Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

2,5GHz işlemcili ve Adreno 420 GPU’lu Snapdragon 805 tanıtıldı

Mobilite dünyasının dev ismi Qualcomm, en hızlı mobil çipseti Snapdragon 805’i tanıttı. 2,5GHz hızında çalışan dört adet Krait 450 işlemci ve Adreno 420 grafik işlemciyle 4K Ultra HD videoları çıtır çerez gibi oynatacak olan mobil çipset, özellikle mobil oyun tutkunlarının aklını başından alacak gibi görünüyor.

Snapdragon 805 mobil çipsetin sunduğu özellikler tabii ki bunlarla da sınırlı kalmıyor. Snapdragon 805 kullanan akıllı telefonlarda daha yüksek kamera görüntü kalitesi, daha hızlı çekim süresi, jiroskop entegrasyonuyla OIS (optik görüntü sabitleme) teknolojisi ve düşük güç sensörü gibi müthiş özellikler bulunacak. Snapdragon 805 mmobil çipset, 4. Nesil multiband Gobi LTE platformuyla 150Mbps download hızına ulaşabilecek. Çipset içerisinde Wi-Fi/ac ve Bluetooth 4.0 kablosuz bağlantı teknolojileri bulunacak.

snapdragon-805-logo

Snapdragon 805 çipseti kullanan akıllı cihazların ne zaman piyasaya çıkacağını merak ediyorsanız, bu canavar mobil cihazlar için biraz daha beklemek gerektiğini söylemeliyiz. Qualcomm’un tahminlerine göre Snapdragon 805 kullanan akıllı telefonlar ve tabletler 2014 yılının Haziran ayında piyasaya çıkmaya başlayacak.

LG G Flex’in arka yüzeyi kendi kendine iyileşiyor!

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir