS 14 geçtiğimiz hafta yapılan Apple etkinliğinin ardından resmi olarak yayınlanmıştı. Yeni işletim sistemi sürümleri birçok yeniliğin yanı sıra birçok farklı hatayı da beraberinde getirdi. Bunun üzerine Apple, yeni versiyon üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. iOS 14 ve iPad OS 14’ün çıkışının üzerinden henüz bir hafta dahi geçmemişken yeni sürümlerin public betası yayınlandı. Betadaki bazı yenilikler dikkat çekiyor.

ios 14.2

iOS 14.2 ile birlikte kontrol merkezine Shazam ile entegre çalışan yeni müzik tanıma fonksiyonu ekleniyor. Bu sayede çevrede çalan bir şarkıyı çok daha hızlı bir şekilde öğrenmek mümkün oluyor. Kontrol merkezindeki müzik bölümünde de yenilikler mevcut. Artık müzik çalmazken son çalınanları görmek mümkün olacak. Ayrıca yenilenen AirPlay arayüzüyle birlikte, AirPlay 2 destekli cihazlara bağlanmak daha kolay bir hale geliyor.

Pandemi sebebiyle sosyal mesafe günümüzde en önemli konular arasında. Kameraya yeni eklenen ‘insan tespiti’ modu ile birinin sizden ne kadar uzakta olduğunu görebileceksiniz. Yeni sürüm, yeniliklerin yanı sıra birçok hata gidermesini de içinde barındırıyor. iOS 14.2 Public Beta’ya iOS 14 güncellemesini alan bütün Apple kullanıcıları katılabilir.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu