Sosyal medya

Kripto Para

2022 Yılında DeFi ve NFT Sektörüne Müdahaleler Artar Mı?

2021 yılı kripto paraların yıldızlarının parladığı ve DeFi, NFT gibi sektörlerin de oldukça popülerleştiği bir yıl oldu. Hal böyleyken, devletler tarafından da bir dizi regülasyon gündeme geldi. 2022 yılında DeFi ve NFT sektörüne yönelik regülasyonlar devam edebilir mi?

Cardano blok zincirinin kurucusu Charles Hoskinson‘a göre, DeFi endüstrisi 2022’de daha fazla düzenlemeye tanık olabilir. Hoskinson, “Little Bit of Everything” başlıklı YouTube programında şunları söyledi:

“Yeni oyuncular kripto alanına katılacak ve özellikle DeFi tarafında kesinlikle bir düzenleyici faaliyetler telaşı olacak. 2021’de bir DeFi ve NFT çılgınlığına tanık olduk ve muhtemelen 2022 ve 2023’te yasal değişiklikler göreceğiz.”

Hoskinson, 2022 yılında insanların mevcuttaki dünyadan sıkılıp yeni bir metaverse inşa edeceklerini de düşündüğünü söyledi. Ayrıca Cardano kurucusu, hükümetlerin kripto para birimlerine karşı tutumunu eleştirerek bunların kötü olduğunu sert sözlerle ifade etti:

“Tarihin akışını değiştirmek için buradayız. Kredilere yüzde 85 faiz uygulayan biz değiliz; uyuşturucu baronları için kara para aklayan biz değiliz; savaşları başlatan biz değiliz. kesinlikle çocuklara feci zarar veren ulusları kınayanlar değiliz.”

“Bu vahşetlerin hiçbirinin faili değiliz. Mali suçların çoğu, düz eski para kullanılarak, çoğunlukla nakit olarak işleniyor. Ancak kriptonun, ortadan kaldırılması gereken kötü bir şey olduğu söyleniyor.”

Buna ek olarak, 2022 yılına kadar kripto alanının hızlı büyümesinin yansımalarını sindireceğini söyledi. Hoskinson, 2.5 trilyon dolarlık bir işletmeye katılmamanın ve nereye gittiğini görmenin zor olduğunu iddia ediyor:

“2022 yılı büyüleyici olacak. 2021’de gördüğümüz artışı bu yıl da göreceğimizi tahmin etmek zor. İyi ya da kötü, sektörümüzün hızlı büyümesini emeceğimize inanıyorum. Bir endüstri olarak kendimizi anlatmaya devam etmeli ve geleceğe izin vermek için çok fazla eğitim, birçok araç ve çok fazla sıkı çalışma yapılması gerekli.”

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval