Sosyal medya

Donanım

Apple, Türkiye’de iWatch patenti için başvuruda bulundu

Teknoloji devi Apple, uzun bir süredir giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışıyor. Yaklaşık 100 kişilik bir ekip ise Apple’ın bu teknolojilerinden akıllı saatler için ara vermeden çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar yavaş yavaş nihayete kavuşacağa benziyor ki Apple, akıllı saati iWatch için yavaş yavaş patent başvuruları bile yapıyor. Daha önce Rusya, Meksika ve Japonya gibi ülkelerde iWatch için patent başvurusu yapan Apple, şimdi de Tayvan ve Kolombiya’nın yanında ülkemizde de patent başvurusu yaptı.

Şu ana kadar Apple’ın iWatch için patent başvurusunda bulunduğu ülkeler ise; Türkiye, Meksika, Tayvan, Rusya, Japonya ve Kolombiya oldu.

Analistlere göre önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak olan iWatch’ın, bunların yanında 1.5 inç büyüklüğünde OLED ekrana ve iPhone-iPad bağlantısına sahip olacak. Ayrıca cihazda Bluetooth 4.0, hareket algılayıcı ve sesli komut özelliklerinin de bulunacağı söylenenler arasında. Apple’ın iWatch için ülkemizde de patent başvurusu yapması birçok kişiyi heyecanlandıracağa benziyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İsmail Göktuğ

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval